офіційний сайт

ВОЛОДИМИРСЬКИЙ СПОРТЛІЦЕЙ ПРИЙМАЄ БОКСЕРСЬКУ ПЕРШІСТЬ ВОЛИНІ – 2025

За чемпіонське звання змагатимуться юніори і юніорки 2009-2010 р.н., а також юнаки і дівчата 2011-2012 р.н. Офіційний старт боксерській першості дали голова Волиньради Григорій Недопад, депутат облради Андрій Бокоч, Володимирський міський голова Ігор Пальонка та начальник управління молоді та спорту ОВА Олександр Хвіщук.

Загалом на чемпіонат прибуло 17 команд і 140 юних боксерів з усіх куточків області. Особлива увага впродовж турніру буде приділена підтримці спортсменів-початківців і формуванню здорового суперництва. Першість також стане доброю нагодою для тренерів і спортивних фахівців обмінятися досвідом.

Голова обласної ради Григорій Недопад привітав учасників та їх наставників із початком змагань та висловив вдячність Федерації боксу Волинської області за влучне обрання місця проведення турніру. «Наш обласний комунальний заклад – Володимирський спортивний ліцей пишається можливістю приймати турнір такого рівня та вкотре демонструє свою відкритість до регіональних ініціатив. У цьому закладі культивуються заняття боксом, а відтак це – чудова нагода для ліцеїстів здобути корисний досвід, адже чемпіонат покликаний мотивувати молоде покоління до активного та здорового способу життя, самореалізації через спорт в майбутньому. Можливо серед нинішніх юних спортсменів є майбутні Олімпійські чемпіони, які прославлять Волинь на увесь світ», – наголосив він.

За підсумками першості чемпіони та призери будуть нагороджені медалями, дипломами та пам’ятними гравертонами, а тренерсько-викладацький склад сформує збірну команду області з числа кращих боксерів для участі в чемпіонатах України, які стартують з серпня 2025 року.

У КОЛЕДЖІ ТЕХНОЛОГІЙ, БІЗНЕСУ НА ПРАВА – ОСОБЛИВИЙ ВИПУСК – ПЕРШИЙ «ВОЄННИЙ»

В урочистій академії з нагоди вручення дипломів молодшим бакалаврам взяли участь перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук, ректор ВНУ імені Лесі Українки Анатолій Цьось, викладацький склад та батьківська спільнота, а також партнери коледжу.

Майже півтори сотні студентів отримали документ про успішне завершення трирічного навчання та здобуття спеціальностей ресторатора, правника, товарознавця, бухгалтера, а також фахівця з фізичної культури і спорту.

Директор фахового коледжу Станіслав Щеблюк зазначив, що теперішній випуск – особливий: «Ви вступали у рік початку великої війни. Освітній процес ускладнювали дистанційне навчання, тривоги, важки моральний стан, бо рідні багатьох із вас стали до лав захисників. Але ми все здолали, і сьогодні я вітаю вас із здобуттям професії. За цей час зміни відбулися і в коледжі, ми отримали ліцензії на дві нових спеціальності – «Фізична культура і спорт» і сьогодні маємо перших випускників за цим фахом, а з нового навчального року відбудеться набір за напрямком «Правоохоронна діяльність». Бажаю, щоб якнайшвидше закінчилася війна, і ми повноцінно жили та розвивали нашу країну».

Від імені очільника та депутатського корпусу обласної ради випускників привітав перший заступник голови Юрій Поліщук. «В освіті є два найбільших свята – це вступ на навчання і випускний. Сьогодні і радісний, і трохи сумний день, бо ви прощаєтеся з улюбленими викладачами, друзями і безтурботним студентським періодом. У дорослому житті будуть і зірки, і терни, але все залежить від вас. Бажаю кожному щасливої долі, успішної професійної реалізації, яка б принесла і моральне, і матеріальне задоволення. Працюйте в Україні і заради України. В добру путь!», – висловив побажання посадовець.

Анатолій Цьось – ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки, відокремленим структурним підрозділом якого є фаховий коледж, переказав слова вдячності від воїнів 100-ї та 14-ї ОМБР за допомогу, яку студенти упродовж навчання збирали для захисників на ярмарках та різноманітних благодійних акціях. Він побажав випускникам успішно реалізувати свій потенціал та запросив продовжити навчання у Лесиному виші.

КРАЩИМ ДІЯЧАМ НАУКИ ВОЛИНІ ВРУЧИЛИ ОБЛАСНІ ПРЕМІЇ ТА СТИПЕНДІЇ

З нагоди відзначення наукових та науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти відбулися урочистості за участі очільників обласної ради Григорія Недопада та ОВА Івана Рудницького, керівників вишів та представників наукової спільноти краю.

Задля піднесення ролі та авторитету науковців у суспільстві, заохочення кращих науково-педагогічних працівників області ще у 2008 році Волиньрадою було започатковано Премію за заслуги у сфері науки, а у 2020-му – щорічної стипендії для молодих вчених.

«Нагадаю, що у листопаді минулого року під час здорової дискусії між депутатами обласної ради та профільним управлінням облвійськадміністрації ми дійшли згоди, що нам варто збільшити кількість номінантів обох престижних відзнак із двох до п’яти, адже дуже важливо мотивувати і заохочувати молодих науковців, бо ця сфера діяльності, на жаль, не в переліку високооплачуваних чи затребувано-популярних. Дякую виконавчій владі, яка підтримала нашу ідею і волинських науковців. Саме завдяки їхнім дослідженням та відкриттям, актуальним та інноваційним розробкам, а також невтомному творчому пошуку й надалі будуть примножуватися здобутки волинського краю», – переконаний Григорій Недопад.

Лауреатами обласної премії за заслуги у сфері науки за рішенням Волинської обласної ради цьогоріч стали п’ятеро науковців: кандидатка педагогічних наук, доцентка Луцького педагогічного коледжу Олеся Дишко, кандидатка психологічних наук, проректорка Волинського медичного інституту Алла Лазько, доктор фізико-математичних наук, професор ЛНТУ Сергій Луньов, докторка економічних наук, професорка ВНУ ім. Лесі Українки Олена Павлова, а також кандидатка педагогічних наук, доцентка Академії рекреаційних технологій і права Оксана Хомік. Кожен із них отримав грошову винагороду у розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат.

Стипендії для молодих учених у розмірі 20 тисяч гривень цьогоріч присуджено: Наталії Кострубі – докторці психологічних наук, доцентці ВНУ ім. Лесі Українки, Мирославі Купирі – кандидатці економічних наук, доцентці ЛНТУ, Ользі Фаст – кандидатці педагогічних наук, проректорці Луцького педколеджу. Почесними грамотами обласної ради за багаторічну плідну працю, активну громадську позицію та вагомий особистий внесок у розвиток і вдосконалення молодіжної науки України нагороджено кандидата географічних наук, доцента ВНУ ім. Лесі Українки Геннадія Голуба та кандидата технічних наук, доцента Луцького НТУ Миколу Поліщука.

У ВОЛИНЬРАДІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ПОВНЕ ЗІБРАННЯ ТВОРІВ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ У 12 ТОМАХ

Захід відбувся за участі голови обласної ради Григорія Недопада, очільника облвійськадміністрації Івана Рудницького, ректора ВНУ ім. Лесі Українки Анатолія Цьося, а також освітянської спільноти.

Багатотомник – перше у світі видання великого інтелектуального та творчого доробку видатної волинянки, її поезія, проза, драматургія, літературна критика, публіцистика, фольклористика, етнографія, художні переклади, а також мемуаристика та епістолярій. «Про це прикро говорити, але на четвертому десятку незалежності ми дуже недооцінювали Олену Пчілку. Її інтелектуально-творчий спадок – це і зброя, і захист нам українцям, бо вона нагадувала, хто ми є, що одвічним нашим ворогом є москва. Тому я без перебільшення можу казати, що це – найвидатніший проєкт в українській гуманітаристиці за всі роки незалежності України. Сподіваюсь, що ім’я Олени Пчілки не лише повернеться в інтелектуально-культурний простір, а й буде належно осмислене, бо є про що писати і літературознавцям, і мовознавцям, і історикам, і політологам», – наголосив член редколегії видання, кандидат філологічних наук, професор, проректор з навчальної роботи та рекрутації ВНУ ім. Лесі Українки Юрій Громик.

Він розповів, що уже відбулась низка презентацій цього зібрання в Україні, і цей процес триватиме. Юрій Громик висловив сподівання, що видання буде затребуване на Волині та викликатиме великий інтерес. Присутні на заході керівники освітніх закладів закликали науковців провести такі презентації й для учнівської та студентської молоді регіону.

Голова Волиньради Григорій Недопад подякував усім, хто долучився до підготовки та видавництва збірника. «Ця титанічна робота заслуговує не лише на загальноукраїнське визнання. Це виклик від науковців Волинського національного університету для дослідників українського літературного спадку, аби й надалі масштабувати та популяризувати надбання великої Олени Пчілки, її видатної доньки Лесі Українки та загалом родини Драгоманових. Це справді визначна подія і для України, і для Волині, і для Лесиного вишу, який досліджує творчий спадок визначних діячів, внесок яких у розвиток літературних надбань України важко переоцінити. Я переконаний, що далі буде, є багато напрацювань, є команда науковців, яка має досвід такої роботи та відповідну компетенцію, тому вперед до нових звершень та відкриттів», – резюмував Григорій Недопад.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*