офіційний сайт

НА ВОЛИНІ – РІСТ ОСОБЛИВО НЕБЕЗПЕЧНИХ ІНФЕКЦІЙ. РЕКОМЕНДАЦІЇ КООРДРАДИ З ПИТАНЬ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я

У роботі колегіального органу з міжвідомчої взаємодії взяв участь заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт.

На розгляд засідання Коордради, яка покликана синхронізувати і об’єднати зусилля різних служб, державних відомств, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадських організацій у подоланні й попередженні небезпек, пов’язаних з громадським здоров’ям, було винесено питання посилення профілактики та боротьби з особливо небезпечними інфекційними хворобами, а також стан дорожньо-транспортного травматизму в області.

Генеральна директорка держустанови «Волинський центр контролю та профілактики хвороб» Наталія Янко поінформувала, що в області реєструється зростання кількості підтверджених випадків захворювань, які складно лікуються і часто призводять до летальних наслідків. Це, зокрема, правець, лептоспіроз, сказ та недуга Лайма. Джерелом цих інфекцій є переважно дикі тварини, гризуни і кліщі. Серед причин погіршення ситуації епідеміологиня називає відсутність дератизаційних та акарацидних обробок в громадах, збільшення популяції лисиці – основного рознощика сказу та складнощі з проведення антирабічної імунізації в дикій природі через обмеження воєннго стану, а також низьку обізнаність населення, що призводить до пізніх звернень за допомогою та значних ускладнень здоров’я.

«Профілактика інфекційних захворювань – це завдання не лише медицини, а й сфера відповідальності посадових осіб місцевого самоврядування. Здебільшого розуміти це і діяти в громадах починають після того, як виникає надзвичайна ситуація з виявленням особливо небезпечних інфекцій. Аби попередити це, ОТГ повинні проводити обробки від кліщів та гризунів, а також мати у своїх комунальних закладах охорони здоров’я мінімальний запас антирабічної, протигепатичної, протиправцевої вакцини, а також антиботуліністичної сироватки. Окрім того, до роз’яснювальної роботи серед населення, крім медперсоналу, варто залучати також освітян, соціальних працівників, офіцерів громад і, навіть, священнослужителів», – рекомендує Наталія Янко.

Про ситуацію з безпекою на автошляхах розповів заступник начальника ГУ НП у Волинській області Віталій Ковальчук. За його словами, у порівнянні з відповідним періодом минулого року зросла кількість ДТП, а також травмованих у них людей – всього сталося понад 640 аварій, кожна третя – з постраждалими. За статистикою приблизно в однакових відсотках до цього призводять перевищення швидкості, недотримання дистанції та порушення правил дорожнього руху.

За підсумками роботи Коордради та внесеними її членами пропозиціями і рекомендаціями буде напрацьовано протокольне рішення, яке є обов’язковим до виконання усіма суб’єктами, дотичними до сфери громадського здоров’я.

НА ВОЛИНІ – НОВИЙ ОЧІЛЬНИК ПЕНІТЕНЦІАРНОЇ СЛУЖБИ

Із новопризначеним начальником Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції Максимом Повстяним провів робочу зустріч голова Волиньради Григорій Недопад.

Максим Повстяний розповів, що вже ознайомився із особливостями роботи виправних закладів, розташованих на території області – Луцького слідчого ізолятора та Маневицької виправної колонії. Тож найперше окреслив проблематику, у вирішенні якої просить сприяння керівництва області. «Основне питання – це недофінансування цих закладів, тому сподівання на допомогу громад. До прикладу, у 2024 році Луцький слідчий ізолятор до місцевого бюджету сплатив майже 5 млн грн, і близько 2 млн вже у нинішньому, при цьому з міської казни їм щороку виділяли максимум 200 тисяч гривень. Якщо брати Маневицьку колонію, то минулоріч до місцевого бюджету вони сплатили 7,6 млн грн, і вже майже 4 мільйони у цьому році, натомість від громади не отримали жодної допомоги. А там – гостра потреба у заміні даху, ремонті будівель», – наголосив він.

Голова Волиньради пообіцяв ініціювати спільну зустріч із керівником Маневицької колонії, очільником громади та народною депутаткою України від цього округу Іриною Констанкевич з метою пошуку рішення. Григорій Недопад також принагідно поцікавився перспективою відновлення роботи нині не діючої Цуманської виправної колонії, зазначивши, що на початку війни, там мали намір розмістити військовополонених, однак цього не сталося. «Там досить хороша база, яка, якщо її не використовувати, почне занепадати. Можливо, варто розглянути релокацію туди іншої подібної установи», – зауважив Григорій Недопад.

Максим Повстяний запевнив, що питання розконсервації Цуманської колонії стоїть на порядку денному у Міністерстві юстиції, адже нові заклади не будуються, а потреба у них в майбутньому зростатиме. «Розглядаються різні варіанти подальшого функціонування цієї колонії. Ми розуміємо, що установи такого типу в перспективі будуть необхідні для їх прямого призначення. Як відомо з історії, після завершення воєнних дій рівень злочинності зростає. Це питання перебуває на контролі Мін’юсту та Державної кримінально-виконавчої служби, але це перспектива наступних років», – зауважив начальник Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*