офіційний сайт

БЕЗДОТАЦІЙНИЙ І РАЦІОНАЛЬНИЙ – ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ ОБЛАСНОГО БЮДЖЕТУ-2024

Під час засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики аналіз основних показників доходів та видатків обласного бюджету представив начальник департаменту фінансів ОВА Ігор Никитюк.

За 2024 рік доходи обласного бюджету (з урахуванням міжбюджетних трансфертів) склали 2,7 млрд грн, видатки (з урахуванням залишків коштів) – 2,8 млрд гривень. Власні надходження обласного бюджету становили майже 1,7 млрд грн та 1 млрд грн – міжбюджетні трансферти з державного та місцевих бюджетів. Порівняно з 2023 роком власні доходи обласного бюджету зросли на чверть – майже 330 млн гривень. До затверджених показників обласний бюджет виконаний на 102 %, понад план надійшло без малого 30 млн гривень.

У 2024 році обласний бюджет вперше за останні роки був бездотаційним – з державного бюджету йому не надавалась базова дотація. Цільові державні субвенції склали: майже 550 млн грн – для пріоритетних напрямків розвитку освітніх закладів; 51 млн – на підтримку окремих закладів охорони здоров’я. Надавалися й кошти для придбання житла для сімей окремих категорій учасників бойових дій – 170 млн грн, для забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб – 5 млн гривень; на житло дітям-сиротам – 7,5 млн грн.

У 2024 році на видатки обласного бюджету було спрямовано загалом 2,4 млрд грн. З них: на освіту – 60,5%, соціальний захист населення – 12 %, охорону здоров’я – 9%, культуру і мистецтво та фізичну культуру і спорт – 8,5 %. На реалізацію 23 регіональних програм використано 360 млн грн. Найбільші обсяги призначалися на підтримки та розвитку обласних комунальних підприємств та закладів охорони здоров’я – 132 млн грн; цільову соціальну програму розвитку фізичної культури і спорту – 67 млн грн; підтримку осіб, які брали участь у захисті Батьківщини, та членів їхніх сімей – понад 65 млн гривень.

Інвестиційна складова обласного бюджету минулоріч становила 287 млн гривень. Кошти залучалися на капітальний ремонт приміщень та ліфтів обласної психіатричної лікарні, обласної клінічної лікарні, обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства на суму 35 млн. гривень. За рахунок субвенції з державного бюджету та співфінансування з обласного бюджету також проведено реконструкцію їдальні ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою на суму 65 млн гривень. 21 млн грн використано на утримання місцевих автомобільних доріг.

Під час обговорення звіту голова бюджетної комісії Орест Маховський зазначив, що обласний бюджет-2024 був зі значними викликами, однак це спонукало до максимально раціонального його планування та використання. «Відсутність лише двох державних дотацій – базової та дорожньої – це вже мінус 600 млн грн. Попри це бюджетний рік завершено без заборгованостей. Також у процесі виконання були враховані усі рекомендації обласної ради. Дякую усім, хто має стосунок до адміністрування обласного бюджету, а також громадам, які виявили розуміння і долучилися до спільного фінансування таких важливих напрямків як охорона здоров’я, освіта та підтримка військовослужбовців», – зауважив Орест Маховський.

Члени профільної комісії рекомендували депутатам обласної ради підтримати проєкт рішення щодо звіту про виконання обласного бюджету за 2024 рік.

За поданням управління охорони здоров’я ОВА депутати також розглянули питання встановлення граничних нормативів рентабельності для розрахунку вартості послуг з медичного обслуговування для обласних комунальних закладів. Заступниця начальника управління Людмила Рожко пояснила, що йдеться про послуги, які не покриває державна програма медичних гарантій. Пропонований максимальний відсоток рентабельності до собівартості послуги – 20. При цьому медзаклади будуть зобов’язані внести зміни у свої статути і фінансові плани із зазначенням, що кошти за платні послуги будуть спрямовуватися винятково на розвиток. Під час обговорення депутат Ярослав Матвійчук зазначив, що при цьому не повинні постраждати інтереси громадян, і надання послуг за програмою медичних гарантій має бути в пріоритеті. З колегою погодився і Орест Маховський, одночасно зауваживши, що законодавство дозволяє комунальним клінікам конкурувати з приватними. «Сьогодні багато наших закладів охорони здоров’я працюють у грантових і кредитних програмах, які передбачають співфінансування. Тому я за те, щоб дозволити їм наповнювати свої спецфонди на розвиток», – обґрунтував голова бюджетної комісії.

Оскільки, за словами Ореста Маховського, обласна рада не є повноважним органом у сфері регулювання цін, проєкт рішення відредагували. Зокрема, визначення «граничні» замінено на «рекомендовані» з можливістю коригування діапазону цих нормативів для окремої медустанови та умовою економічного обґрунтування.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*