офіційний сайт

ВІД РОДУ – ДО НАРОДУ: ВІДЗНАЧИЛИ МОЛОДИХ ДОСЛІДНИКІВ СІМЕЙНИХ ІСТОРІЙ

Переможців науково-пошукового конкурсу «Мій родовід» нагородив голова Волиньради Григорій Недопад.

Аби зацікавити молодь вивченням свого родоводу, спонукати до поглиблення знань про минуле краю і родини, вдруге поспіль Волинська мала академія наук спільно з факультетом історії, політології та національної безпеки Волинського національного університету імені Лесі Українки проводить конкурс наукових досліджень історії родів і сімей. Партнерами проєкту також виступили Волиньрада, Луцький муніципалітет та БФ «Карітас-Спес Луцьк».

Цьогоріч учасниками конкурсу стали майже півсотні ліцеїстів, гімназистів, учнів закладів професійної та вищої передфахової освіти області. Майже три місяці молодь працювала над своїми науковими роботами з дослідження родоводу: розпитували рідних, робили архівні запити, вивчали метричні книги, історичні документи, проводили географічну й топонімічну розвідки, відтворювали генеалогічне дерево своєї сім’ї. В окремих роботах пошуки заглиблювалися до трьох століть і 5-7 поколінь.

На фінальному етапі конкурсанти представили публічні презентації своїх досліджень. Практично кожна розповідь – це не просто літопис сім’ї, це історії виживання родин і свідчення незламності духу українства. Війни, імперські колонізації, радянська колективізація, голодомор і сталінські репресії, фашистська окупація, Волинська трагедія, національно-визвольна боротьба і підпілля– усе це спричинило безліч родинних трагедій, але гідність, з якою виходили предки із цих важких випробувань, стала прикладом для наслідування і підставою для гордощів нащадків.

«Це надзвичайно важливий і потрібний конкурс, тому вважаю, що він має бути традиційним. Особливо тепер,коли Україна знову веде боротьбу за свою територіальну цілісність, збереження власної ідентичності та культури. З історії сімей твориться історія нації і держави. І така дослідницько-пошукова робота – один з найкращих способів патріотичного виховання. Переконаний, що ці розумні, допитливі, вмотивовані і свідомі молоді люди нікому не дозволять переписати наше минуле, а отже й позбавити нас майбутнього», – зазначив голова обласної ради Григорій Недопад.

Він також нагородив лідерів та номінантів конкурсу «Мій родовід». За рішенням конкурсної комісії визначили лауреатів Гран-прі, трьох І-х та восьми ІІ-х місць. Відзнаки також отримали і наставники юних дослідників.

ДЗВОНИ ЧОРНОБИЛЯ: ВОЛИНЬ ВШАНОВУЄ ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС

У пам’ятних заходах з нагоди 39-ї річниці Чорнобильської катастрофи взяли участь голова обласної ради Григорій Недопад, очільник ОВА Іван Рудницький, Луцький міський голова Ігор Поліщук, ліквідатори аварії на ЧАЕС, рятувальники, правоохоронці, військовослужбовці та представники громадськості.

У наслідок найбільшої техногенної катастрофи постраждали понад 2 млн осіб. На Волині до зони гарантованого добровільного відселення через радіоактивне забруднення віднесено 167 населених пунктів, а 175 тис жителів області зазнали впливу радіоактивних речовин. У ліквідації наслідків аварії на АЧЕС взяли участь 3,5 тис волинян, які сумлінно і добросовісно виконали свій обов’язок. Наразі, через важкі хвороби, отримані внаслідок радіоактивного забруднення, в живих лишилося лише 1067 ліквідаторів.

Учасники заходу вшанували жертв катастрофи на ЧАЕС хвилиною мовчання під символічне звучання Чорнобильського дзвону та поклали квіти до пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля».

НА ВОЛИНІ ТРИВАЄ «ОПЕРАЦІЯ – ВАКЦИНАЦІЯ»

В інформаційно-роз’яснювальному заході з нагоди Всесвітнього і Європейського тижнів імунізації також взяли участь заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, заступник начальника ОВА Олександр Троханенко, Головна державна санітарна лікарка області Наталія Янко та начальник управління охорони здоров’я ОВА Юрій Легкодух.

Комунікаційна кампанія з промоції вакцинації організована Міністерством охорони здоров’я України за підтримки World Health Organization Ukraine і спрямована на розширення прихильності населення до імунопрофілактики. «Вакцинація – це один з найефективніших методів попередження інфекційних захворювань. Йдеться не лише про медицину, ми працюємо з психологами, освітянами та іншими дотичними відомствами, бо це стосується кожного. Питання попередження інфекційних хвороб є особливо важливим під час війни, за умов, коли наша медична галузь має значне навантаження, тому найменше, що ми можемо зробити, – це берегти своє здоров’я, а відтак дати можливість лікарям допомогти тим, хто цього потребує найбільше», – наголосила Головна державна санітарна лікарка області Наталія Янко.

В рамках промоційного заходу «Операція – вакцинація» з 21 квітня до 4 травня в розважальному центрі «Промінь» триватиме двотижнева інтерактивна інформаційна виставка та вікторина для батьків та дітей, а у кінозалі демонструватимуться відео-ролики про здоровий спосіб життя. Також тут діятимуть низка локацій: медична, агітаційна, ментального здоров’я, а також вакцинації та чистих рук, де працюватимуть медики та вакцинальні команди, які консультуватимуть щодо профілактичної імунізації, допоможуть скоригувати графік пропущених щеплень та надолужити вакцинацію. Окрім того, всі охочі безоплатно зможуть перевірити стан здоров’я – виміряти артеріальний тиск; зробити швидкий тест на ВІЛ/СНІД та на гепатит В, С; дізнатися свій Індекс маси тіла тощо.

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт висловив вдячність організаторам за проведення важливої інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення. «Пояснювати, інформувати та переконувати людей про необхідність вакцинації вкрай потрібно. Навколо цієї теми дуже багато міфів, спекуляцій, необґрунтованих упереджень, тому надзвичайно важливо фахово та аргументовано роз’яснювати, що вакцинація – це один із доведених способів профілактики небезпечних інфекцій, який дає результат і рятує наше життя та здоров’я», – резюмував він.

ВОЛИНСЬКА ЕКСТРЕНКА ОТРИМАЛА ДВА НОВИХ РЕАНІМОБІЛІ

Ключі від карет швидкої медикам передали голова Волиньради Григорій Недопад та народний депутат України Вячеслав Рубльов.

Санітарний транспорт забезпечила Фундація Олени Зеленської. Це сучасні авто класу «С», обладнані усім необхідним для надання екстреної допомоги, включаючи реанімаційне устаткування, що дозволить рятувати життя на місці пригоди чи надзвичайної ситуації.

«Наші медики щодня роблять неймовірне – повертаючи до життя людей, зберігаючи їхнє здоров’я. Коли на рахунку кожна секунда, ми всі розуміємо, що окрім вправності та професійності медперсоналу, велике значення має і спеціальний транспорт, і його обладнання. Ці реанімобілі підсилять луцький автопарк швидких та, переконаний, полегшать роботу наших фельдшерів і парамедиків», – зазначив Григорій Недопад.

«Оновлення автопарку волинської екстренки стало доброю традицією. Впевнений, що завдяки цим автомобілям надання невідкладної допомоги пацієнтам стане ще якіснішим», – додав парламентар Вячеслав Рубльов.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*