офіційний сайт

ЯК СТВОРИТИ ЕФЕКТИВНУ МЕРЕЖУ СТАРШОЇ ШКОЛИ І ЗАХИСТИТИ ІНТЕРЕСИ ГРОМАД?

На продовження ініціативи «Діалог асоціацій як основа багаторівневого врядування» експерти шведсько-української Програми Polaris ініціювали круглий стіл, присвячений реформі старшої школи. За дорученням віцепрезидента УАРОР з питань регіональної політики, голови Волиньради Григорія Недопада участь у засіданні взяв його заступник Григорій Пустовіт.

До дискусії долучились представники та члени правління Української асоціації районних та обласних рад, а також Всеукраїнських асоціацій об’єднаних територіальних громад та громад. Ведучий експерт заходу, керівник напряму «Освіта» на місцевому та регіональному рівнях Програми Polaris Олег Фасоля наголосив, що з наближенням термінів, визначених законодавством, питання формування мережі старшої школи набуває все більшого суспільного значення. Тому, програма Polaris продовжує підтримувати громади у процесі впровадження реформи старшої школи, сприяючи професійному діалогу між освітянами, управлінцями, урядовцями та парламентарями. «Ця тема, як найбільш пріоритетна, активно обговорювалось на засіданнях правлінь Всеукраїнських асоціацій місцевого самоврядування за участі експертного середовища. Тож, на нашу думку, більш ефективному захисту інтересів членів асоціацій ОМС буде безпосередній обмін думками та, як результат, напрацювання спільної консолідованої позиції», – зауважив він.

Учасники круглого столу обговорили такі основні теми: ключові виклики реформи старшої школи та захист інтересів громад/регіонів; проблемні питання у процесі створення ефективних мереж старшої школи у громадах, а також аспекти фінансування та багаторівневого управління у сфері освіти. У формі модерованої дискусії самоврядці проаналізували новації законодавства щодо формування мережі профільних академічних ліцеїв, аспекти фінансування старшої профільної школи, проблематику доступності освіти для кожної дитини, а також роль та відповідальність органів місцевого самоврядування.

Круглий стіл став майданчиком для відкритої фахової дискусії, яка покликана допомогти громадам краще орієнтуватися в освітніх трансформаціях та ухвалювати зважені управлінські рішення на місцях із урахуванням власних потреб і можливостей держави.

Нагадаємо, 12 вересня 2024 року на пленарному засіданні Волинської обласної ради депутатський корпус не підтримав внесений обласною військовою адміністрацією проєкт рішення ради про затвердження плану формування мережі закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти у Волинській області, відправивши його на доопрацювання. Тоді було запропоновано утворити 121 заклад старшої профільної освіти: 91 академічний та 30 професійних ліцеїв. Втім, на думку депутатів, внесена на їх розгляд проєктна мережа була сформована неефективно, оскільки в окремих територіальних громадах кількість закладів є завищеною (загалом по області орієнтовно на 17 %). Станом на сьогодні ОВА ще не вносився в обласну раду новий проєкт рішення з допрацьованим планом формування мережі закладів освіти.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*