офіційний сайт

НА ВОЛИНІ СТАРТУВАЛА ВСЕУКРАЇНСЬКА ОЛІМПІАДА З ІСТОРІЇ

На турнір прибули 140 школярів з усіх областей України. Вітали учасників олімпіади перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук та депутати Ольга Омелько, Оксана Філіпчук і Орест Маховський, а також керівники обласних комунальних закладів.

Всеукраїнська олімпіада з історії проводиться серед учнів з 8-11-их класів і проходить у чотири етапи: шкільний рівень, районний, обласний та завершальний – всеукраїнські змагання серед найкращих знавців історії серед учнівської молоді. «Історія це наука не про минула, історія – це наука про майбутнє. Адже тільки ті, хто добре знають минуле, чітко відслідковують причинно-наслідкові зв’язки, можуть з оптимізмом і впевненістю дивитися в майбутнє. Я переконаний, що в цьому залі серед вас велика кількість майбутніх політиків, які будуть творити майбутнє нашої держави. Тому щиро бажаю вам, представникам майбутньої еліти нашої нації, знати помилки, які вже мали місце в історії нашої держави, продовжуйте і надалі вивчати та досліджувати історію», – звернувся до учасників Юрій Поліщук.

До привітання також доєднався Орест Маховський. Він, як помічник народної депутатки Ірини Констанкевич, передав вітання учням від парламентарки та висловив сподівання, що юні історики матимуть свій успішний шлях у цій царині.

Оцінювати якість знань та підготовки учнів будуть аж понад 50 членів журі. За словами організаторів, для переможців олімпіади підготували цінні подарунки, крім того, спеціальні нагороди отримають кращі 10 учасників, яких обере журі в різних номінаціях.

В ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОМУ ЦЕНТРІ – ВСЕУКРАЇНСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ З ВІДНОВЛЕННЯ ЛІСІВ

До роботи науково-практичного форуму «Відтворимо ліси разом» долучився і перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук. Також у засіданні взяли участь лісоводи, науковці та педагогічні працівники закладів вищої освіти, профільних науково-дослідних установ, методисти, керівники і члени учнівських лісництв закладів позашкільної та загальної середньої освіти, а також освітяни.

Загалом інтерес до конференції виявили близько 160 учасників з різних регіонів України. «Залучення дітей до охорони природи, виховання у них любові до навколишнього світу відбувається через участь школярів в учнівських лісництвах. Юні лісівники збирають насіння дерев та кущів, лікарські рослини, створюють шкілки, в яких вирощують посадковий матеріал, висаджують ліс та доглядають за ним, вчаться застосовувати біологічні методи боротьби з шкідниками. Школярі насаджують дерева на схилах ярів, берегах ставків і річок, ведуть облік рослин і тварин, беруть їх під свою охорону, виготовляють і розвішують шпаківні та годівниці для птахів, підгодовують тварин взимку, проводять дослідницьку роботу. І те, що вони роблять, допомагає відновити ліс та виховати в наших дітях відповідальне ставлення до природи», – зазначив Юрій Поліщук.

Так, обласний еколого-натуралістичний центр координує роботу 35 учнівських лісництв, які функціонують на території області. Впродовж минулого року їх вихованці провели трудові акції «Створюємо ліси разом» та «Посади дерево», екологічні рейди «Чисті узбіччя», працювали у розсадниках, розчищали джерела.

«Конференція стала потужним майданчиком для єднання фахівців лісівничої справи, педагогів-наставників, вихованців учнівських лісництв з усіх куточків України — від Заходу до Сходу, від Півночі до Півдня. Особливо цінною і важливою є участь колег із прифронтових областей, які, попри всі виклики воєнного часу, представили свої змістовні напрацювання, підтвердили актуальність лісової освіти як складової відновлення й майбутнього нашої держави. За підсумками конференції буде виданий збірник матеріалів, а кожен учасник отримає сертифікат», – зазначила очільниця обласного еколого-натуралістичного центру Валентина Остапчук.

ПЕРЕОБРАНО ГОЛОВУ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК ВОЛИНІ

Участь у VІІІ-й звітно-виборчій конференції взяли голова обласної ради Григорій Недопад та очільник ОВА Іван Рудницький.

Звіт про роботу Ради Федерації профспілок області за п’ятирічний період представила голова Іванна Дубинка-Філозоф. Вона найперше акцентувала увагу на волонтерській місії Федерації профспілок області. «З перших днів війни силами профоб’єднання для воїнів ЗСУ та бійців місцевої територіальної оборони було надано допомоги на 46,5 млн грн, це закупівля військового спорядження, техніки, дронів-камікадзе, РЕБів, акумуляторів, пального, медичних препаратів тощо. Надавалась фінансова та гуманітарна допомога й вимушеним переселенцям, які транзитом, або тимчасово перебували у готелі «Профспілковий». Загалом, переселенцям надано допомоги на суму понад 1,2 млн грн», – констатувала очільниця.

Вона також зауважила, що з огляду на об’єктивні чинники скорочується чисельність профспілкових організацій. «Кількість первинних профспілкових організацій становить 697 проти минулорічних 763. Найчисельнішими традиційно є профспілки працівників освіти і науки, лісового господарства, охорони здоров’я, агропромислового комплексу, державних установ, культури, ЖКГ, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення та соціальної сфери», – зазначила вона. За словами Іванни Дубинки-Філозоф, стурбованість та гостре невдоволення спілчан викликають ініційовані Урядом антисоціальні законопроєкти «Про працю» та інші, що грубо порушують Конституцію України, соціально-економічні права людей, обмежують гарантії діяльності професійних спілок. «Відстоюючи свої законні права профспілки усіх рівнів, у зв’язку з воєнним станом не мають змоги активно застосовувати такі форми профспілкового впливу на законотворчий процес як Всеукраїнські акції протесту, мітинги, пікетування, а можуть лише направляти заяви, звернення до органів державної і виконавчої влади, місцевого самоврядування, народних депутатів, а також електронні петиції», – констатувала вона.

Іванна Дубинка-Філозоф також окреслила спілчанам пріоритети та завдання на наступні 5 років. «Як в умовах дії воєнного стану, так і після завершення війни ми маємо дбати про захист законних прав та соціально-економічних інтересів членів профспілки, забезпечення гідної оплати праці, надання їм безкоштовної правової допомоги. Необхідно також посилити контроль за дотриманням законодавства про працю та охорону праці, сприяти попередженню виробничого травматизму і профзахворювань, здійснювати заходи зі збереження життя та безпеки працівників, які виконують свої обов’язки на об’єктах критичної інфраструктури для забезпечення потреб оборони країни та її відновлення», – підкреслила вона.

Так, зважаючи на результативну роботу упродовж останніх п’яти років, кандидатуру голови Федерації профспілок Волині Іванни Дубинки-Філозоф одноголосно було запропоновано та обрано на наступний звітно-виборний період, також було затверджено оновлений склад ради ФПО.

Голова Волиньради Григорій Недопад висловив вдячність новообраній очільниці Федерації профспілок за тісну та плідну співпрацю із органами місцевого самоврядування та виконавчої влади.«Відтоді, коли я прийшов на посаду, ми перебуваємо у постійному контакті із представниками різних профспілкових організацій. Я переконаний, що ви той актив, який і надалі продовжуватиме профспілковий рух, який з року в рік лише набиратиме обертів в частині представництва і захисту прав та інтересів працівників, а також додержання законодавства про працю», – наголосив Григорій Недопад. За багаторічну, сумлінну працю та високий професіоналізм він також відзначив голову Федерації профспілок області Іванну Дубинку-Філозоф подякою голови обласної ради.

«РУХ ЗАРАДИ ЗДОРОВ’Я»: ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ СПОРТУ ВЛАШТУВАЛИ ЗАБІГ

Організаторами традиційних легкоатлетичних перегонів виступили обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та Волинське відділення Національного олімпійського комітету України. Разом з молоддю та спортивною спільнотою у забігу взяли участь також очільник регіонального осередку НОКУ, голова обласної ради Григорій Недопад, депутатка облради, ректорка Академії рекреаційних технологій і права Людмила Стасюк і депутат облради Ігор Лісовський.

Легкоатлетичний забіг на 1200 метрів зібрав майже півтори сотні учасників – це студенти ВНУ ім. Лесі Українки, ЛНТУ, АРТіП, Луцького педколеджу, Волинського медінституту, Луцького фахового коледжу рекреаційних технологій і права, вихованці ОДЮСШ, а також представники громадської організації «Центр освіти» Університет третього віку». Директор обласного центру «Спорт для всіх» Олександр Хриплюк наголосив, що цьогоріч вперше до заходу долучились співробітники ГУ Національної поліції України та ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області.

Перед стартом відбулась руханка, яку провела провідна волинська легкоатлетка, учасниця Олімпійських ігор, Майстриня спорту України міжнародного класу, чемпіонка Всесвітньої універсіади, призерка чемпіонатів та кубків Європи з метання молота Ірина Климець.

«Вже вкотре ми в активно долучаємось до відзначання всесвітніх днів спорту та здоров’я. Це дві невід’ємні складові нашого життя, які сприяють підтримці фізичної та психічної рівноваги. Регулярні заняття спортом допомагають зміцнити серцево-судинну систему, підвищити імунітет та поліпшити настрій. Щиро дякую усім керівникам освітніх та спортивних закладів, які з року в рік залучають до цього спортивного дійства молодь. Окреме спасибі представникам Нацполіції та рятувальникам, які приєдналися цьогоріч. Ваш приклад – це мотивація для інших сповідувати активний і здоровий спосіб життя», – зазначив голова Волиньради, очільник регіонального осередку НОКУ і Президент Федерації легкої атлетики області Григорій Недопад.

ГРАНТОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ГРОМАД ТА РОЗВИТОК МІЖНАРОДНОГО ПАРТНЕРСТВА: ВІДБУЛАСЬ СТРАТЕГІЧНА СЕСІЯ

Участь у ній взяли заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, представники Агенції регіонального розвитку Волині і територіальних громад Волині, керівники грантових програм та інші зацікавлені сторони.

Волинські громади беруть активну участь у програмах міжнародної технічної допомоги, залучаючи кошти на покращення якості життя, послуг, інфраструктури та розбудови інституційної спроможності громад. Ключовими їхніми партнерами є програми Interreg Next, UCORD, ПРООН, Кусаноне, НЕФКО та інші.

Програма Interreg Next Польща – Україна 2021-2027 – один із наймасштабніших транскордонних проєктів. Її загальний бюджет в області складає понад 260 млн. євро і спрямований насамперед для прикордонних громад Польщі та України. У пріоритеті підтримки – довкілля, охорони здоров’я, туризму, підвищення доступності, розвиток прикордонної інфраструктури та налагодження співпраці між громадами.

«Розвиток громади, пошук додаткових ресурсів є дуже важливою темою для усіх нас. І грантові програми дають можливість реалізувати ці завдання. Кілька років тому великим успіхом було виграти один проєкт, а зараз наші громади одночасно здобувають по кілька. В наших ОТГ і окремих закладів вже є чудові результати роботи із грантовими програмами. Наприклад участь у програмі транскордонного співробітництва Interreg Next дозволила Волинській обласній клінічній лікарні виграти одразу три проєкти на створення центру нейрохірургії, посилення технологічної компоненти в розвитку урології та медично-наукового дослідницького осередкуу з офтальмології», – зазначив Григорій Пустовіт.

За словами директора Агенції регіонального розвитку Волині Ореста Сорокопуда, в Агенції працюють над тим, аби допомогти громадам, які ще не мають проєктів і партнерів, знайти їх та залучити грантові кошти на розвиток своєї території. «Ми продовжуємо усіляко підтримувати наші громади, окремі установи в їхньому прагненні до розвитку та допомагаємо здійснити конкретні кроки в цьому напрямку. Крім того, ми навчаємо проєктних менеджерів, удосконалюємо їхні знання та вміння, адже від їх професійності залежить виграє громада фінансування чи ні», – зазначив директор Агенції.  

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*