офіційний сайт

В ОБЛМУЗДРАМТЕАТРІ – ЮВІЛЕЙ, ПРОФЕСІЙНИЙ ДЕНЬ І ПРЕМ’ЄРА

У Міжнародний день театру виповнилося також і 85 років заснування Волинського академічного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка. З нагоди двох знакових подій служителів Мельпомени прийшли привітати їхні шанувальники, ветерани сцени і юні актори, мистецька спільнота і влада. Волиньраду представляли заступники голови Юрій Поліщук та Григорій Пустовіт.

Виконувач обов’язків директора театру Сергій Скулинець найперше закликав присутніх оплесками висловити вдячність ЗСУ за змогу жити і творити. «Перша прем’єра на цій сцені відбулась у 1940 році, але наша історія починається ще раніше, бо до цього трупа волинського театру функціонувала в нинішньому приміщенні театру ляльок. Відтак, ми продовжуємо творити столітню історію, і це знакова подія для нас. Я щиро вітаю кожного працівника театру, акторів, ветеранів сцени. Хочу також подякувати владі, яка підтримує театральне мистецтво, дає можливості для функціонування і розвитку», – сказав він.

Перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук переказав слова вітань та вдячності працівникам драмтеатру від імені голови Григорія Недопада та обранців волинської громади. «Театральне мистецтво в Україні є одним з фундаментів, на якому тримається українська культура. Завдяки таким видатним постатям як Кропивницький, брати Тобілевичі і збереглася наша ідентичність – мова, звичаї та мистецтво, в тому числі і драматичне. Гадаю, що наші мужні воїни не в останню чергу віддають своє здоров’я і життя заради того, щоб наша українська нація та культура були і процвітали. В цей час випробувань через свої ролі ви даруєте людям позитивні емоції, змушуєте співпереживати, думати, радіти і сумувати. Ваш мистецький хист точно не залишає нікого байдужим. Тому щиро зичу вам творчого натхнення, міцного здоров’я, благополуччя та родинного затишку. Нехай усі ваші творчі задуми і нові проєкти будуть втілені під мирним українським небом», – наголосив він.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток театрального мистецтва та з нагоди професійного свята Юрій Поліщук нагородив почесними грамотами обласної ради режисера-постановника Владислава Маціюка, художника з освітлення Леонтія Бондарука, артистів драми Павла Гарбуза, Сергія Єрмаковича, Тетяну Холковську та Мирослава Юзефовича.

Окрім слів вдячності, актори, режисери, драматурги, продюсери, художники, звукоінженери, світлотехніки, костюмери, адміністратори та інші працівники театру отримали цього дня також відзнаки облвійськадмінітрації, Луцької міської ради та адміністрації театру.

До свого ювілею колектив театру підготував прем’єру – комедійну оперету Імре Кальмана «Сільва».

ДІАЛОГ АСОЦІАЦІЙ ЯК ОСНОВА БАГАТОРІВНЕВОГО ВРЯДУВАННЯ

Голова Волиньради Григорій Недопад як віцепрезидент з регіональної політики Української асоціації районних та обласних рад і очільник Ковельської райради та один з координаторів представництва районних рад в УАРОР В’ячеслав Шворак взяли участь у тематичній зустрічі лідерів всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування.

Експертні дискусії організовано інтернаціональним крилом Шведської асоціації місцевих і регіональних влад SALAR у рамках програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні», яка окрім ефективності управління, фокусується і на посиленні спроможність громад надавати публічні послуги і брати участь у процесах відновлення та відбудови відповідно до вимог ЄС.

Представники всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування та іноземні експерти обговорили реформу управління публічними інвестиціями в контексті можливостей і виклики для всіх рівнів урядування, а також гендерне бюджетування від стандартів ЄС – до української практики. Так, зокрема, зазначалося, що основною метою реформи публічного інвестування є створення прозорої, підзвітної та ефективної системи залучення інвестицій в стратегічні для відновлення сектори економіки, аби обмежений фінансовий ресурс був спрямований на ключові проєкти, що відповідають пріоритетам відновлення і розвитку громад та регіонів. Зараз розробляється уніфікована методика відбору проєктів для фінансування з використанням цифрової платформи DREAM. Цьогоріч на цій базі Єдиний проєктний портфель містить майже 800 проєктів, найпріоритетніші з яких будуть профінансовані з держбюджету. Решта ж можуть доопрацьовуватися й оновлюватися, аби отримати більше шансів на фінансування. Окрім того, в контексті цієї реформи також планується розподіл 20% грантового фінансування, передбаченого на розвиток громад і регіонів в рамках фонду Ukraine Facility.

Проаналізували учасники зустрічі і дотримання стандартів ЄС у гендерності бюджетування в умовах української практики, оскільки важливим елементом відбору проєктів громад для фінансування з боку міжнародних та державних фондів є відповідність підходу гендерної рівності. Разом з цим, ця норма також має бути апріорі відображена в місцевій/регіональній політиці, яка будується на забезпеченні інклюзії, залученості та рівному доступі усіх категорій мешканців до послуг місцевої влади.

«І продовження реформи децентралізації, і процеси відновлення та євроінтеграції відбуваються в умовах викликів війни, які вимагають чіткої координації між усіма рівнями влади та спільного стратегічного бачення. Важливо, щоб трансформації були не тільки швидким, а й системним, результативними та орієнтованим на довгостроковий розвиток. Сьогоднішня зустріч українських асоціацій органів місцевого самоврядування та наших європейських партерів – це ще одна нагода звірити наші зусилля на цьому непростому шляху змін», – підсумував тематичні дискусії Григорій Недопад.

В ЦЕНТРІ ПОЗАШКІЛЛЯ – ВСЕУКРАЇНСЬКІ ЗМАГАННЯ З ТРАСОВИХ АВТОМОДЕЛЕЙ

За першість боротимуться пів сотні юних техніків з різних областей України. Їх привітали перший заступник голови Юрій Поліщук та депутатка Волиньради, очільниця Центру позашкільної освіти Оксана Філіпчук.

«Діти, які зібралися на ці змагання, – це майбутня технічна еліта нашої країни, адже автомоделювання – це високоінтелектуальний спорт. Крім навичок керування, потрібно мати гострий математичний розум, хорошу реакцію та відмінно знати фізику. Я пишаюся кожним з учасників турніру, особлива повага командам, які прибули на змагання з прифронтових областей. Нас надихає ваша стійкість і сила духу», – звернувся до учасників турніру Юрій Поліщук.

Трасова автомодель – це мініатюрна копія авто з електричним двигуном. На спеціально облаштованих трасах перегонами своєї моделі учень керує за допомогою дистанційного пульта. Свої машини вихованці майструють самостійно, опановуючи при цьому верстатне обладнання, випилювання, електротехнічні навички. І вже по тому випробовують їх на швидкість, маневреність та витривалість під час перегонів на треках, розповів керівник гуртка автотрасового моделювання Павло Кадлубицький.

«На цих змаганнях, які в нашому Центрі відбуваються уже не вперше, є нові обличчя, а це означає, що юних прихильників автомоделювання стає все більше. Те, що вмієте робити ви – вміє дуже мала кількість людей. Ми віримо, що ви будете створювати нові винаходи, нові прилади, нові технології. Ми пишаємося кожним із вас і віримо в кожного з вас», – зазначила Оксана Філіпчук.

Відеоверсія засідання постійної комісії з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області

МАЙНОВА КОМІСІЯ ЗАТВЕРДИЛА ЗВІТИ КЕРІВНИКІВ КОМУНАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Члени постійної комісії обласної ради з питань майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області заслухали очільників майже десятьох обласних комунальних установ щодо підсумків їхньої роботи у 2024 році.

Зокрема, депутати одноголосно затвердили звіт директора КП «Волиньприродресурс» Анатолія Капустюка. Він розповів, що попри виклики, як і у попередні роки, підприємство зберегло ефективність роботи, акумулювавши ресурси та адаптувавшись до нових умов. «Загальний дохід підприємств склав 106 млн грн, а прибуток – 37 млн грн. Ми активно працюємо, накопичуємо кошти на рахунках. Ведемо наукову роботу зі студентством, запроваджуємо нові напрямки, зареєстрували власну торгову марку. Минулоріч мали пів року простою, поки тривало оформлення земельних ділянок, однак було видобуто майже 7 тонн бурштину, це удвічі менше як у 2023-му. Однак це не позначилося на прибутковості, оскільки ми наростили видобуток торфу, продажу торфобрикету та фрезерату. Відтак, вдалось у 4 рази перевищити фінансові плани. Таку тенденцію очікуємо і цьогоріч», – наголосив він. Анатолій Капустюк також зауважив, що до обласного бюджету з частини чистого прибутку за 2024 рік було сплачено близько 5 млн грн. Підприємство також перераховує ренту від видобутку корисних копалин до бюджетів територіальних громад.

Без дискусій члени комісії затвердили й звіт директорка санаторію «Лісова пісня» Руслани Дибель, оскільки за підсумками 2024 року оздоровниця продемонструвала значне зростання прибутку, а це понад 3,3 млн грн, не зважаючи на негативний вплив об’єктивних та суб’єктивних чинників.

Між тим, т.в.о. директора ДВТП «Волиньфармпостач» Юрій Бараболя відзвітував, що у 2024 році сума збитків склала 4,4 млн.грн, а у 2023 році ця сума сягала майже 10 млн.грн. Юрій Бараболя запевнив, що на остаточне погашення кредиторської заборгованості знадобиться 7-8 місяців.

Члени профільної комісії також затвердили звіти низки освітніх, спортивних та соціальних комунальних закладів. Зокрема, директорка Крупівського навчально-реабілітаційного центру Юлія Гринчук проаналізувала навчальну, виховну, соціальну та корекційно-реабілітаційну роботу, також зупинилась на безпековій складовій освітнього процесу та зміцненні матеріально-технічної бази центру. Так, у 2024 році коштом обласного бюджету було встановлено 2 газових котли для відокремленого дошкільного відділення «Сонечко», а за кошти освітньої субвенції при співфінансуванні з обласного бюджету закуплено ноутбуки, проєктор та класне обладнання на суму понад 230 тисяч гривень. За її словами, проводилась і робота по залученню позабюджетних надходжень від спонсорів та меценатів для потреб вихованців.

Завідувач обласного притулку для дітей Леонід Хведчак також розповів, що за сприяння благодійників притулок отримав автомобіль, генератор, нову побутову техніку та кухонне обладнання на суму 950 тис. грн. Керівник також озвучив нагальну потребу у ремонті систем тепло- та водопостачання. Члени комісії рекомендували керівнику звернутися із відповідним запитом до голови обласної ради щодо виділення коштів з обласного бюджету.

Такою ж була порада депутатів директорці обласна Малої академії наук Тетяні Михалюк, яка звітуючи про діяльність установи, озвучила потребу у збільшенні штатної чисельності працівників. «З червня організація та проведення всіх етапів учнівських олімпіад буде прерогативою Малих академій наук. Відтак, ми будемо потребувати щонайменше додаткових 6 ставок і кошти на проведення заходів», – зауважила вона. Загалом, обласною МАН у 2024 році проведено близько сотні інтелектуальних змагань обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів, у яких взяли участь понад 10 тисяч учнів області.

Директор обласної дитячо-юнацької спортивної школи Дмитро Піддубний поінформував депутатів про організацію навчально-тренувального процесу для понад 600 вихованців. За його словами, минулоріч був створений волейбольний клуб «ВОДЮСШ- УНІВЕРСИТЕТ», ця жіноча команда уже стала тріумфаторкою чемпіонату України з волейболу серед команд «І ліги» та у наступному сезоні виступить у вищій лізі. Він також розповів про оновлення матеріальної бази школи.

Крім того, члени профільної комісії рекомендували депутатам обласної ради підтримати проєкт рішення обласної ради «Про передачу транспортних засобів». Зокрема, з балансу обласного бюро медико-соціальної експертизи, яке ліквідовується, для потреб КП «Управління будинком Волинської обласної ради» буде передано автомобіль OPEL VIVARO 2005 року випуску, з балансу волинської екстренки у комунальну власність Любешівської громади – спеціалізований автомобіль Peugeot Boxer, 2013 року випуску, а з балансу обласної інфекційної лікарні Турійській селищній ТГ – спеціалізований вантажний автомобіль ГАЗ 3307, 1993 року випуску.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*