офіційний сайт

НАЦГВАРДІЙЦІ ВІДЗНАЧИЛИ РІЧНИЦЮ ЗАСНУВАННЯ

З нагоди відродження Національної гвардії України військовослужбовців з професійним святом привітали голова Волиньради Григорій Недопад, депутат обласної ради, помічник народного депутата України Вячеслава Рубльова Ігор Лех, голова ОВА Іван Рудницький, очільники районних рад та адміністрацій, лідери громад, керівники силових структур та представники бізнесу.

Національну гвардію України створили у 1991 році, проте вже у 2000-му – розформували. Відродили НГУ у 2014-му, нацгвардійці одними з перших зупиняли гібридну російську агресію. Вони звільнили Харківську ОДА, вели оборонні бої за Слов’янськ, звільняли населені пункти в районі АТО, обороняли Маріуполь. Після початку повномасштабного вторгнення військ РФ гвардійці визволяли Київщину, Чернігівщину, Сумщину і дотепер ведуть бої на усій лінії фронту.

«Хочу подякувати командиру, всім бійцям і кожному нацгвардійцю за щоденну бойову роботу, за наш захист. Ціною власного життя та здоров’я ви протистоїте ворогу та бороните нашу державу і її територіальну цілісність. Вічна пам’ять і шана полеглим у цій боротьбі. Завдяки Національній гвардії, усім Силам оборони ми вистоїмо. І як би не пручався ворог, Україна буде!», – звернувся до військових Григорій Недопад. Він також вручив почесні грамоти обласної ради військовослужбовцям Олександру Андрусику, Роману Зімичу, Ігорю Миколайчуку, Андрію Примаку, Андрію Сидорчуку та Юрію Фурсику.

До вітальних слів також приєднався Ігор Лех. Він побажав нацгвардійцям наступну річницю відзначати під мирним українським небом, а також вручив грамоти та цінні подарунки від народного депутата України Вячеслава Рубльова.

СТІЙКІСТЬ ОСВІТИ: ВІД ВІДПОВІДНОСТІ – ДО ЕФЕКТИВНОСТІ

Адаптивність управління освітніми закладами в умовах зовнішніх викликів стала темою інформаційної сесії, організованої управлінням Держслужби якості освіти в області у співпраці з Офісом «Програми U-LEAD». До роботи форуму доєднався і перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук.

Цільова аудиторія семінару – директори закладів освіти та керівники органів управління освітою в громадах. Ключове питання – створення безпечного освітнього середовища.

Спікерка тематики – посадовиця ювенальної превенції Інна Остапович наголосила, що реалії вимагають посилити роботу у цьому напрямку. Найперше вона привернула увагу до ситуації з вербуванням країною-агресором неповнолітніх для вчинення диверсій, в області вже зафіксовано такі випадки, і відкрите одне кримінальне провадження. Тож, радить невтомно проводити роз’яснювальну роботу, мінімізувати використання месенджера Телеграм, а також, окрім тривожної кнопки та офіцерів з безпеки, у школах встановити й відеоспостереження, яке на сьогодні мають лише третина з освітніх закладів.

За словами ювенальної офіцерки, є тенденція до зростання злочинності у дитячому середовищі. Гостро стоїть і питання булігну, який школи часто замовчують, а батьки потерпілих дітей не подають до поліції офіційних заяв. На допомогу у попередженні цих явищ вчителям, шкільним психологам та соціальним педагогам органи ювенальної превенції розробили спеціальні методичні рекомендації роботи з дітьми девіантної поведінки, а також радять громадам запровадити місцеві програми профілактики дитячої злочинності.

Інна Остапович також висловила стурбованість збільшенням кількості суїцидальних намірів серед школярів. При цьому вона зазначила, що причина здебільшого криється у сім’ях, тож закликає громади до активної роботи з родинами, де присутні насильство, аб’юз, або які опинилися у складних життєвих обставинах. Окрім того, для освітян проведуть спеціальні навчання, аби вчасно розпізнати і попередити нахили неповнолітніх до самогубства.

Підсумовуючи, перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук зазначив, що формування безпечного освітнього середовища складається з багатьох компонентів і потребує дієвого та не формального підходу. Він також наголосив на спільності та злагодженості дій освітян, правоохоронців, місцевої влади, громадського сектору і батьків задля збереження життя і здоров’я дітей.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*