офіційний сайт

В НОВОВОЛИНСЬКОМУ ЦЕНТРІ ПРОФОСВІТИ ОСУЧАСНИЛИ ПРАКТИЧНУ БАЗУ

Презентацію новітнього навчально-практичного центру для підготовки фахівців у галузі автомобільного транспорту та електротехнічного виробництва відвідали перший заступник голови Юрій Поліщук та депутати Волиньради, а також парламентар Ігор Гузь.

«Нині ми презентуємо оновлене обладнання навчально-практичного центру автомобільного транспорту та електротехнічного виробництва, яке ми придбали за кошти державного бюджету на умовах співфінансування з обласного бюджету. Зокрема, закупили дороговартісні верстати, підйомники, стенди, нагрівачі та багато іншого. Усе це стане в нагоді нашим учням, які опановують фах слюсара з ремонту колісних транспортних засобів чи зварювальника», – зазначила директорка освітнього закладу Валентина Приступа. Загалом для навчально-практичного центру придбали близько ста найменувань різноманітної техніки на загальну суму майже 7 млн грн.

«В Україні дуже бракує спеціалістів робітничих професій. Колектив Нововолинського ЦПО проводить дуже важливу роботу – тут не тільки готують висококваліфікованих робітників, а й постійно оновлюють навчально-практичну базу для кращої підготовки фахівців. Це – надзвичайно цінна і потрібна робота», – підкреслив Юрій Поліщук. Він також вручив почесні грамоти обласної ради двом майстрам виробничого навчання – Андрію Танасієнко та Валерію Штумбурському.

Народний депутат України Ігор Гузь у своєму виступі відзначив постійні зусилля адміністрації та колективу центру професійної освіти задля розвитку на вимогу часу, особливо значним надбанням він вважає посилення компоненти практичних навичок в освітньому з використанням сучасного обладнання, що дозволить якісно задовольнити попит роботодавців.

ПІДТРИМКА ВПО: НА ВОЛИНІ ПИТАННЯ ДОСЛІДЖУЄ СПЕЦІАЛЬНА ПАРЛАМЕНТСЬКА КОМІСІЯ

У виїзному засіданні тимчасової комісії Верховної Ради України з питань захисту майнових та немайнових прав внутрішньо переміщених та інших осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, взяли участь голова обласної ради Григорій Недопад, очільник ОВА Іван Рудницький, керівники регіональних органів виконавчої влади, голови громад.

«З майже 5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб 4 млн повністю або частково втратили житло, і у більшість з них не вирішена проблема з новим постійним місцем мешкання. В результаті роботи нашої комісії, ми домоглися виділення додаткових 20 млрд грн на грошову допомогу на проживання та програму «єВідновлення» для таких людей», – зазначив голова комісії Павло Фролов. Він додав, що з ініціативи комісії також був прийнятий законопроєкт про проведення всеукраїнської інвентаризації нерухомого майна усіх форм власності задля отримання реальної картини вільних об’єктів нерухомості, придатних для проживання ВПО.

На території Волині проживає 43 тис ВПО, більша частина яких сконцентрована в містах – Луцьку, Нововолинську, Ковелі, Володимирі, Любомлі. В області також створено перелік з 18 місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. «Відбувається постійна комунікація з представниками ВПО задля вирішення проблем, з якими стикаються ці люди. Крім того, на зустрічах з бізнесом ми постійно наголошуємо на допомозі у працевлаштуванні і ветеранів, і ВПО. Бізнес у цих питаннях іде назустріч», – підкреслив начальник ОВА Іван Рудницький.

«У нас при професійно-технічних закладах існують гуртожитки, які не використовуються в повному обсязі. І нам би дуже допомогло, якби ці гуртожитки можна було використовувати як соціальне житло для ВПО. Ми можемо таким чином розмістити значну кількість людей. Але далеко не всі ці освітні установи передані з державної в обласну комунальну власність, хоча всі документи подано до Міносвіти давним-давно. Тому просив би сприяння народних депутатів у пришвидшенні процедури, яка триває роками», – зазначив Григорій Недопад.

ЕНЕРГЕТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ: РЕГІОНАЛЬНИЙ І МУНІЦИПАЛЬНИЙ РІВЕНЬ

Така головна тема семінару, ініційованого Проєктом ЄС «Угода мерів – Схід», що впроваджується спільно із Міністерством розвитку громад та територій. Участь у форумі взяли заступник голови Григорій Пустовіт, депутати обласної ради, голови та енергоменеджери громад, керівники обласних комунальних підприємств та профільних структурних підрозділів ОВА.

Національна експертка Проєкту ЄС «Угода мерів – Схід» в Україні Оксана Кисіль зауважила, що енергетичні плани є обов’язковими для органів місцевого самоврядування та виконавчої влади відповідно до Закону України «Про енергетичну ефективність», і їх розробка повинна завершитися до листопада 2025 року. На сьогодні підписано вже 350 угод з розробки і впровадження Планів дій щодо сталої енергії та адаптації до змін клімату. На Волині до цієї ініціативи вже приєдналась Ковельська міська територіальна громада, яка взяла на себе зобов’язання до 2030 скоротити викиди СО2 на 35% за рахунок підвищення енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії. Їх досвід експертка рекомендувала вивчати та впроваджувати іншим громадам регіону.

«Енергетичні плани мають бути розроблені і на рівні області, і на рівні громад. І вони повинні скласти єдину картину, що відображатиме стратегічне бачення регіону та кожної окремої громади. Такі сектори, як тверді побутові відходи, або ж альтернативні види палива, потребуватимуть міжмуніципальної співпраці. Тому в рамках семінару ми будемо фокусувати вас на партнерстві, адже великі проєкти робляться тільки у співпраці», – наголосила вона.

«Сьогодні ми, як ніколи раніше, відчуваємо актуальність енергоефективності, бо розуміємо, на скільки важливим і вразливим для громади є це питання. Але поряд із цим маємо пам’ятати, що все, що зекономлено та збережено завдяки енергетичному плануванню – це теж шлях до наповнення бюджету. Хочу висловити вдячність представникам Європейського союзу, ініціаторам Угоди мерів за те, що вони діляться з нами знаннями, досвідом та напрацюваннями. Сподіваюсь, що такі зустрічі будуть мати продовження, а найголовніше реальний та якісний результат», – звернувся до організаторів та учасників семінару заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Старша експертка Офісу реформ Міністерства розвитку громад та територій України Любава Радійчук окреслила основні вимоги до складання муніципальних енергетичних планів. А національний експерт Проекту ЄС «Угода мерів – Схід» Віталій Волков розповів про ключові кваліфікації та функції муніципального енергоменеджера.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*