офіційний сайт

В ЛНТУ – ВСЕУКРАЇНСЬКА ОЛІМПІАДА З ІНФОРМАТИКИ

Кращих школярів-програмістів країни вітали перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук, депутатки Оксана Філіпчук та Ольга Омелько, парламентар Вячеслав Рубльов, а також ректорка ЛНТУ Ірина Вахович.

До участі в олімпіаді долучилися 126 старшокласників з майже усіх областей України та понад 30 їхніх наставників. Усі вони – переможці обласних етапів олімпіад в своєму регіоні. «Особливо приємно бачити тут тих дітей, які проживають у прифронтових областях. Своєю присутністю ви підтверджуєте те, що Україна не тільки бореться, а й зростає інтелектуально. Я вірю, що тут – майбутні генії технологій не лише нашої країни, а й усього світу», – звернувся до присутніх Юрій Поліщук.

Олімпіада проходитиме у два тури під час яких визначать найкращих програмістів. Рівень виконання завдань учасниками буде оцінювати команда журі, в якій – науковці, програмісти, вчителі закладів освіти України та навіть закордонні спеціалісти.

«Без залучення ІТ-фахівців зараз не працює жодна сфера економіки. Завдяки ІТ-спеціалістам наші військові застосовують нові успішні методи боротьби з ворогом. Майбутнє України – за вами, за інформаційними технологіями, висококваліфікованими та вмотивованими науковцями та практиками», – зазначив Вячеслав Рубльов.

Ректорка ЛНТУ Ірина Вахович додала, що у програмі олімпіади не лише змагання, а й цікаве дозвілля для її учасників, під час якого вони матимуть змогу познайомитися із історією Волинського краю та відвідати його найзнаковіші пам’ятки.

МИТЦІ – ВЕТЕРАНАМ. З ВДЯЧНІСТЮ І ШАНОЮ

Волинський обласний академічний музично-драматичний театр влаштував благодійний показ вистави «Останній гречкосій» для ветеранів, їхніх рідних та сімей загиблих захисників з різних громад. Разом з акторами повагу до особливого глядача виказав і заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Перед початком спектаклю він висловив присутнім підтримку і вдячність від імені голови, депутатів та волинян. «Спасибі за те, що ви сьогодні тут. За ваші терпіння, активність, бажання попри все налагоджувати життя, бути корисним родині, громаді, країні. Сьогоднішня вистава не проста, вона ставить болючі питання, але й мотивує боротися за свою землю, відстоювати власні цінності і прагнути до справедливого, мирного, благополучного майбуття», – зазначив Григорій Пустовіт.

Взяв слово і керівник ветеранського хабу Луцької громади Максим Денисенко. Ветеран зазначив, що подібні публічні ініціативи – це один зі способів адаптації фронтовиків до мирного життя. «У стосунках із соціумом ветерани відчувають напругу і ще більше закриваються в собі та піддаються апатії. Бо суспільство, на жаль, схильне вважати їх тягарем. Насправді, ці люди здатні стати рушієм наших громад – вони вмотивовані, відповідальні, активні й ініціативні, особливо добровольці. Потрібно лише трохи терпіння і глибшого розуміння суспільства, заради якого воїни докорінно змінили своє життя, а чимало з них і віддали його», – констатував військовослужбовець.

Прем’єра гіркої комедії, саме таким визначили жанр творці, відбулася минулоріч і зібрала багато схвальних відгуків. Її автор і режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Орест Огородник. Емоційна драматургія спонукає глядача до міркувань: що є земля для українця – товар чи генофонд, родинна колиска чи спосіб заробітку? Ким є українець без історії, яка цілковито зав’язана на землі? І переконує: код української нації у відданості землі. Заберіть землю – заберете майбутнє, минуле, і сьогодення…

Директор театру Сергій Скулинець запросив ветеранів та родини чинних і загиблих військовослужбовців відвідувати й інші вистави на безоплатній основі. «Ми будемо завжди раді бачити вас», – запевнив він.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*