офіційний сайт

«ПУЛЬС» – НОВІ ІНСТРУМЕНТИ ВЗАЄМОДІЇ ВЛАДИ І БІЗНЕСУ

У межах Національної Платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася чергова

онлайн-зустріч керівників центральних органів влади з представниками бізнесу регіонів.

Від Волині участь у ній взяли голова обласної ради Григорій Недопад та начальник ОВА Іван Рудницький, а також керівники 5-ти найпотужніших підприємств краю. Мета теперішнього зібрання – презентація цифрової, аналітичної платформи «Пульс».

У своєму вітальному слові заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита зазначив, що Національна Платформа «Діалог влади та бізнесу» є важливою частиною державної політики «Зроблено в Україні». Ініційована Президентом минулого року, вона має на меті оперативне вирішення нагальних проблем і викликів бізнесу, поліпшення інвестиційного клімату, створення нових підприємств і робочих місць, пожвавлення податкових надходжень. «За цей період відбулося понад 500 засідань на державному та регіональному рівнях за участі представників влади та бізнесу. Завдяки такій взаємодії динаміка податкових надходжень зросла на 24%. І я дякую усім, хто працює і підтримує життя та оборону країни»,- зазначив він.

Заступник Міністра економіки з питань цифрової трансформації Олександр Циборт додав, що задля прозорості відносин держави і бізнесу створено цифрову, аналітичну платформу «Пульс». Це зручний єдиний онлайн-майданчик, де підприємці можуть подати свої скарги, запити, пропозиції та відгуки про досвід взаємодії з державою. Він зауважив, що цей інструмент доступний лише для верифікованого бізнесу. «У перший день роботи платформи надійшло більше 3 тисяч оцінок. Проаналізувавши їх, можна отримати об’єктивну картину якості державних послуг», – переконаний урядовець. Він пообіцяв, що у перспективі «Пульс» інтегруватиметься з усіма державними сервісами.

Першою до новоствореної цифрової платформи приєдналася податкова служба. Її очільник Руслан Кравченко запевнив, що його відомство прагне налагодити ефективний зворотній зв’язок з бізнесом і стати його доброзичливим партнером. Він повідомив, що ДПС уже прибрала несправедливу функцію віднесення підприємств до ризикованих та суттєво зменшила кількість заблокованих податкових накладних і працює над зміною законодавства, аби таку практику звести но мінімуму.

Учасники зустрічі дійшли висновку, що прозорі відносини держави та бізнесу, підвищення якості державних сервісів принесуть реальні результати і сприятимуть поліпшенню економічною політики як в регіонах, так і в країні загалом.

НА ВОЛИНІ ПОСИЛЯТЬ АНТИТЕРОРИСТИЧНІ ЗАХОДИ

На важливості протидії спробам вчинення терористичних актів, що організовуються спецслужбами країни-агресора, наголошувалося під час оперативної наради за участю начальника ОВА Івана Рудницького, голови Волиньради Григорія Недопада, очільників профільних управлінь, територіальних органів, правоохоронних та військових структур, голів територіальних громад та районів.

Т.в.о. начальника Управління СБУ в області Сергій Маслій повідомив про значну активізацію спецслужб рф в організації диверсійних та терористичних актів, у тому числі із залученням неповнолітніх, і Волинь не є виключенням. «В регіоні з листопада 2024 року затримано ряд осіб, у тому числі й підлітків, які намагалися вчинити диверсії на об’єктах критичної інфраструктури та військового призначення. Усі вони були затримані та перебувають під слідством. Ми продовжуємо фіксувати постійні чисельні спроби ворога залучити молодь до деструктивної діяльності», – наголосив він.

Сергій Маслій наполягає на запровадженні в області комплексних і скоординованих заходів з посилення антитерористичного та контрдиверсійного режиму. «Необхідно провести роз’яснювальну роботу в освітніх закладах, особливо серед старшокласників, щодо правових наслідків вчинення терактів. Зобов’язати керівників закладів освіти, тренерські та педагогічні колективи інформувати СБУ та Нацполіцію про ознаки можливих вербувань спецслужбами рф підлітків. Окремо звернути увагу учнів та педагогів на недоцільність використання месенджеру Телеграм для спілкування та створення тематичних груп», – підкреслив він.

Крім того, учасники наради обговорили доцільність створення в громадах віддалених робочих місць державної податкової служби для надання адміністративних та консультаційних послуг. Виконувачка обов’язки начальника ГУ ДПС в області Оксана Левчук повідомила, що сьогодні підрозділи податкової працюють у кожному із 4-х районів Волині, а також створено 10 центрів обслуговування платників податків. З Луцькою міською тергромадою підписано меморандум про надання консультаційних послуг у приміщенні ЦНАПу, на черзі підписання такої з Любешівською громадою. «В нас є запити і від інших голів громад. Ми вивчаємо можливість надання на місцях двічі на місяць найбільш затребуваних послуг», – зауважила вона.

Голова обласної ради Григорій Недопад запропонував вивчити практику функціонування виїзних робочих кабінетів міграційної служби. «Ми їм свого часу з обласної комунальної власності передали мікроавтобус, який обладнали старлінком та відповідною базою даних. Ця практика досить дієва, адже є можливість забезпечити волинян окремими видами послуг безпосередньо на місцях», – зауважив він.

Окремо учасники наради обговорили реалізацію ініціативи Президента України з проведення спортивних змагань «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» серед школярів. Начальник управління молоді та спорту ОВА Олександр Хвіщук повідомив, що цьогоріч на участь у цих змаганнях зареєструвалися 380 освітніх закладів області, понад півтори тисячі команд та близько 12 тисяч учнів із таких видів спорту як баскетбол, волейбол, гандбол, футзал, регбі-5, спортивне орієнтування, чирлідинг, шахи та легка атлетика. «Уже успішно проведено шкільний та територіальний етапи змагань, розпочато районний та міський етапи», – зауважив він.

Головам громад доручено максимально сприяти у залученості освітніх закладів до спортивних змагань «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги», а також до реалізації проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади».

КАДРИ І ТАРИФИ – РІШЕННЯ ДЕПУТАТСЬКОЇ КОМІСІЇ

Участь у засіданні постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства також взяли посадовці виконавчого апарату Волиньради, профільних структурних підрозділів ОВА та керівники обласних інтернатних установ.

За результатами розгляду першого питання порядку денного у зв’язку із завершенням терміну дії контракту члени комісії рекомендували голові обласної ради увільнити Василя Тимощука із займаної посади керівника Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи. Оскільки процес ліквідації обласного бюро МСЕК остаточно ще не завершено, Василь Тимощук залишатиметься головою ліквідаційної комісії.

На підставі клопотання департаменту соціального захисту населення ОВА депутатська комісія також погодила на 2025 рік тарифи на стаціонарний догляд для Берестечківського, Горохівського, Голобського, Олицького, Руденського психоневрологічних інтернатів та Луцького геріатричного пансіонату. Як запевнила очільниця департаменту соцзахисту Оксана Гобод, розрахунки перевірені департаментом і включають прямі матеріальні витрати на стаціонарне утримання підопічних, оплату комунальних послуг та адміністративні видатки.

Відеоверсія засідання постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*