офіційний сайт

ПОЄДНАННЯ НАУКИ І ПРАКТИЧНОЇ МЕДИЦИНИ – НА ВОЛИНІ БУДЕ УНІВЕРСИТЕТСЬКА КЛІНІКА

Тристоронню угоду про це підписали сьогодні очільники Волинської обласної ради – Григорій Недопад, Волинського національного університету імені Лесі Українки – Анатолій Цьось та Волинської обласної клінічної лікарні – Олександр Дудар.

Спільні наміри передбачають, що Університетська клініка буде лікувально-навчально-науковим структурним підрозділом ВНУ і розташовуватиметься на базі обласної клінічної лікарні. Мета створення – надання медичної допомоги, комплексної реабілітації, забезпечення освітнього процесу здобувачам вищої освіти медичного факультету та інших галузей знань підрозділів вишу, підготовка та підвищення кваліфікації медичних працівників за стандартами вищої освіти, проведення наукових досліджень, науково-дослідної роботи, розробка, апробація та впровадження нових медичних технологій.

«Сьогодні в області ми зробили черговий крок до впровадження сучасної системи підготовки фахівців для галузі охорони здоров’я, поєднуючи зусилля практичної медицини і науково-освітньої сфери. Не треба пояснювати значення додипломної та післядипломної підготовки, коли студенти і лікарі мають можливість проходити її в багатопрофільних лікарнях, так би мовити безпосередньо біля ліжка хворого. В нашій обласній лікарні хороша і матеріально-технічна, і лікувально-діагностична бази, а також кадровий потенціал, аби належну практичну підготовку отримали не тільки студенти медичного профілю, а також і лікарі-інтерни, аспіранти, клінічні ординатори», – підсумував голова Волиньради Григорій Недопад.

ЦІЛЬОВІ ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ ВІЙСЬКОВИХ І РОЗВИТОК РЕАБІЛІТАЦІЇ

Ці питання аналізувалися під час традиційної оперативної наради під головуванням начальника ОВА Івана Рудницького. У засіданні взяв участь очільник обласної ради Григорій Недопад.

За словами начальниці управління з питань ветеранської політики ОДА Віти Прокопчук, в області діє програма підтримки осіб, які брали участь у захисті Батьківщини, та членів їхніх сімей на 2024 – 2028 роки, якою передбачений суттєвий обсяг фінансування. «Зокрема: на соціально-психологічну підтримку сімей військовослужбовців, організацію відпочинку сімей загиблих захисників, роботу мобільного офісу «Турбота поруч» для виїзду працівників в громади для надання консультативної допомоги і вирішення в найкоротші терміни певних проблем. Також в області успішно впроваджується інститут супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, уже працюють 52 фахівці у 42 громадах», – доповіла Віта Прокопчук. Вона також наголосила, що спеціаліст із супроводу в громаді надаватиме роз’яснення щодо можливостей, прав, гарантій, пільг, отримання публічних, соціальних, освітніх, реабілітаційних, психологічних та інших послуг.

Що ж стосується реабілітації, то за словами очільника управління охорони здоров’я ОВА Юрія Легкодуха, такими послугами в минулому році скористались понад 2,5 тисяч воїнів. В стаціонарах їх надають 12 медичних закладів області (майже 450 ліжок), ще 16 можуть надавати таку допомогу в амбулаторних умовах. «З початку повномасштабного вторгнення обласний госпіталь ветеранів війни визначений закладом для довготривалого лікування військовослужбовців. Допомога також надається в медцентрі реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади. Крім того, працює інноваційний реабілітаційний центр для поранених військових національної мережі RECOVERY. Безоплатні послуги з реабілітації тут зможуть отримувати одночасно 50 захисників. Крім того, завершено ремонт та відкрито оновлене відділення реабілітації на 40 ліжок у КП «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади». Також триває розгортання реабілітаційного центру у Володимирі», – розповів Юрій Легкодух.

Він додав, що в області створено і 5 центрів ментального здоров’я, облаштовані палати героїв, призначені для поранених, які перебувають у комі чи вегетативному стані. Також в рамках пілотного проєкту 9 закладів охорони здоров’я уклали договори на проведення безоплатного зубопротезування та зуболікування військовослужбовців і ветеранів. «Робота з розширення мережі закладів, які надають реабілітаційні послуги, триватиме і цьогоріч», – запевнив керівник управління.

Учасники наради також визначили перелік місцевих доріг, які відновлюватимуть першочергово. «Це автошляхи, на які громади вже виділили кошти. В квітні буде новий перелік автошляхів, які плануємо ремонтувати», – наголосила директорка ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області» Оксана Грицюк.

«ПОХОВАЙТЕ ТА ВСТАВАЙТЕ, КАЙДАНИ ПОРВІТЕ І ВРАЖОЮ ЗЛОЮ КРОВ’Ю ВОЛЮ ОКРОПІТЕ …»

Сьогодні минають 164-ті роковини від дня смерті величного генія України Тараса Шевченка.

З нагоди пам’ятної дати, поблизу пам’ятника Кобзарю, що в обласному центрі Волині, відбувся скорботний захід за участі духовенства, громадськості, а також представників влади. Вклонився світлій пам’яті Тараса Григоровича і перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук.

Розпочався захід із спільної молитви, священнослужителі Православної Церкви України на чолі із митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом відправили панахиду. Присутні поклали квіти до постаменту, а також вшанували хвилиною мовчання пам’ять про воїнів, полеглих за незалежність і територіальну цілісність України, та мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії росії.

Хоровий колектив Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського виконав «Заповіт» Тараса Шевченка, а у часники заходу заспівали Державний Гімн України.

«Весна подарувала світові величну постать, душу української нації – Тараса Шевченка. Весна ж його й покликала у засвіти… Хочеться торкатися його святих слів, читати й перечитувати сторінка за сторінкою прості і, разом з тим, мудрі поезії.

Спи спокійно вкраїнський Пророче –

Ще засяє оновлений світ!

В небі прапор наш гордо тріпоче

І єднає нас твій Заповіт!», – резюмувала ведуча пам’ятного дійства.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*