офіційний сайт

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ: 107-МА РІЧНИЦЯ ДОЛЕНОСНОГО БОЮ

Щороку 29 січня в Україні віддають шану українським студентам, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році, так, як і воїни ЗСУ, стали на захист української держави від зовнішнього агресора.

З нагоди пам’ятної дати до меморіального знаку «Героям Крут – борцям за Незалежність України» прийшли студентська молодь, представники громадськості, військові, правоохоронці, духовенство та влада. Вклонився пам’яті Героїв Крут і перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук.

Цьогоріч минає 107-ма річниця цього подвигу молодих патріотів, що назавжди став символом незламності та стійкості, прикладом героїзму та національної гідності українського народу в боротьбі за незалежність. Священники Православної церкви України на чолі із Митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом відслужили панахиду та освятили пам’ятний знак.

«Щороку ми знову приходимо на це місце пам’яті, аби зробити висновки: щоб бачити щасливе майбутнє своїх дітей, треба присвятити життя захисту своєї країни та її розбудові. Моя вдячність родині депутата обласної ради Івана Мирки, що вони встановили цей знак на пошанування Героїв Крут, який нагадує нам про історію українського державотворення. Минула понад сотня років, і нові крутяни знову добровольцями йдуть на фронт, а світ спостерігає, висловлюючи занепокоєння. Ми молимось і хочемо, аби не повторювалися криваві сторінки історії. Ми достойні щасливого життя в нашій ненці Україні, але на скільки швидко це відбудеться залежить від нас. Наше завдання шанувати і не забувати тих, хто віддав своє життя за Україну», – звернувся до присутніх Владика Михаїл.

Своєю чергою депутат обласної ради Іван Мирка зазначив, що цей пам’ятний знак було встановлено з ініціативи його батька. «Хочу подякувати усім спраглим до правди та нашої істинної історії. Сьогодні немає жодної людини, яка не знає, що бій під Крутами – це була українська перемога. І ми сьогодні проводимо паралелі із нинішніми перемогами, трагічними, із втратами, але яких щодня досягають наші українські воїни там, на передовій», – зауважив Іван Мирка.

Присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих Героїв Крут та їх сучасників – українських воїнів, які стали Героями сьогодення. Під звуки гімну січових стрільців «Ой у лузі червона калина» до пам’ятного знаку лягли квіти. На завершення учасники пам’ятного заходу спільно виконали Державний Гімн України.

ТУРБОТА З НАРОДЖЕННЯ ВДОМА: ПРО ДІТЕЙ І ДЛЯ ДІТЕЙ

На базі ресурсно-тренінгового центру Волинського медичного інституту відбувся черговий цикл навчань для медичних сестер з догляду за немовлятами до 3 років в домашніх умовах. До участі в тренінгу також долучилися керівники медзакладів громад і районів, представники ЮНІСЕФ, а також заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Очільниця медінституту Тетяна Пастрик зазначила, що у ресурсно-тренінговому центрі, який був відкритий завдяки проєкту від ЮНІСЕФ, вже проведено 7 інформаційних сесій, кілька шкіл з відповідального батьківства, а також підготовки 170 патронажних медсестер. «Ми пишаємося тим, що можемо розвивати проєкт «Турбота з народження вдома», який про дітей і для дітей. Ті, хто пройшли навчання як патронажні медсестри, зможуть в громадах надавати допомогу сім’ям з дітками згідно з вимогами програми. Паралельно відбуваються навчання з відповідального батьківства – це і догляд за дітьми, вакцинація, грудне вигодовування, а також психологічна підтримка, роль батька, боротьба з післяпологовою депресією та інше», – розповіла Тетяна Пастрик.

Під час навчань медичні працівники опановують нові підходи до надання послуг в громадах, діляться досвідом із впровадження системи патронажу, розробляють цілі та плани впровадження програми. «Підтримка дітей та батьків під час війни в Україні дуже важлива, особливо зважаючи на демографічну кризу. Зміна підходів до догляду за малюками, можливість отримати медико-соціальну допомогу на первинній ланці і вдома, навчання відповідальному батьківству – усе це дасть сім’ям доступ до якісних медичних послуг. Бажаю, аби цей тренінг став поштовхом до нових знань, досвіду та спільної успішної роботи», – зазначив Григорій Пустовіт.

ПРОФІЛЬНА ДЕПУТАТСЬКА КОМІСІЯ ПОГОДИЛА КАДРОВЕ ПИТАННЯ

Відбулося засідання постійної комісії з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму з розгляду сесійних питань.

Першим у порядку денному були рекомендації профільної комісії щодо призначення керівника Волинського регіонального центру з фізичної культури та спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт». Оскільки переможцем конкурсу на зайняття цієї вакантної посади конкурсною комісією визнано Віктора Галана-Влащука, він, як голова депутатської комісії, дотримуючись антикорупційного законодавства, заявив про конфлікт інтересів і передав повноваження ведення комісії на час розгляду цього питання депутатці Яні Гончарук та не брав участі в голосуванні.

Зважаючи на результати конкурсу, а також погодження, відповідно до урядової постанови, кандидатури керівництвом центрального органу – Українського центру з фізичної культури та спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт», члени профільної комісії одноголосно підтримали призначення Віктора Галана-Влащука на посаду керівника регіонального відділення терміном на 5 років, а також рекомендували депутатам обласної ради схвалити відповідний проєкт рішення.

Член постійної депутатської комісії Андрій Мельник зазначив, що за період першої каденції В. Галана-Влащука в «Інваспорті» відбулися суттєві зміни. «Залагоджено питання, які роками не вирішувалися, завершуються ремонті роботу спортивної арени центру, облаштовано і якісний побутовий простір для спортсменів з інвалідністю. Тож, бажаю у наступні 5 років реалізувати усі плани», – висловив він побажання.

Привітав переможця конкурсу і перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук: «Центр прогресує, запроваджуються нові види спорту, залучаються талановиті спортсмени, збільшився і контингент дітей. Тому я переконаний, що буде і розвиток, і перспектива».

Віктор Галан-Влащук подякував колегам за підтримку і зазначив, що його пріоритетом на найближчу перспективу буде заохочення до занять фізкультурою і спортом ветеранів, які отримали інвалідність внаслідок поранення, оскільки це один з найефективніших способів їхньої реабілітації та соціалізації.

Члени комісії також погодили перелік питань до плану роботи обласної ради на І півріччя 2025 року.

Відеоверсія засідання постійної комісії з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*