офіційний сайт

У ВІЙСЬКОВОМУ ЛІЦЕЇ ЗАВЕРШУЮТЬ РЕКОНСТРУКЦІЮ ХАРЧОБЛОКУ

В рамках робочої поїздки голова Волиньради Григорій Недопад проінспектував фінальну стадію робіт з капітального оновлення харчоблоку Ковельської філії обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні.

Керівник військового ліцею Павло Боснюк розповів, що переобладнання їдальні та кухні навчально-оздоровчого комплексу ліцею в Ковелі включало багато капітальних робіт – від утеплення фасаду і цоколю будівлі, облаштування пожежної сигналізації та монтажу професійного кухонного обладнання. За його словами, поштовхом до початку масштабних ремонтних робіт стало надходження восени минулого року майже 39,5 млн грн цільової субвенції з державного бюджету. «До співфінансування робіт долучився обласний бюджет – 24,5 мільйонів гривень та територіальні громади – 1,2 млн, ще 5,3 виділено із загального фонду ліцею. Станом на сьогодні нами освоєно понад 66 млн грн», – зауважив Павло Боснюк.

Голова облради Григорій Недопад високо оцінив темпи та якість виконаних робіт, що дозволить відновити повноцінне навчання, оскільки за відсутності харчоблоку воно тривало дистанційно. «Я пригадую, в якому стані було це приміщення і обладнання, бо ж усе це – спадок колишнього санаторію, збудованого у 60-х роках минулого століття. Сьогодні ж – це сучасний харчоблок, простора їдальня, які облаштовані за останніми вимогами енергоощадності, ергономіки та нормами з організації здорового харчування в закладах освіти. Хочу висловити вдячність керівнику військового ліцею Павлу Боснюку за його активність та відповідальність», – підкреслив голова Волиньради.

БІЛЬШЕ КОШТІВ НА РЕАБІЛІТАЦІЮ: ВНОСЯТЬ ЗМІНИ ДО ОБЛАСНОЇ ЦІЛЬОВОЇ ПРОГРАМИ

Про це та інше йшлося сьогодні під час засідання постійної депутатської комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики.

Обґрунтовуючи потребу внесення змін до Програми фінансової підтримки та розвитку обласних комунальних підприємств та закладів охорони здоров’я Волинської обласної ради на 2024-2025 роки в частині збільшення видатків на розвиток в області реабілітації, ініціатор внесення питання – начальник управління охорони здоров’я ОВА Юрій Легкодух зазначив, що цією послугою буде охоплено не лише військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх родин, а й людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, дітей і підлітків. Він також зауважив, що зміни не передбачають додаткових ресурсів, їх спрямують у межах існуючих планових асигнувань Програми, але за рахунок зменшення фінансування інших заходів.

При цьому Юрій Легкодух запевнив, що такий перерозподіл не вплине на обсяг і якість надання послуг, фінансування яких скоротять на користь реабілітації. «Це, зокрема, статті: евакуація і збереження тіл загиблих військовослужбовців, відбір біологічного матеріалу, оскільки фінансування судмедекспертизи перебрала на себе держава; зубопротезування ветеранів, бо в межах пілотного проєкту багато медзакладів уклали контракти з НСЗУ і надають цю послугу в межах програми державних медичних гарантій; а також з видатків на придбання медичного устаткування, номенклатуру якого уже вдалося розширити за рахунок міжнародної технічної допомоги чи централізованих закупівель МОЗ», – пояснив Юрій Легкодух.

Тож упродовж наступних двох років на розвиток в області реабілітації у рамках цільової Програми планується спрямувати 82 мільйони гривень. Вони призначаються для закупівлі обладнання, ремонт існуючих у медзакладах площ під реабілітаційні відділення, а також на виготовлення ПКД, добудову чи будівництво нових центрів реабілітації. Начальник фінансового управління ОВА Ігор Никитюк запропонував у проєкті рішення відобразити можливість використання на цю мету не лише ресурсу обласного бюджету, а й кошти громад та інші джерела, не заборонені законодавством.

Підсумовуючи розгляд питання, голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики Орест Маховський зазначив, що питання надзвичайно актуальне і, без сумніву, потребує вирішення. «Зауважу лише, що на етапі внесення змін до обласної Програми – це поки що наміри. Реальні ж кошти будуть спрямовуватися у ході виконання обласного бюджету. Оскільки в минулому році за рахунок і перевиконання бюджету, і за рахунок підтримки громад нам вдалося додатково спрямувати на нагальні потреби охорони здоров’я 130 мільйонів гривень, не маю сумніву, що система реабілітації в області матиме розвиток», – впевнений він. Внесення змін до Програми фінансової підтримки та розвитку обласних комунальних підприємств та закладів охорони здоров’я Волинської обласної ради на 2024-2025 роки члени комісії підтримали одноголосно.

Про результати виконання за 2024 рік Програми розвитку місцевого самоврядування у Волинській області на 2021-2025 роки поінформував очільник бюджетної комісії Орест Маховський. Доповідач зазначив, що у період дії воєнного стану ця Програма фінансується дуже обмежено, за винятком заходів, необхідних для діяльності обласної ради. За його словами, упродовж минулого це склало 470 тис грн. Кошти, зокрема, були спрямовані на сплату асоційованого членства обласної та районних рад області у всеукраїнських асоціаціях органів місцевого самоврядування; проведення офіційних зустрічей з керівниками міжнародних організацій і фондів, закордонних дипломатичних установ, лідерами органів місцевого самоврядування інших регіонів; вручення відзнаки Волинської обласної ради «Почесний громадянин Волині»; відзначення пам’ятних дат та знаменних подій з історії Волині та України; виготовлення друкованої поліграфічної, сувенірної продукції та промоційних матеріалів і виробів з логотипом «Волинь унікальна». Проміжний звіт про виконання Програми члени бюджетної комісії взяли до відома.

Профільна депутатська комісія також внесла свої пропозиції до проєкту рішення «Про план роботи обласної ради на І півріччя 2025 року». За пропозицією Ореста Маховського до переліку питань, які має намір розглянути бюджетна комісія упродовж першого півріччя, додано звіт про виконання обласного бюджету за 2024 рік. Депутат Ярослав Матвійчук ініціював також крім департаменту фінансів залучити до аналізу цього питання і головних розпорядників коштів.

ВИЗНАЧЕНО ПЕРЕМОЖЦЯ НА ПОСАДУ ДИРЕКТОРА ЦЕНТРУ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Відбулося засідання конкурсної комісії з обрання кандидатури на заміщення вакантної посади керівника комунального закладу «Центру позашкільної освіти Волинської обласної ради».

Очільник конкурсної комісії, перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук повідомив, що документи на конкурс надійшли лише від одного претендента – нинішньої очільниці Центру Оксани Філіпчук. Тож члени конкурсної комісії заслухали інформацію про нинішній стан справ у закладі та  бачення претендентки шляхів його розвитку.

Оксана Філіпчук зазначила, що центр позашкільної освіти забезпечує науково-технічну, художньо-естетичну спрямованість навчання, а також активно долучає вихованців до науково-дослідницької та науково-практичної роботи. «У Центрі щороку збільшується кількість гуртків та відвідувачів. Якщо в 2022-му році було 152 гуртка і 2300 дітей, то цього року – уже 157 гуртків та 2340 відвідувачів», – констатувала керівниця.

Вона також наголосила, що вихованці центру є активними учасниками багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів. «Наші діти є переможцями чемпіонату світу зі спортивної пеленгації, призерами чемпіонатів Європи зі спортивної пеленгації, судномодельного спорту, лідерами всеукраїнських змагань та чемпіонатів України із автомодельного та судномодельного спорту, історико-технічного стендового моделювання, інформаційних технологій, декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва. Роботу нашого колективу та здобутки наших дітей було відзначено на всеукраїнському рівні – наш Центр став лідером позашкільної освіти 2024 року», – запевнила Оксана Філіпчук.

За її словами, багато зроблено для зміцнення матеріально-технічної бази закладу. Тут полагодили покрівлю, замінили теплотрасу, провели поточні ремонти навчальних лабораторій, придбали комп’ютерну техніку та нове обладнання для повноцінного освітнього процесу. «Нині освітнє середовище закладу нараховує 16 навчальних лабораторій, дві Stem-лабораторії, Lego-центр, комп’ютерні класи, а також «простір дитячого розвитку», де практичний психолог та логопед проводять корекційні заняття з вихованцями», – розповіла керівниця закладу.

Щоб Центр продовжував розвиватись, Оксана Філіпчук вважає доцільним створити мейкерський простір, збільшити перелік платних послуг, налагодити співпрацю із територіальними громадами області задля залучення більшої кількості дітей до позашкільного навчання та продовжувати удосконалювати матеріально-технічну базу закладу.

За результатами співбесіди та таємного голосування члени конкурсної комісії одноголосно визнали Оксану Філіпчук переможницею конкурсу та рекомендували голові обласної ради укласти із нею контракт терміном на 5 років.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*