офіційний сайт

ПРІОРИТЕТ – ІНТЕРЕСИ ДІТЕЙ І ЯКІСНИЙ ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС

Голова обласної ради Григорій Недопад та його перший заступник Юрій Поліщук провели нараду з питань функціонування на території селища Люблинець закладів загальної середньої освіти різних типів та форм власності у світлі реформи «Нова українська школа».

Участь в обговоренні також взяли очільниця управління освіти і науки ОВА Наталія Матвіюк, голова Люблинецької громади Наталія Сіховська, керівники та представники колективів обласного комунального закладу Люблинецький ліцей, загальноосвітньої школи селища та місцевих органів управління освітою.

Григорій Недопад зазначив, що до 1 вересня 2027 року повинна бути завершена реформа профільної освіти – мають запрацювати академічні ліцеї. «Зміна неефективної системи надання освітніх послуг у старшій школі є прямою вимогою чинного законодавства. Підходи до вибору профілів повинні орієнтуватися на потреби учнів, а не на наявний кадровий потенціал закладів освіти. Саме тому депутатський корпус обласної ради у вересні минулого року не затвердив запропонований ОВА план формування мережі закладів загальної середньої освіти області, відправивши його на доопрацювання. У Люблинці на статус академічного ліцею претендують і місцева школа, і наш обласний ліцей. Мета сьогоднішньої зустрічі – об’єктивно оцінити спроможності і досягти узгодженого рішення, аби організувати в громаді якісний освітній процес», – звернувся до присутніх голова Волиньради.

Начальниця управління освіти і науки облвійськадміністрації Наталія Матвіюк підтвердила, що відповідно до пропозицій громад на території області планувалося створити 93 академічних ліцеї, які би мали охопити профільною освітою понад 90 тисяч старшокласників. «Однак за прогнозами у 2027 році таких дітей у нас буде на половину менше. Тож, за рекомендаціями Міносвіти кількість академічних ліцеїв має бути відповідно меншою. Зараз формуються нові критерії для встановлення такого статусу. І за визначенням експертів більше підстав для створення академічного ліцею має обласний комунальний ліцей», – стверджує головна освітянка.

Перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук констатував, що зволікання з прийняттям консолідованого рішення може призвести до втрати Люблинецького ліцею. «Варіантів, як використати цю хорошу базу, є безліч – від створення тут філії військового ліцею до перереєстрації освітнього закладу на території міста Ковель. Відтак, Люблинецька громада втратить не лише податкові надходження до бюджету, але й робочі місця для педагогів. Оскільки зараз більшість з них за сумісництвом працюють в обох установах. Тож, на мою думку, усі тут присутні повинні бути зацікавлені у тому, щоб зберегти те, що є і розвинути його», – впевнений Юрій Поліщук.

Голова Люблинецької громади Наталія Сіховська зазначила: цілком усвідомлює, що на території однієї громади не може бути два академічних ліцеї, як і те, що для отримання такого статусу через демографічну ситуацію їм забракне кількості старшокласників. Одночасно зауваживши, що будь які зміни важко сприймаються громадськістю, тож зобов’язалася проводити активну роз’яснювальну роботу серед батьків, педагогічних працівників та депутатів селищної ради.

Своєю чергою директор Люблинецького ліцею Дмитро Матвіюк розповів, що активно працює над визначенням профілю майбутнього академічного ліцею. Розглядається кілька напрямків – це іноземна філологія (польська і німецька мови), технології та інформатика і мистецький. Одночасно, за його словами, ведеться і робота з громадами, які не планують створення академічних ліцеїв, із залучення їхніх дітей до навчання у старшій профільній школі в Люблинці. Вже підписано кілька меморандумів щодо цього.

За результатами зустрічі сторони дійшли згоди, що остаточне консолідоване рішення повинно бути схвалене до березня.

СОБОРНІСТЬ – МЕТА ПЕРЕМОГИ УКРАЇНИ

22 січня 1919 року в історії української державності відбулось дві вікопомні події: проголошення незалежності Української Народної Республіки та Акту її злуки із ЗУНР як прагнення народу до єдності в одній державі.

З нагоди цієї дати поблизу монументу «Борцям за волю та незалежність України», що на Київському майдані, відбулися урочистості, участь у яких взяли голова Волиньради Григорій Недопад, його перший заступник Юрій Поліщук, начальник ОВА Іван Рудницький, Луцький міський голова Ігор Поліщук, очільник Луцької РВА Анатолій Костик, голова Луцької районної ради Тетяна Павлова-Багрійчук, військовослужбовці, правоохоронці та представники громадськості.

Присутні схилили голови у загальнонаціональній хвилині мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії росії сучасними українськими Героями та цивільними. Священники Православної церкви України на чолі із Митрополитом Луцьким та Волинським Михаїлом відслужили панахиду та склали молитву за Україну.

«День злуки показав, що українці вміють об’єднуватися розумом, світоглядом і серцем, він довів, що Україна є унітарною і соборною державою. Це день великого прагнення української нації жити незалежними у своїй вільній і єдиній державі. І ця мета перемогла розбрат, який тоді і тепер нав’язують московити. Але ми продемонстрували світові, що вміємо єднатися навколо нашої незалежної України. Ми неодмінно повернемо усі наші території і знову будемо відзначати день соборності, як величне свято об’єднання усіх українців та наших земель. Нехай процвітає наша держава, нехай наступить переможний мир, нехай наші хлопці та дівчата усі повернуться додому живими і здоровими», – наголосив Владика Михаїл.

Присутні поклали квіти до постаменту «Борцям за волю та незалежність України», а вихованці обласного військового ліцею – до пам’ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за єдність України», пам’ятників Михайлові Грушевському та «Волинським Героям Небесної сотні», що на Меморіалі «Вічна слава».

ВІТАННЯ ГОЛОВИ ВОЛИНЬРАДИ З ДНЕМ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

Сьогодні, через понад століття після проголошення Акту Злуки, ми знову згуртовані у боротьбі за свою незалежність. Це день, коли ми згадуємо про велику силу єдності нації, спільності прагнень і цінностей.

Бажаю, щоб кожен з нас усвідомив привілей і відповідальність мати власну державу, відчував гордість бути українцем. Зичу зберегти гідність і незламність духу, зробити все, аби Україна завжди залишалася єдиною і мирною.

Хай живе соборна Україна! Слава нації і її Героям!

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*