офіційний сайт

ЗАДЛЯ ПОГЛИБЛЕННЯ СПІВПРАЦІ: ВОЛИНЯНИ ВІДВІДАЛИ ЛОДЗЬ

До складу офіційної делегації увійшли очільник обласної ради Григорій Недопад та представники Олицької громади на чолі з селищним головою Олександром Прендецьким.

Знайомство з новообраними та новопризначеними керівниками Лодзького воєводства, а також актуалізація існуючої угоди про співпрацю – такою була головна мета візиту. «Упродовж двох попередніх років ми відновили співпрацю з цим польським регіоном-партнером. Лодзь багато зробив для українських біженців, вони запрошували на оздоровлення наших дітей, а ще піклувалися про підопічних одного з дитячих центрів соціально-психологічної реабілітації. Наші партери взяли шефство над Олицькою громадою, допомогли з гуманітарними вантажами для переселенців, які мешкають в Олиці. На Волині ми приймали керівників воєводства та менеджерів Лодзької агенції регіонального розвитку. Наша делегація також відвідала Лодзинський регіон, де переймали досвід кращих муніципальних практик у сфері освіти, медицини і соціального захисту. Результатом цієї співпраці також стало запрошення волинських підприємців та лідерів громад на економічний форум, що традиційно проводиться у Лодзі, з’явилися нові спільні бізнес-проєкти», – розповів голова обласної ради Григорій Недопад.

Під час зустрічі з маршалком Лодзького воєводства Йоанною Скшидлевською та воєводою Доротою Риль голова Волиньради висловив вдячність і лодзинцям, і всьому польському народові за підтримку. «Велика війна в Україні продемонструвала, що ми – більше, ніж сусіди. Наша спільність спирається не лише на історичну долю, але й базується на єдності поглядів стосовно основоположних європейських цінностей. Ми потрібні один одному для формування політики щодо нашого регіону, а також задля глобальних процесів, які будуть вирішувати майбутнє світу: мирного співіснування і поваги до міжнародного права», – висловив упевненість Григорій Недопад.

Сторони конкретизували, якої саме допомоги зараз потребує область-партнер, та на які аспекти має бути спрямована подальша співпраця між регіонами. Серед пріоритетних напрямків Григорій Недопад назвав транскордонне співробітництво з використанням прикордонного потенціалу, взаємодію бізнесових кіл, інфраструктурні проєкти, науково-освітню та культурно-мистецьку взаємодію, а також співпрацю між громадами обох регіонів. Голова Олицької громади Олександр Прендецький додав, що буде радий започаткувати побратимство з котроюсь із тутешніх гмін. Окрім обміну досвідом між самоврядними органами його громада також буде вдячна за допомогу партнерів комунальною технікою та джерелами альтернативного живлення.

Для волинської делегації польська сторона також підготувала презентацію можливостей Агенції регіонального розвитку Лодзя.

Підсумовуючи візит, Григорій Недопад назвав діалог конструктивним і висловив сподівання, що співпраця регіонів триватиме і буде взаємовигідною.

У ЛУЦЬКОМУ ПЕДКОЛЕДЖІ ПІДСУМУВАЛИ РІК І ВИЗНАЧИЛИ СТРАТЕГІЮ РОЗВИТКУ

Публічний звіт ректора комунального закладу вищої освіти «Луцький педагогічний коледж» Петра Бойчука відбувся у присутності колективу та студентства, за участі першого заступника голови Волиньради, члена наглядової ради закладу Юрія Поліщука, народної депутатки України, голови наглядової ради коледжу Ірини Констанкевич, голови освітянської комісії, депутатки обласної ради Ольги Омелько.

Керівник педколеджу найперше зосередив увагу присутніх на волонтерській діяльності закладу, яка не припиняється від початку повномасштабного вторгнення. «На фронт, у військові частини, де служать наші земляки-волиняни, де воюють рідні і близькі наших працівників та студентів, доправлено автомобілі, десятки дронів, зарядні станції, акумулятори, генератори, ноутбуки, компресори, тактичні аптечки, обігрівальні прилади, засоби гігієни. Благодійна допомога ЗСУ на 3,5 млн гривень – такий на сьогодні наш посильний внесок у наближення перемоги», – підкреслив Петро Бойчук.

Він зауважив, що у закладі не припиняється робота з акредитації нових освітньо-професійних програм, зокрема, отримано ліцензії на провадження освітньої діяльності на рівні фахової передвищої освіти за новими спеціальностями «Українська мова і література» і «Англійська мова та зарубіжна література». Оскільки область відчуває дефіцит педагогічних кадрів, на 44% збільшилась кількість студентів 3-4 курсів, які поєднують навчання та роботу за фахом. Окрім того, ректор розповів, що на базі закладу створено нові освітні осередки: облаштовано простір з предмету «Захист України», що дасть змогу студентам та педагогам опановувати в тренінговій формі основи національної безпеки, управління дронами, долікарської медичної допомоги, тактичної медицини; відкрито науково-методичну лабораторію «Інновації в дошкільній освіті», а цьогоріч заплановано створити «Центр освіти і піклування про дітей раннього і дошкільного віку», який працюватиме за інноваційною програмою розвитку лідерських якостей у дітей «Mr. Leader», а також навчально-наукову лабораторію «Українське слово».

Окремо Петро Бойчук акцентував увагу на активній міжнародній співпраці та грантовій діяльності коледжу, чому посприяв багатовекторний комплексний розвиток партнерств із провідними закордонними закладами вищої освіти та науковими установами на основі дослідницьких проєктів та освітніх програм.

Він також виокремив особливу роль соціально-психологічної служби в роботі зі студентством, адже сьогодні в коледжі навчаються 15 студентів сиріт, 14 осіб з інвалідністю, 96 студентів з багатодітних родин, 10 внутрішньо переміщених осіб, 44 студенти з малозабезпечених сімей, 123 студенти, чиї батьки є учасниками бойових дій, 5 здобувачів освіти, батьки яких зникли безвісти на території бойових дій, та 9 студентів, чиї батьки загинули. «Я хочу, щоб усі ці діти відчували нашу батьківську турботу. Ми будемо робити усе можливе, щоб їх підтримати і психологічно, і емоційно, і матеріально в тому числі», – підкреслив Петро Бойчук.

Парламентарка Ірина Констанкевич високо оцінила роботу коледжу, а також державницький підхід керівника у педагогічній освіті та гуманітарній сфері. «Ви зробили правильний акцент, усі мають розуміти, як працювати з родинами загиблих, зниклих безвісти, з родинами ветеранів, число яких щораз зібльшується. Ваші випускники також прийдуть працювати в класи, де будуть діти з таких родин, і цей психологічний аспект потрібно враховувати повсякчас. Наш випускник, сучасний вчитель має бути вже іншим, як до війни», – підкреслила вона.

Перший заступник голови облради Юрій Поліщук своєю чергою висловив особливу вдячність керівництву, трудовому колективу та студентству коледжу за їх вагому допомогу українському воїнству. Він також відзначив системний та ґрунтовний підхід до аналізу роботи коледжу за рік, що минув. «Я постійно захоплююся тим, що Луцький педколеж не лише йде в ногу з часом, а й працює на випередження. З усіх освітніх закладів регіону ви виконуєте напевно найважливішу функцію, адже готуєте вчителів, від умінь та навичок яких залежить, якими будуть їхні вихованці, а отже як буде розвиватися українська нація. І ви без сумніву є флагманом цієї роботи в області. Попри складні часи якісний рівень освітніх послуг у коледжі не знизився, навчання відбувається в очній формі і на високому рівні. На особливу вдячність заслуговує і те, що ви не лише навчаєте, а й виховуєте справжніх патріотів України. Обласна рада зі свого боку минулоріч прийняла рішення про збільшення розміру щорічних премій молодим вченим і науковцям, і я переконаний, що таке заохочення неодмінно отримуватимуть і працівники коледжу», – резюмував він.

ПАСАЖИРСЬКЕ СПОЛУЧЕННЯ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД РЕМОНТУ ДОРІГ

Про це йшлося під час традиційної оперативної наради під головуванням начальника ОВА Івана Рудницького. Участь у засіданні взяв перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Проблема пасажирських перевезень лишається актуальною для області, досі далеко не всі села мають пасажирське сполучення. За словами керівника відділу транспорту профільного управління ОВА Назара Романюка, є кілька причин неналежної організації пасажирських перевезень – це незадовільний стан доріг, брак водіїв та низький пасажиропотік.«Ми зв’язалися із кожним перевізником та запропонували шляхи вирішення тієї чи іншої ситуації. Багато маршрутів модернізували та запропонували перевізникам в межах 25% збільшити або скоротити маршрут. Також говоримо з головами громад, аби вони шукали кошти на відшкодування перевізникам проїзду пільгових категорій громадян», – зазначив Назар Романюк.

Начальник ОВА переконаний, що голови громад зацікавлені в належно організованих пасажирських перевезеннях. «Має бути індивідуальний підхід до кожної громади, і голови РДА повинні взяти на контроль ситуацію з автобусним сполученням в районі», – наголосив Іван Рудницький.

Дано також доручення й щодо ремонту доріг. «В першу чергу будуть ремонтуватися автошляхи, які ведуть до фортифікаційних споруд, а також ті, де здійснюються пасажирські перевезення та є співфінансування із місцевих бюджетів», – повідомила директорка ДП «Служба автомобільних доріг у Волинській області» Оксана Грицюк. Голова ОВА має намір просити депутатський корпус про підтримку цих робіт з обласного бюджету, а також звертатиметься до центральних органів влади щодо співфінансування ремонту доріг.«Це поточна робота, мета якої – забезпечити належне функціонування регіону, організувати пасажирські перевезення, підтримати логістику Сил оборони, які знаходяться на північному кордоні. Ми це виконуватимемо у взаємодії з обласною радою», – запевнив Іван Рудницький.

Про реалізацію проєкту «Укрпошта. Аптека» доповів начальник управління охорони здоров’я Юрій Легкодух. За словами посадовця, в області налічується близько500 місць відпуску лікарських засобів за програмою «Доступні ліки». Проте їх недостатньо у сільській місцевості. Тому і запроваджено можливість замовити ліки з доставкою мобільними групами «Укрпошти», яких створено понад сотню.«З 20 січня почнуть також працювати мобільні аптечні пункти на території Луцького району в селах Бужани, Ржищів, Скригове а також на Камінь-Каширщині в селах Люб’язь, Підкормілля, Зарудче, Любешівська Воля, Березничі, Залізниця, Судче, Деревок, Бихів. Крім того, ми звернулися до керівників медичних комунальних закладів з проханням клопотати перед органами місцевого самоврядування про виділення приміщень для відкриття аптек», – зазначив Юрій Легкодух.

Натомість голови громад мають вести інформаційно-роз’яснювальну роботу, аби мешканці знали, як скористатись можливістю замовити ліки через пошту.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*