офіційний сайт

ВІДНОВИТИ СПРАВЕДЛИВІСТЬ: ВОЛИНСЬКА ДЕЛЕГАЦІЯ ВІДСТОЮЄ ПРАВА ПЕНСІОНЕРІВ-ЧОРНОБИЛЬЦІВ В ПАРЛАМЕНТІ

Голова обласної ради Григорій Недопад та очільник бюджетної комісії Орест Маховський взяли участь у нараді під керівництвом першого віцеспікера Верховної ради України Олександра Корнієнка щодо соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

До дискусії також долучилися урядовці, представники правоохоронних органів, голови парламентських комітетів та народні депутати. Зокрема й ініціатори розгляду цього питання на найвищому рівні – парламентарі від областей, які зазнали радіоактивного забруднення. Так, народна депутатка Ірина Констанкевич зазначила, що скорочення, а подекуди і скасування доплат пенсіонерам-чорнобильцям, викликали значне суспільне невдоволення. «На Волині – це північні райони, які межують з Білоруссю, люди й без того живуть у постійній напрузі. По-друге, це сільські території з низьким рівнем доходів. По-третє, кричуще не справедливо, що в результаті не зовсім чесних дій – зміни місця реєстрації – чимало спритників через суд домоглися доплат, а ті, хто дійсно мають на них право, залишилися без нічого. Окрім того, зміни внесено без попереднього обговорення як з парламентарями, так і з громадськими організаціями чорнобильців. Їх розробник – Мінсоцполітики повністю провалило комунікацію», – переконана народна депутатка.

Проблема полягає не лише у зменшенні доплат. Закон про Державний бюджет на 2025 рік передбачає нові критерії для їх виплати непрацюючим пенсіонерам, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи. Зокрема, право на продовження отримання доплати в розмірі 2 361 грн має попередньо перевірити Пенсійний фонд. Одна з умов – підтвердження періоду проживання у Чорнобильській зоні станом на 26 квітня 1986 року чи з 26 квітня 1986 року до 1 січня 1993 року та постійного проживання після 1 січня 1993 року. А це – відомості з Єдиного державного демографічного реєстру.

«На Волині з 36 тисяч пенсіонерів-чорнобильців право на додатковий соціальний захист через суди домоглися 28 тисяч. Хоча на сьогодні за результатами опрацювання інформації з Єдиного державного демографічного реєстру Пенсійним фондом підтверджено право на таку доплату менш як 11 тисячам пенсіонерів, звірка ще триває. Люди, для яких пенсія – єдине джерело доходу, за підтвердженням самі приходять до ЦНАПів, але у Реєстрі себе не знаходять, бо дані відсутні! На мою думку, пенсіонери-чорнобильці стали заручниками недопрацювань Уряду», – зазначив голова Волиньради Григорій Недопад.

Перший заступник спікера Верховної Ради Олександр Корнієнко подякував і парламентарям, і представникам органів місцевого самоврядування за ініційований розгляд проблеми. Однак чесно зізнався, що швидко її залагодити не вдасться. Тож подібні до цієї зустрічі будуть ще. А поки зобов’язав Уряд віднайти усі можливі інструменти для залагодження соціально чутливого питання. Зокрема, Міндовкілля спільно з Агенцією зони відчуження мають актуалізувати скринінг територій, які зазнали забруднень внаслідок аварії на ЧАЕС, а Мінсоцполітики – вести широку роз’яснювальну роботу щодо алгоритму дій для відновлення права на доплати.

У ВОЛОДИМИРІ ЗДІЙНЯЛИ ОЛІМПІЙСЬКИЙ СТЯГ

Церемонію підняття прапору НОК України приурочили XVII зимовому Європейському юнацькому олімпійському фестивалю Бакуріані- 2025, що відбудеться у лютому в Грузії.

Урочисте спортивне дійство відбулось за участі першого заступника голови обласного осередку НОКУ, депутата обласної ради, начальника регіонального центру «Інваспорт» Віктора Галана-Влащука, заступника очільника обласного відділення НОКУ, директора обласної школи вищої спортивної майстерності Андрія Авраменка, відповідального секретаря відділення НОК України у Волинській області, директора обласного центру «Спорт для всіх» Олександра Хриплюка, представників місцевої влади та юних спортсменів.

Учасники хвилиною мовчання вшанували пам’ять новітніх Героїв України, які віддали життя за незалежність і територіальну цілісність держави та спільно виконали Державний Гімн. Здійняти олімпійський стяг удостоїлась честі майстриня спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, учасниця Олімпійських ігор Ірина Климець.

«Для проведення цієї визначної і символічної події ми не випадково обрали Володимир, це давнє і величне місто сьогодні живе спортом. Тут добре розвинена спортивна інфраструктура, є хороші спортивні арени, а нещодавно створено і спортивний ліцей, що без сумніву стане осередком виховання юних олімпійців. Хоча на Волині не надто розвинені зимові види спорту, однак ми горді тим, що учасницею нинішнього Європейського олімпійського фестивалю стане й волинська спортсменка, юна біатлоністка Аліна Хміль, яка увійшла до національної збірної України серед юнаків та дівчат. Переконаний, що цей форум стане чудовою можливістю для усіх молодих спортсменів отримати досвід, який стане в нагоді на шляху до майбутніх олімпійських перемог», – наголосив перший заступник обласного відділення НОКУ, депутат облради Віктор Галан-Влащук.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*