офіційний сайт

Відеоверсія засідання постійної комісії з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області

ДО УВАГИ ГРОМАД! ІНВЕСТИЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ ВІД ЄІБ

Міністерство розвитку громад та територій України оголошує набір проєктів, фінансування яких буде здійснюватися за рахунок коштів Європейського інвестиційного банку.

Відповідно до фінансової угоди, укладеної 11 червня 2024 року, передбачається залучення 100 млн євро на фінансування заходів, спрямованих на реалізацію проєктів з відновлення соціальної інфраструктури, об’єктів житлово-комунального господарства, забезпечення муніципальним житлом у регіонах, які постраждали внаслідок військової агресії рф, а також у тих, що зазнали найбільшого навантаження через значний наплив внутрішньо переміщених осіб.

Деталі та умови подачі пропозицій за посиланням: https://mtu.gov.ua/news/36346.html

Заявки на участь у відборі проєктів з додатковими матеріалами необхідно подати до 24 січня 2025 року включно.

СУПРОВІД ВЕТЕРАНІВ, ЦЕНТРИ ЖИТТЄСТІЙКОСТІ ТА ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ ВЛК

Ці теми стали предметом обговорення під час оперативної наради під головуванням начальника ОВА Івана Рудницького. Участь у засіданні взяли голова обласної ради Григорій Недопад, очільники РВА та громад, керівники територіальних підрозділів центральної влади, правоохоронних структур та військових підрозділів.

Директорка департаменту соціальної та ветеранської політики ОВА Оксана Гобод акцентувала увагу присутніх на потребі запровадження у кожній територіальній громаді посад фахівця із супроводу ветеранів, задля надання їм усього спектру соціальних послуг, сприяння у реінтеграції та працевлаштуванні. «На сьогодні 47 громад уже ввели штатні одиниці фахівців із супроводу. Планують, але поки не ввели Боратинська, Дубівська, Велимченська, Олицька та Ківерцівська міська ТГ. Між тим, Доросинівська та Сошичненська громади, взагалі не прийняли рішень про введення таких посад. Оплата праці таких фахівців буде здійснюватись за рахунок субвенції з держбюджету і становитиме 25-29 тис грн», – наголосила Оксана Гобод. Голів громад зобов’язали вирішити питання щодо введення посад фахівців із супроводу не пізніше місячного терміну.

Радниця голови ОВА на громадських засадах з питань ментального здоров’я Наталія Коструба говорила про потребу створення і центрів формування життєстійкості у кожній територіальній громаді. «Йдеться про надання якісних психо-соціальних послуг і неформальної підтримки ветеранів, родин загиблих і загалом для усіх вразливих категорій населення», – зауважила Наталія Коструба. За її словами, такі центри наразі працюють лише у 6 громадах: Луцькій, Володимирській, Нововолинській, Зимнівській, Устилузькій та Вишнівській. Ще у понад 20 громадах планують відкриття центрів життєстійкості, а у 15-ти таких планів в найближчій перспективі поки нема.

Окремо було проаналізовано особливості роботи військово – лікарських комісій та маршрут військовослужбовця в системі оцінювання повсякденного функціонування особи. Начальник управління охорони здоров’я ОВА Юрій Легкодух поінформував, що в області роботу позаштатних постійно діючих госпітальних військово-лікарських комісій організовано на базі 25-ти комунальних медичних закладів, у яких військовослужбовці проходять лікування. «Коли стан військового стабілізовано, за наявності відповідних медичних показів його направляють на проходження ВЛК. Основна мета цього етапу — оцінка стану здоров’я військовослужбовця, визначення впливу отриманих травм або захворювань на його здатність виконувати службові обов’язки та ухвалення рішення щодо подальших дій», – зауважив він.

За словами Юрія Легкодуха, на основі цього аналізу ухвалюється рішення про направлення на оцінювання повсякденного функціонування, якщо травма або захворювання суттєво обмежують функціонування військовослужбовця. У таких випадках голова ВЛК, як і лікуючий лікар, має право сформувати електронне направлення до закладу з експертними командами. У разі важких травм або хронічного захворювання, що впливає на працездатність, комісія може рекомендувати оформлення статусу інвалідності.

«Лікар разом із військовослужбовцем можуть разом обрати медичний заклад. Вибір залежить від місця перебування військовослужбовця, а також обраної форми оцінювання: очної, заочної, дистанційної чи виїзної», – пояснив Юрій Легкодух. Він також наголосив, що оцінювання повсякденного функціонування має бути проведене у строк до 30 днів із моменту подання електронного направлення головою ВЛК.

ВОЇНАМ ПЕРЕДАЛИ ЧЕРГОВУ ДОПОМОГУ

На Донецький напрямок вантаж доправили голова обласної ради Григорій Недопад, депутати Ігор Лех й Віктор Козак, а також парламентар Вячеслав Рубльов.

Велику партію засобів ураження і зв’язку, іншу необхідну техніку, а також адресні бандеролі передали бійцям 100-ї ОМБР, 47-ї окремої артилерійської бригади, батальйону спецпризначення «Любарт» та бригади «Помста» Луганського прикордонного загону.

«Цей вантаж включає чималу кількість ударних FPV-дронів, старлінки, квадрокоптер Mavic, бензопили, маскувальні сітки, смаколики та адресні передачі від рідних. Більшість з цього переліку придбали за власні кошти працівники наших комунальних закладів – центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф та інституту післядипломної педагогічної освіти, долучився також і благодійний фонд «Волинь-2014», – розповів Григорій Недопад.

«Ми вдячні кожному, хто приєднався до формування цього вантажу. Все це конче потрібне нашим воїнам, щоб ефективно виконувати бойові завдання та нищити ворога», – підкреслив Ігор Лех.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*