офіційний сайт

ВІДБУЛОСЯ ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ НАГЛЯДОВОЇ РАДИ ВОЛИНСЬКОГО МЕДІНСТИТУТУ

Участь в установчому засіданні новоутвореного спостережного органу також взяли голова обласної ради Григорій Недопад та його заступник Григорій Пустовіт.

Викриваючи засідання, Григорій Недопад зазначив: прийнявши рішення про створення Наглядової ради комунального закладу вищої освіти, обласна рада як засновник сподівається, що медінститут отримає новий поштовх для розвитку. «До складу спостережного органу увійшли авторитетні, фахові і знані особистості. Тож я переконаний, що окрім здійснення громадського контролю за діяльністю установи, кожен з вас допоможе зробити Волинський медінститут сучасним і конкурентоспроможним, сприятиме залученню інвестицій, технологічного потенціалу, налагодженню взаємодії з державними органами, освітньою, науковою, медичною спільнотами, міжнародними партнерами в інтересах підвищення якості медичної освіти», – звернувся він до членів Наглядової ради.

Найперше її члени обрали керівний склад: спостережний орган очолила докторка медичних наук, Заслужена лікарка України, головний імунолог країни, лауреатка Державної премії в галузі науки і техніки Валентина Чоп’як, заступником стала народна депутатака Ірина Констанкевич, а секретарем – начальник обласного управління охорони здоров’я Юрій Легкодух. Серед членів Наглядової ради – керівники надкластерних медичних закладів краю Олександр Дудар, Любов Серба та Сергій Дудка, а також заступник керуючого справами апарату обласної ради, депутат обласної ради трьох скликань Юрій Ройко.

«Для мене велика честь очолити Наглядову раду одного з кращих медичних вишів. Вам вдалося пов’язати найліпші традиції волинської медичної спільноти – це коріння, що живить нас, і новітні перспективні напрямки. Поєднання інтелектуальної, моральної і фахової енергій неодмінно принесе хороший результат», – висловила впевненість очільниця Наглядової ради Валентина Чоп’як. «Медична освіта – це надважливо сьогодні. Галузь переживає трансформаційні зміни і дуже потребує молоді, яка володіє прогресивними знаннями, іноземними мовами і здатна швидко опановувати нові компетенції. І таких фахівців готує Волинський медінститут», – додала заступниця голови спостережного органу, парламентарка Ірина Констанкевич.

Члени наглядової ради сьогодні заслухали і звіт виконувачки обов’язки ректорки медінституту. До цієї частини засідання долучилися також вчена рада та трудовий колектив вишу. Тетяна Пастрик зазначила, що незважаючи на важкий воєнний час, освітній заклад не тільки вистояв, а й розвивався. Цьогоріч інститут отримав ліцензію на нову спеціальність Стоматологія, також значно розширено ліцензійні обсяги за спеціальностями медсестринство (магістерський рівень) та фармація, медсестринство (передвища освіта). А результати державної атестації випускників на підставі практично-орієнтованих іспитів за абсолютними та якісними показниками сягають 100%. Високий рівень знань та фахової компетентності студенти- здобувачі спеціальності Екстрена медицина/парамедик підтвердили влруге поспіль здобувши І місце на «Міжнародних змаганнях з першої медичної допомоги середніх та професійних шкіл-2024» у Литві серед 37 команд.

Понад 1600 медпрацівників упродовж року підвищили свою кваліфікацію у відділенні післядипломної освіти, запроваджено нові цикли спеціалізації: «Фізична терапія та ерготерапія», «Паліативна і хоспісна допомога», «Екстрена медицина». Відбулося два випуски водіїв КП «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», які здобули кваліфікацію «екстрений медичний технік».

Серед важливих здобутків 2024 року Тетяна Пастрик також назвала відкриття

навчально-наукового центру медичних симуляцій «НоваМед», де відточують професійні навички не лише студенти, а й медпрацівники, які прагнуть професійного вдосконалення. Було підписано Меморандум про співпрацю з Неурядовою організацією «Intouch Ukraine Foundation» в рамках реалізації проєкту від дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Результат – відкриття тренінгово-ресурсного центру із впровадження універсально-прогресивної моделі домашніх відвідувань родин з дітьми від народження і до трьох років, де навчають патронажних медсестер і батьків сучасним підходам у догляді за немовлятами.

Здобутки наукового сегменту діяльності медінституту – це захист дисертацій трьома викладачами, а також низка круглих столів з міжнародною участю на актуальні медичні теми та дні студентської науки. А ще – ініційована вишем ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Лікарі та медсестринство: трансформація в умовах війни і післявоєнне відновлення», учасниками якої стали майже 1500 медпрацівників та понад 120 спікерів із США, Німеччини, Нідерландів, Польщі, Литви та України.

Також на базі Інституту третій рік поспіль активно реалізуються благодійні ініціативи, спрямовані на підтримку військових, дітей та соціально вразливих категорій населення. Завдяки діяльності студентських гуртків та співпраці з волонтерськими організаціями реалізовуються важливі соціальні проєкти. Запроваджено і програму з плекання психічного здоров’я «Інститут чутливий до психічного здоров’я». Звіт керівниці медінституту і Наглядова рада, і трудовий колектив затвердили одноголосно.

ЗАСІДАЛА ТИМЧАСОВА КОНТРОЛЬНА КОМІСІЯ ВОЛИНЬРАДИ

У черговому засіданні комісії з контролю за виконанням рішень Волиньради щодо заборони діяльності УПЦ МП та недопущення використання нею культових споруд – державних пам’яток архітектури окрім депутатів взяли участь також голова обласної ради Григорій Недопад, його перший заступник Юрій Поліщук, заступник голови ОВА Тарас Шкітер, правоохоронці та представники релігійних громад.

Найперше членів контрольної комісії цікавив стан справ з вивільнення комплексу пам’ятки архітектури національного значення, що знаходиться у місті Володимирі, Свято-Успенського собору, оскільки термін дії договору сплив ще у липні. Заступник голови ОВА Тарас Шкітер повідомив, що рішенням Господарського суду релігійну громаду зобов’язано повернути облвійськадміністрації усі культові будівлі. «Втім ця релігійна громада подала апеляційну скаргу, і станом на сьогодні апеляційне провадження по справі ще не відкрите», – розповів він.

Голова тимчасової комісії Володимир Бондар передбачає, що судовий вердикт швидким не буде. «Але це рішення є принциповим, і знаковим для нашої області. Тому ми повинні спільно із правоохоронними і судовими органами в межах законодавства зробити усе можливе, аби проблему було врегульовано. Ми не розглядаємо це питання з точку зору конфесій, а виключно з позиції законності процесу», – підкреслив він.

«Наша тимчасова комісія має реагувати на такі речі, переконаний, що все буде вирішено по закону» – додав голова обласної ради Григорій Недопад.

Контрольною комісією на нинішньому засіданні також розглянуто повторне звернення релігійної громади храму Різдва Пресвятої Богородиці Православної Церкви України м. Камінь-Каширський щодо перешкоджання прихильниками МП у користуванні храмом – також пам’яткою національного значення. Голова комісії Володимир Бондар наголосив: щодо цієї релігійної споруди є рішення першої та апеляційної інстанцій, а також Верховного суду, які дотепер не виконані. «До цього храму тричі не були допущені державні службовці при виконанні посадових обов’язків. За цим фактом правоохоронними органами було відкрито кримінальне провадження, але підозри нікому дотепер не вручено», – підкреслив він. В результаті розгляду питання депутати підтримали пропозицію секретарки тимчасової комісії Юлії Вусенко, яку також не допустили на територію храму, заслухати позицію представників правоохоронних органів щодо шляхів вирішення на черговій сесії Волиньради.

Тимчасова комісія також розглянула звернення представників Релігійної громади апостола Іоана Богослова Православної Церкви України села Скулин Ковельського району про самовільне захоплення житлового будинку священником. Представниця релігійної громади Ольга Бойко розповіла, що Церква Святого Апостола Іоана Богослова перейшла з УПЦ Московського Патріархату до Православної Церкви України ще у червні 2022 року. «Однак наш колишній священник відмовився здійснювати перехід, більше того він самовільно захопив житловий будинок. Не пускає туди ні працівників БТІ, ні нас, натомість цю будівлю вони готують під церкву, там знесено стіни. Ми звернулися уже в поліцію, однак поки відповіді не отримали», – розповіла вона.

Також члени комісії вирішили звернутися до ГУ ДСНС в області щодо проведення перевірки пожежного стану цієї будівлі, а також клопотатимуться до правоохоронних органів, керівництва району та Колодяжненської ТГ з вимогою чіткого дотримання законодавства у вирішенні цього питання.

УКРАЇНА КОЛЯДУЄ, КОЛЯДУЄ ВСЯ ЗЕМЛЯ!

Сьогодні в обласній раді різдвяні вітання та колядки лунали у виконанні військового оркестру волинських нацгвардійців та народної аматорської хорової капели «Дзвони Холмщини».

«Вітаємо вас усіх із різдвяними святами, нехай вони принесуть нам мир і радість. Світло, яке спрямовує нас неодмінно здолає темряву і приведе нас до перемоги. Нехай дає нам силу духу та наснагу, щоб якомога швидше і меншою ціною ми здобули переможний мир у якому би славили Бога, розбудовували нашу країну і жили у вільній, незалежній Україні», – звернувся до присутніх військовий капелан Сергій Мельничук.

Голова Волиньради Григорій Недопад подякував колективам від імені керівництва, депутатів та працівників обласної ради. «З року в рік воїни-нацгвардійці і холмщаки, започаткувавши традицію, приносять в ці стіни і наші серця святкову різдвяну коляду та щирі побажання на прийдешній рік. Навзаєм зичу усім нам найголовнішого – мирного неба, злагоди і достатку в родинах, міцного здоров’я, єдності та сили духу. Нехай ці світлі різдвяні свята укріплюють нашу віру в Бога, ЗСУ та Перемогу», – підкреслив він.

ГІМН, ХВИЛИНА МОВЧАННЯ, МОЛИТВА – РЕМОНТНИКИ ПОВІТРЯНИХ СИЛ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ЧАСТИНИ

З нагоди 8-ї річниці заснування військової частини командний та особовий склад привітали голова Волиньради Григорій Недопад, його заступник Григорій Пустовіт та секретар Луцькради Юрій Безпятко.

Вдень тут відновлюють озброєння Повітряних сил, ремонтують техніку протиповітряної оборони і аеродромного забезпечення, а вночі у складі мобільних вогневих груп полюють за повітряними цілями. І не лише на території Волині, 30 військовослужбовців частини виконують бойові завдання із захисту неба на найгарячіших напрямках фронту.

Паралельно особовий склад працює над розбудовою матеріально-технічної бази і розширенням виробничого процесу. Цьогоріч тут запрацював черговий ремонтний цех. «Ми навряд чи впорались би без допомоги обласної влади і громад. Тому я вдячний усім, хто допомагає нам у розвитку», – зазначив командир військової частини Володимир Оліярник.

Голова обласної ради Григорій Недопад запевнив, що допомога і обласного, і місцевих бюджетів, а також з інших джерел не припинятиметься: «Підтримка сил оборони була і залишається нашим пріоритетом. Дякую за службу, за захист неба над нашим краєм, за ваш важливий внесок в оборону країни». Він також відзначив військовослужбовців почесним грамотами та подяками.

З нагоди Дня частини особовий склад отримав і нагороди від командування Повітряних сил ЗСУ.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*