офіційний сайт

ВОЛИНСЬКІЙ ОДЮСШ ДЛЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ– 25!

Ювілейну дату з часу заснування обласної дитячо-юнацької школи для осіб з інвалідністю відзначили нагородженням кращих спортсменів та їх наставників за підсумками 2024 року. Привітали колектив та спортсменів обласного комунального закладу і перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук, директор регіонального Центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю “Інваспорт”, депутат та очільник спортивної комісії облради Віктор Галан-Влащук, профільні посадовці ОВА.

Найрезультативніших спортсменів з видів спорту осіб з інвалідністю та їх тренерів традиційно визначили у номінаціях: «Кращий спортсмен», «Кращий тренер-викладач» і «Талант року-2024». Враховувалися підсумки Паралімпійських і Дефлімпійських ігор, чемпіонатів та Кубків світу, Європи і України тощо. Лідерам номінацій було вручено почесні відзнаки. Також кубками та пам’ятними призами нагородили переможців і призерів обласного етапу Всеукраїнської спартакіади серед дітей з інвалідністю «Повір у себе», в якій взяли участь 23 команди із 16 територіальних громад.

Перший заступник голови облради Юрій Поліщук відзначив почесними грамоти обласної ради інструкторів та тренерів Ніну Скулінець, Андрія Фоміна та Олександра Бродоху. Він також переказав слова вітань та вдячності колективу та вихованцям закладу – титулованим спортсменам та початківцям від імені депутатів та голови Волиньради Григорія Недопада. «Структура «Інваспорту», до якої входить і ОДЮСШ для осіб з інвалідністю, робить надзвичайно важливу і потрібну справу, адже тут саме завдяки спорту та участі в різноманітних змаганнях спортсмени з інвалідністю мають можливість знайти та реалізувати себе, жити повноцінним життям. Ми з гордістю та щемом стежимо за усіма виступами волинських спортсменів на Паралімпійських іграх та інших змаганнях і щиро пишаємося кожному успіху. Ви цьогоріч продемонстрували надзвичайно хороші результати. Дякуємо за ці досягнення і керівництву ОДЮСШ для осіб з інвалідністю, і керівництву «Інваспорту», і усім заслуженим тренерам та інструкторам, і звичайно найперше – нашим славним спортсменам. Надалі перед нами постане дуже важливе завдання – багато воїнів невдовзі потребуватимуть підтримки. Для багатьох із них спорт стане важливим кроком до соціалізації та реабілітації через спорт. Повернути їх до мирного, повноцінного життя – це наш спільний обов’язок», – підкреслив він.

Керівник регіонального центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» Віктор Галан-Влащук у доповнення зауважив, що за сприяння очолюваного ним закладу цьогоріч уже було проведено низку заходів з фізкультурно-спортивної реабілітації для понад 70 учасників бойових дій з інвалідністю у Західному реабілітаційно-спортивному паралімпійському центрі, триває також реабілітація захисників на базі обласного комунального закладу – санаторію матері і дитини «Пролісок».

ОБЛАСНОМУ ДИТБУДИНКУ ПЕРЕДАЛИ ГУМАНІТАРНУ ДОПОМОГУ

Голова Волиньради Григорій Недопад та керівник благодійної організації «Карітас-Спес Луцьк парафії св. Петра і Павла» отець Павло Хом’як для вихованців «Центру медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям» привезли молочні та фруктово-ягідні суміші, а також засоби гігієни і догляду.

Директор закладу Віктор Максимюк зазначив, що Карітас-Спес опікується цим закладом і потреби вихованців дитбудинку організації знає з перших вуст.

«Минулого разу, коли ми з отцем Павлом відвідували малюків, серед першочергових потреб персонал назвав дитяче харчування і підгузки для найменших. Я щиро вдячний команді Карітас-Спес за увагу та підтримку найбільш незахищеної категорії– наших дітлахів у спеціальних школах, сиротинцях, місцях компактного мешкання внутрішньо переміщених родин, над якими вони взяли шефство», – зауважив Григорій Недопад. Отець Павло запевнив, що благодійний фонд і надалі по мірі сил опікуватиметься дітками, які потребують допомоги.

Керівник комунальної установи Віктор Максимюк принагідно ознайомив з першими результатами переобладнання закладу. У процесі реформи колишній дитбудинок трансформується у повноцінний центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям. Нині коштом ЮНІСЕФ тут триває реконструкція з урахуванням доступності та інклюзивності. В приміщенні встановлять ліфт-підйомник, замінять дах, системи опалення і електроживлення та облаштують усе для комфортного перебування дітей з інвалідністю.

«Заклад буде відповідати всім вимогам і умовам центру медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям. Після завершення робіт тут надаватимуться послуги медичного, реабілітаційного та соціального характеру, в тому числі й з денного догляду, діткам з інвалідністю від 0 до 18 років», – розповів Віктор Максимюк. Крім того в центрі планують створити мобільну психіатричну бригаду, яка обслуговуватиме і громади області.

Відеоверсія засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*