офіційний сайт

НЕКОНТРОЛЬОВАНИЙ РІСТ ДИКОЇ ФАУНИ ПІД ЧАС ВІЙНИ: ЗАГРОЗИ І ВИКЛИКИ

Круглий стіл на тему «Актуальні питання ведення мисливського господарства в умовах воєнного стану» відбувся у Волиньраді. Участь в обговоренні взяли депутати обласної ради, користувачі мисливських угідь та лісівники.

Голова постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів Юрій Ройко нагадав, що на останній сесії були надані мисливські угіддя 12-ти користувачам, а саме обласній і міськрайонним організаціям УТМР. «Проте і серед депутатського корпусу, і в суспільстві неоднозначне ставлення до питання відновлення полювання в умовах воєнного стану. Тому маю надію, що сьогоднішня зустріч у певній мірі понизить напругу в соціумі щодо актуальності ведення мисливського господарства загалом і полювання під час війни зокрема», – наголосив він.

Начальник Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Сергій Чуприна зауважив: не зважаючи на воєнний стан, мисливське господарство все ж повинно вестися. «Сьогодні діє заборона на проведення полювань, в тому числі й щодо регулювання чисельності шкідливих видів тварин, таких як лисиця , якає також рознощиком сказу, та дикого кабана, який часто є носієм африканської чуми. Усе це несе неабияку загрозу як місцевому населенню та їх господаркам, так і економіці регіону в цілому. Адже у випадках спалахів цих небезпечних хвороб, запроваджуються жорсткі карантинні обмеження аж до мораторію на експорт зернових», – підкреслив він.

Сергій Чуприна розповів, що на Волині поголів’я лисиці на сьогодні перевищує допустиму норму у 5 разів, і уже зареєстровано чисельні випадки сказу, в геометричній прогресії зростає й поголів’я дикого кабана. З огляду на це він наголошує на важливості рішення про надання мисливських угідь у користування, адже саме єгерська служба користувачів і покликана регулювати популяцію дикого звіра.

В доповнення депутат Володимир Бондар зазначив, що в державі наразі триває реформа лісового та мисливського господарства, однак вона мало торкається саме питань ведення мисливства. «Сьогодні немає чіткого визначення державної єгерської служби, її функції дуже скорочено, а це унеможливлює виконання усіх поставлених перед нею завдань. Тому надія сьогодні в основному покладається саме на єгерські служби користувачів мисливських угідь різних форм власності. Ми сьогодні не говоримо про полювання, а лише про ведення мисливського господарства і здійснення відповідних функцій, зокрема й щодо регулювання популяції тварин. А тому варто подбати про системні заходи, що дозволять врегулювати ситуацію», – наголосив депутат.

Голова екологічної комісії Юрій Ройко додав, що окрім відстрілу не менш важливим є і питання проведення пероральної імунізації тварин, яку також має здійснювати єгерська служба.

Крім того, Володимир Бондар акцентував увагу присутніх, що неконтрольоване збільшення популяції диких тварин та погіршення епізоотичної ситуації на території України, може також стати перешкодою у євроінтеграції. «Європейська спільнота, що опікується питаннями екології, стурбована цією ситуацією, особливо б’ють на сполох країни-сусіди. Ця проблема може потягнути за собою й колапс в економіці, адже є небезпека заборони експорту сільгосппродукції з території нашої держави», – підкреслив він.

У підсумку учасники дискусії рекомендували користувачам мисливських угідь та представникам громадськості направити відповідні листи зі своїми пропозиціями та аргументами до Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, яке узагальнить їх та ініціює розгляд питання відновлення епізоотичного благополуччя на засіданні Ради оборони області.

МАЙНОВА КОМІСІЯ ЗАТВЕРДИЛА ЗВІТИ КЕРІВНИКІВ ОБЛАСНИХ КОМУНАЛЬНИХ УСТАНОВ

До порядку денного засідання постійної комісії обласної ради з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області було внесено 10 питань.

Щорічний звіт директорів закладів обласного підпорядкування – обов’язкова умова контракту, а незатвердження результатів діяльності профільною депутатською комісією є підставою для припинення трудових відносин з таким керівником. Із позитивним висновком членами майнової комісії було проаналізовано, зокрема, річні звіти очільників обласної бібліотеки для дітей, Нововолинського центру професійної освіти, Волинської ОДЮСШ, Руденського і Голобського психоневрологічних інтернатів, Центру по здійсненню соціальних виплат, а також академічного обласного музично-драматичного театру.

А от генеральна директорка обласне ТМО захисту материнства і дитинства Ірина Горавська звітувала про результати своєї діяльності за останніх 5 років, оскільки у середині грудня завершується термін дії її контракту. Одноголосно схваливши звіт, члени профільної комісії також рекомендували голові обласної ради Григорію Недопаду розглянути питання продовження терміну дії контракту з Іриною Горавською ще на 5 років.

Окрім того очільнику Волиньради профільна комісія радить увільнити від виконання обов’язків директора обласного навчально-курсового комбінату методиста цієї комунальної установи Вікторію Яворську, натомість, до призначення керівника за результатами конкурсного відбору, покласти виконання обов’язків директора на майстра виробничого навчання комбінату Валерія Яковлева.

Також депутати підтримали клопотання обласної психіатричної лікарні та ТМО захисту материнства і дитинства та рекомендують сесії обласної ради дозволити цим медзакладам не спрямовувати 50% коштів від оренди приміщень до обласного бюджету, а в повному обсязі використовувати їх на потреби своїх установ.

Відеоверсія засідання постійної комісії з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області

ОСВІТА У ВОЄННИЙ ЧАС: ВОЛИНСЬКІ ПЕДАГОГИ ДИСКУТУВАЛИ ПРО ЯКІСТЬ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

До Дня якості управління Державної служби якості освіти у Волинській області провела VІ щорічний круглий стіл «Забезпечуємо якість освіти разом».

У засіданні взяли участь перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, керівники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та органів управління освітою, директори закладів дошкільної, загальної середньої і позашкільної освіти.

«Нині в освітньому процесі не найкраща ситуація – спершу пандемія Covid-19, зараз переживаємо повномасштабне вторгнення. Це негативно вплинуло на якість освіти в цілому та безпосередньо на учнів. Тож на цьому дискусійному майданчику ви, педагоги, маєте обмінятися думками та спільно напрацювати рішення, які зможуть позитивно вплинути на освітній процес», – зазначив Юрій Поліщук.

Під час круглого столу учасники обговорили питання якості освіти в умовах воєнного стану, визначили критерії ефективності освітніх закладів. Також поділилися інструментами та процедурами, які сприяють підвищенню якості освіти та освітньої діяльності у громадах, та проаналізували головні трансформації у сфері освіти.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*