офіційний сайт

БРИТАНСЬКИЙ РЕЖИСЕР СТАВ «ПОЧЕСНИМ ГРОМАДЯНИНОМ ВОЛИНІ»

Відзнаку кінодраматургу, продюсеру, мистецтвознавцю та почесному професор ВНУ ім. Лесі Українки Тоні Палмеру вручив голова обласної ради Григорій Недопад.

Британський режисер завжди бажаний гість на Волині. Багато років він бере активну участь у фестивальному житті Луцька і Волині. З 2008 року є незмінним учасником міжнародного музичного фестивалю “Стравінський і Україна”, під час якого продемонстрував більше десятка своїх кінострічок. За значний особистий внесок у розвиток культурного та мистецького життя краю, популяризацію Волині та України у світі рішенням сесії обласної ради Тоні Палмеру присвоєно звання «Почесний громадянин Волині».

Голова Волиньради Григорій Недопад подякував Тоні Палмеру за його любов до України, а також за значний внесок у популяризацію творчості Ігоря Стравінського. «Ви доклали максимум зусиль, щоб презентувати творчість нашого славетного земляка Ігоря Стравінського Європі та усьому світові. Дякую, що підтримуєте нас у всіх напрямках. Переконаний, що ваше серце буде завжди з Волинню і Україною», – наголосив він.

Своєю чергою Тоні Палмер зауважив, що має за велику честь отримати цю відзнаку. « Я приїжджаю в Україну вже 40 років і почуваюся тут як удома. Я люблю вашу їжу, вашу природу, вашу культуру, ваших людей. При найпершій нагоді лину сюди, аби допомогти музею Ігоря Стравінського в Устилузі. Це прекрасний і єдиний у всьому світі музей, який присвячений пам’яті композитора. Хоча він жив у Франції, в США, однак там немає жодного схожого меморіалу на його честь. Я й надалі приїздитиму сюди, аби ви були певні – британці з вами у цій жахливій війні. Ми й надалі допомагатимемо вашому народові, скільки знадобиться. Щиро дякую за високу відзнаку усім волинянам. Я обіцяю вдягнути цю стрічку у Букінгемський палац і ще раз нагадати про важливість України», – підкреслив Тоні Палмер.

На честь британського гостя Академічний оркестр «Кантабіле» влаштував концертну програму з творів англійських композиторів.

1000 ДНІВ ПОВНОМАСШТАБНОЇ ВІЙНИ: НЕ ЗАБУДЕМО, НЕ ПРОБАЧИМО

З нагоди героїчної та одночасно трагічної дати участь у пам’ятних заходах взяли голова обласної ради Григорій Недопад, його заступники Юрій Поліщук та Григорій Пустовіт, а також військові, правоохоронці, духовенство та громадськість.

1000 днів героїзму і стійкості, втрат і перемог, віри і єдності. Через російську агресію в Україні зруйнована та пошкоджено понад 250 тис. будинків, понад 2000 об’єктів культури та 630 релігійних споруд, майже 2 тисячі лікарень, 4 тисячі закладів освіти. Загарбники цілеспрямовано знищують критичну інфраструктуру, не залишилося жодної тепло- чи гідроелектростанції, яка б не постраждала від ворожих обстрілів. Через постійні військові дії, замість тисяч гектарів природних зон лишились попелища, заміновані поля, ліси та річки перетворюють величезні площі в зони екологічної катастрофи. Україна є найбільш замінованою країною у всьому світі. З початку повномасштабного вторгнення країну залишили 6 млн біженців. Внаслідок російського терору загинуло більше 12 тисяч мирних українців, серед них близько 600 дітей.

На Театральному майдані у Луцьку перед пам’ятним фотостендом полеглих Героїв учасники жалобних заходів вшанували хвилиною мовчання пам’ять про загиблих захисників і цивільних та поклали квіти.

НА ВОЛИНЬ ПРИБУЛА ДЕЛЕГАЦІЯ ЕСТОНСЬКИХ ПІДПРИЄМЦІВ

Бізнес-форум організовано Волинською торгово-промисловою палатою у взаємодії з Естонською та Чернігівською ТПП. Участь у перемовинах ділових кіл Волині та Естонії взяв і голова обласної ради Григорій Недопад.

Інтерес до співпраці з місцевими підприємствами та потенційних інвестиційних спроможностей області виявили 11 естонських компаній. Представляючи їх, генеральний директор Естонської Торгової Палати Мет Палтс зазначив, що для підтримки України естонський бізнес зібрав 4,5 мільйони доларів, які вже передано на нагальні потреби через торгово-промислові палати. «Естонія – маленька країна, але великий друг України. Ми також переконані, що економічна співпраця між нашими державами є не менш важливою, бо створює нові робочі місця, генерує прибуток і податки», – зазначив він.

Голова обласної ради Григорій Недопад представив потенційним партнерам інвестиційні перспективи та стратегічні напрямки розвитку регіону. «До переваг нашого краю належать природно-ресурсний потенціал, географічне розташування, розвинена інфраструктура та логістика, а також бізнесовий, споживчий та інноваційний сегменти. Пріоритетними галузями є агропромисловий сектор, харчова і переробна галузі, деревообробна і легка промисловість, будівництво, енергозбереження та соціальна інфраструктура, а також туристично-рекреаційна сфера. Тож, сподіваюся, що перемовини будуть успішними, а започатковані партнерства – результативними та обопільно вигідними», – висловив він упевненість.

Серед пропозицій для співпраці естонські підприємці декларують галузі електроніки, машинобудування (комунальна, будівельна та сільськогосподарська техніка), деревообробки, виробництво будматеріалів та текстилю, енергоощадні та генераційні технології, 3D моделювання та автоматизацію процесів. Окрім перемовин у програмі бізнес форуму також і знайомство з виробничими потужностями області.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*