Про це йшлося сьогодні під час оперативної наради під головуванням начальника ОВА Івана Рудницького. Участь у засіданні з вирішення нагальних питань області також взяли голова Волиньради Григорій Недопад, керівники державних виконавчих органів влади та місцевого самоврядування, правоохоронних, силових структур та військових формувань.
Одним з питань, як потребують тісної координації місцевої влади з надавачами послуг, було забезпечення безперебійності мобільного зв’язку на випадок блекаутів, адже послуга критично важлива для правоохоронців, рятувальників, військових та інших служб під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, найперше пов’язаних з ракетно-дроновими атаками.
На Волині 940 базових станцій мобільного зв’язку. За словами заступниці голова ОВА з питань цифровізації Вікторії Левчук, задля безперебійності надання послуги оператори використовують кілька альтернативних джерел живлення – це акумуляторні батареї та генератори. Акумуляторами забезпечені усі базові станції, але сучасних літієвих, які здатні утримувати живлення до 72 годин, менше 20%, решта батарей – максимум до 5 годин. Також на тепер лише 60% станції обладнані генераторами, близько 400 із них придбано операторами мобільного зв’язку, майже 100 надано громадами, понад 60 – партнерами. Проте надавачі послуг запевнили, що ситуація з надійністю мобільного зв’язку в умовах знеструмлень поступово поліпшуватиметься, поетапність робіт вони пояснюють великим обсягом потрібних для цього капіталовкладень. Принагідно волинян теж закликають виявити споживчу свідомість і під час блекаутів не перевантажувати мобільну мережу, скоротивши до мінімуму завантаження відеоконтенту.
Окрім цього учасники наради обговорили ситуацію з переглядом критичності підприємств. В області такими були визнані майже 600. На теперішньому етапі перевірок об’єктивності такого статусу його скасовано для 45 організацій, розброньовано понад півтори тисячі працівників. Окреме питання було присвячено також виконанню мобілізаційних завдань.