офіційний сайт

ВШАНУВАННЯ ГЕРОЇВ, УТРИМАННЯ ДОРІГ, СОЦІАЛЬНІ СТАНДАРТИ, ІНКЛЮЗІЯ – ДЕПУТАТСЬКІ ЗАПИТИ І ЗАЯВИ ФРАКЦІЙ

Відповідно до регламенту роботи сесії депутати від імені виборців скерували виконавцям клопотання про вирішення нагальних проблем.

Зокрема, депутат Андрій Козюра озвучив заяву від очолюваної ним фракції ВО «Батьківщина» в обласній раді. Він зазначив, що надіслане Волиньрадою звернення до Кабінету Міністрів щодо гідного харчування бійців, які перебувають на лікуванні чи реабілітації, в супереч існуючим нормативам не отримало урядового рішення. Тож просить начальника ОВА Івана Рудницького взяти це питання під особистий контроль та домогтися його виконання на території області. «Постанови Уряду зобов’язують налагодити відповідний механізм, за яким лікарні не будуть просити допомоги у волонтерів та меценатів, щоб належно харчувати воїнів. Однак триває бюрократична тяганина з боку Міністерства оборони у цьому питанні. Від них має бути компенсація за збалансоване харчування наших захисників, яке б відповідало стандартам НАТО, що у грошовому еквіваленті дорівнює 180-190 грн», – зауважив Андрій Козюра.

Перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук озвучив депутатський запит до голови ОВА Івана Рудницького щодо гідного пошанування пам’яті Героїв. Він розповів, що до нього, як до депутата, звернулись мешканці села Облапи Ковельського району з проханням посприяти у виділенні коштів для встановлення пам’ятника загиблій у серпні 2022 року бойовій медикині Світлані Поліщук. Діти та колишній чоловік жінки проживають на окупованій території, з бюджету громади було виділено 10 тисяч гривень на її поховання, а 100 тисяч грн з обласного бюджету отримала її донька. «На могилі нашої Героїні пам’ятника досі нема, сподіваюсь, що це поодинокий випадок, але прошу внести зміни в Регіональну програму підтримки осіб, які брали участь у захисті Батьківщини, та членів їхніх сімей і передбачити кошти для встановлення пам’ятників загиблим воїнам, у яких відсутні рідні і близькі, або не проживають на території України», – наголосив Юрій Поліщук.

Депутат Ярослав Матвійчук озвучив запит до голови ОВА Івана Рудницького та начальниці управління освіти і науки ОВА Наталії Матвіюк з приводу стурбованості працівників коледжів і закладів професійно-технічної освіти обласного підпорядкування, які з 1 січня 2025 року можуть не отримати передбаченої у держбюджеті щомісячної надбавки вчителям. «Прошу підготувати звернення до Міністерства освіти і науки України з проханням забезпечити працівників закладів фахової передвищої та професійно-технічної освіти достойними заробітними платами на рівні освітян закладів загальної середньої освіти або внести зміни до проєкту Державного бюджету на 2025 рік чи затвердити окрему Програму підтримки таких закладів освіти Волинської області», – йдеться у запиті депутата.

Ряд запитів обранців громади стосувались утримання та ремонту доріг. Так, депутат Андрій Бокоч адресував свій запит очільнику ОВА. Він зазначив, що до нього, як депутата систематично звертаються голови сільських та міських рад Володимирського району з проблемою недостатньої кількості ресурсів на зимове обслуговування доріг як державного, так і місцевого значення, а це може становити загрозу безпеці учасників дорожнього руху. Тож закликає очільника виконавчої влади області розглянути питання збільшення фінансування для обслуговування доріг області.

Обранець Ярослав Матвійчук теж наголошує на цій проблемі та пропонує у випадку відсутності коштів в обласному бюджеті, напрацювати механізм для органів місцевого самоврядування, аби вони могли обслуговувати ці дороги в межах правового поля. У цьому ж запиті він акцентує увагу на порушенні швидкісного режиму на дорогах міста Володимира. «Прошу провести дослідження доріг державного значення у межах Володимира на предмет потреби встановлення камер, які би контролювали швидкість руху автомобілів і дисциплінували водіїв. Також пропоную розглянути можливість облаштування тимчасової кільцевої розв’язки на перехресті вулиць Луцька – Данила Галицького – Ковельська без зміни дорожнього та тротуарного покриттів», – наголошує у запиті депутат.

Обранець Микола Макарук спрямував свій запит голові ОВА з проханням розглянути питання ремонту аварійної дороги Межисить-Щедрогір-Підгір’я-Річиця. «Цією дорогою користуються мешканці 11 населених пунктів Забродівської та Самарівської громад, а це більше восьми тисяч жителів. Зупинка руху через аварійність спричинить соціальну напругу серед місцевого населення», – наголошує депутат.

Обранець Віктор Галан-Влащук звернувся із запитом до очільника облвійськадміністрації та голови обласної ради щодо необхідності розробки та затвердження обласної комплексної програми доступності, яка б адаптувала інфраструктуру до потреб осіб з інвалідністю. Йдеться про облаштування в комунальних закладах пандусів, спеціалізованих вбиралень, покращення доступу до громадського транспорту тощо для створення безбар’єрного середовища для осіб, які того потребують.

Депутатка Юлія Вусенко виголосила запит до голови ОВА, керівника обласної прокуратури та Луцького міського голови щодо необхідності збереження об’єкта культурної спадщини на вулиці Кафедральна, 13 у Луцьку. «Я закликаю ініціювати заходи для проведення комплексної оцінки стану цієї будівлі; забезпечити посилений моніторинг та контроль за дотриманням заходів з охорони об’єкта; з’ясувати, чому забудовник маючи на руках висновок про те, що археологічний культурний шар відсутній лише на глибині 1 метр, здійснив забудову значно глибше. Збереження культурних об’єктів, таких як будівля на вулиці Кафедральній 13, є важливим аспектом розвитку нашого міста та області і його привабливості для туристів», – наголосила вона у своєму запиті.

Всі запити колег депутати підтримали більшістю голосів.

ВОЛИНЬРАДА СПРЯМУВАЛА ЗВЕРНЕННЯ ДО ЦЕНТРАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

Під час чергової сесії депутати проголосували за низку звернень які стосуються оплати праці працівників бюджетної сфери, формування місцевих бюджетів, недопустимості підписання «закону про дрова» та відзначення на державному рівні 600-річчя з’їзду монархів у Луцьку.

Зокрема, обранці громади підтримали звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо дотримання норм Конституції України при формуванні місцевих бюджетів на 2025 рік. Його ініціатор Анатолій Вітів зазначає, що постанова Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 р. № 252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану», відповідно до якої військовим адміністраціям делеговані повноваження затвердження обласних і районних бюджетів, порушує Конституцію. «Відповідно до статті 143 Конституції України обласні та районні ради затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку відповідних областей і районів та контролюють їх виконання; затверджують районні та обласні бюджети. Ці ж повноваження обласних і районних рад закріплені у Законі України “Про місцеве самоврядування в Україні”», – йдеться у тексті звернення. Тож депутати просять скасувати згадану постанову Кабінету Міністрів України, вжити заходів із забезпечення дохідною частиною конституційних повноважень районних рад, а також відновити механізми державної бюджетної підтримки діяльності районних рад у системі міжбюджетних відносин.

Також депутати звернулися до парламенту та Кабінету Міністрів України щодо недопущення запровадження мораторію на підвищення основних державних соціальних стандартів та гарантій, забезпечення гідної оплати праці і достатнього життєвого рівня для працівників бюджетної сфери. Просять Верховну Раду підтримати заяву Профспілки працівників освіти і науки України щодо необхідності прийняття Закону України про визнання державним боргом недоотриманої педагогічними і науково-педагогічними працівниками заробітної плати, обчисленої за посадовими окладами, а також закликають Кабінет Міністрів переглянути окремі норми, передбачені Бюджетною декларацією на 2025-2027 роки, скасувавши мораторій на підвищення основних державних соціальних стандартів і гарантій та внести зміни в низку постанов. Звернення підтримали 50 депутатів.

Крім того, обранці громади підтримали звернення до Президента щодо недопустимості підписання Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері захисту рослинного світу, лісокористування та протидії незаконному обігу деревини» або як його назвали в народі «закон про дрова». Його ініціатор Ігор Лех вважає, що цей законопроєкт порушує права громадян та не впливає на ситуацію із незаконним обігом деревини.

Також схвалено і звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відзначення на державному рівні 600-річчя з’їзду європейських монархів у 2029 році. Зокрема, пропонують спільно розробити програму заходів, яка включатиме міжнародні конференції, культурні та просвітницькі заходи, що продемонструють нашу незламність і відданість європейським цінностям та приділити особливу увагу проєктам, які висвітлюють історичне значення України в забезпеченні безпеки Європи від зовнішніх ворогів.

КАДРОВІ ПРИЗНАЧЕННЯ, СТИПЕНДІЇ НАУКОВЦЯМ І ЗВАННЯ «ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН ВОЛИНІ»

Ці та інші рішення ухвалили сьогодні депутати під час пленарного засідання чергової 28 сесії обласної ради.

Так, затверджено призначення з 5-тирічним контрактом попередньо погоджені профільними депутатськими комісіями кандидатури переможців конкурсного відбору на зайняття керівних вакансій в обласних комунальних закладах. Зокрема: Алли Гнатюк – на посаду директора Луцького геріатричного пансіонату, Віталія Клемби – директором Берестечківського психоневрологічного інтернату, Сергія Дудки – керівником обласної психіатричної лікарні, Ігоря Дворка – директором Волинської обласної стоматологічної поліклініки.

Окрім того депутати проголосували за призначення щорічних стипендій молодим науковцям. Серед номінантів – доктор психологічних наук, доцентка кафедри загальної та клінічної психології Волинського національного університету імені Лесі Українки Наталія Коструба, кандидатка економічних наук, доцентка кафедри фінансів, банківської справи та страхування Луцького національного технічного університету Мирослава Купира та кандидатка педагогічних наук, проректорка з науково-педагогічної роботи і міжнародної співпраці Луцького педколеджу Ольга Фаст. Рішенням сесії також внесено зміни до положень про щорічну стипендію Волинської обласної ради для молодих вчених та про обласні премії за заслуги у сфері науки й освіти в частині збільшення мінімальної кількості претендентів з 2 до 5.

Також за багаторічну сумлінну працю, активну професійну діяльність, значний особистий внесок у розвиток науки та освіти звання «Почесний громадянин Волині» та винагороду у 80 тисяч гривень депутати присвоїли викладачці хімії Нововолинського наукового ліцею Ользі Березан. В освітній сфері Ольга Веніамінівна працює понад 50 років, вона заслужена вчителька України, відмінниця освіти України, кандидатка педагогічних наук, авторка багатьох посібників та підручників.

Після уточнюючих запитань депутати більшістю голосів також схвалили надання в користування мисливських угідь обласній та 11-ом міськрайонним організаціям Українського товариства мисливців і рибалок.

ПЕРЕДАЧА АВТОМОБІЛІВ ТА ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ: РІШЕННЯ СЕСІЇ

Під час 28-ї сесії обласної ради депутати ухвалили низку рішень, які стосуються комунального майна.

Так, депутати проголосували за припинення права користування земельної ділянкою, на якій знаходиться Олицький замок. Раніше у споруді розміщувалося відділення обласної психіатричної лікарні, відповідно земля була закріплена за цим комунальним підприємством. Нині ж колегіальним рішенням припинено право користування зазначеною ділянкою, а рухоме та нерухоме майно, яке на ній розташовується, передано в комунальну власність Олицької селищної територіальної громади.

Також обранці схвалили рішення про постійне землекористування: Волинській обласній дитячо-юнацькій спортивній школі для осіб з інвалідністю -земельною ділянку площею 0,11 га та КП «Волиньпроект» – земельною ділянкою площею 0,87 га. Крім того, надали дозвіл «Волиньпроекту» на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо сервітуту з іншими власниками майна.

Окрім того депутати проголосували за передачу трьох транспортних засобів – КП «Волиньпроект» передає один для військової частин та один – для потреб Турійської селищної ради, а Волиньрада – на баланс регіонального центру підвищення кваліфікації.

ВОЛИНЬРАДА ПІДТРИМАЛА ПЛАН ПЕРЕМОГИ ПРЕЗИДЕНТА

У порядку денному засідання 28 чергової сесії обласної ради – 45 питань. Присутні 54 депутати.

Найперше обранці Волинської громади абсолютною більшістю проголосували за підтримку Плану перемоги, представленого Главою держави. Звертаючись до депутатського корпусу, новопризначений начальник обласної військової адміністрації Іван Рудницький наголосив, що всебічна підтримка міжнародних партнерів є основою цього документу. Він коротко спинився на кожному з п’яти пунктів – запрошення України до НАТО, незворотне зміцнення оборони, розміщення на території України неядерного стратегічного комплексу стримування, спільний захист критичних ресурсів та безпекові гарантії на післявоєнний період. «Прошу депутатів підтримати План перемоги. Разом ми переможемо!», – закликав він.

Голова Волиньради Григорій Недопад додав, що у цей чи не найскладніший період своєї історії українці загалом та волиняни зокрема згуртовані і єдині у бажанні відстояти своє право на волю та конституційні свободи, на свою мову, традиції і незалежність своєї держави. «Це перелік заходів, рішучих кроків, які покликані переломити хід війни, яка триває в Україні майже 11 років», – зазначив голова обласної ради.

У своєму зверненні депутати закликають міжнародних партнерів підтримати План перемоги, оскільки успіх його реалізації залежить від рішучості союзників, адже Україна прагне чесного і справедливого миру, а не територіальних поступок чи «замороження» війни. «Від імені жителів Волинської області звертаємось до мешканців та влади: Люблінського, Підкарпатського, Лодзького воєводств Республіки Польща; Мережі Регіонів Трьох Морів з проханням підтримати зазначене звернення та порушити клопотання перед національними урядами ваших країн про підтримку ними Плану перемоги, представленого президентом України Володимиром Зеленським. Сподіваємося, що він буде підтриманий партнерами і повністю реалізований», – йдеться у документі.

Відеоверсія засідання постійної комісії з питань використання майна спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст області

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*