День: 13.11.2024
Відеоверсія засідання постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією
ЧЕРВОНА ДОРІЖКА, КАЗКОВІ ГЕРОЇ І ПОДАРУНКИ: СВЯТО ПОСПІШАЙОК У ПЕРИНАТАЛЬНОМУ ЦЕНТРІ
До Міжнародного дня передчасно народжених в обласному перинатальному центрі для своїх особливих маленьких пацієнтів та їхніх батьків влаштували традиційні урочистості. Їх відвідали і голова Волиньради Григорій Недопад, голови фракцій та парламентарка Ірина Констанкевич.
Сьогодні у лікувальному закладі малюків зустрічали незвично: замість медперсоналу – мультичні герої, замість процедур– подарунки. Червоним хідником під звук фанфар крокували поспішайки, які народилися з вагою менше кілограма. Хтось із них лише вчиться вимовляти перші слова, а хтось уже відсвяткував повноліття.
Усе це для того, щоб привернути увагу до проблеми передчасних пологів, які є головною причиною дитячої смертності та відхилень у здоров’ї, – каже генеральна директорка обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства Ірина Горавська. Щороку в Україні народжується майже 20 тисяч недоношених малят і 15 мільйонів – у світі. Серед причин – хронічні недуги мами, важкий перебіг вагітності, постійний стрес і фізичні перенавантаження. «Упродовж 5 років існування перинатального центру тут народилося майже 15 тисяч немовлят, 1346 з яких – це поспішайки, 200 з них глибоко недоношені з вагою менше кілограма, в тому числі і троє найменших діток України, яких ми виходили з 420-470 грамів. Кожен день, кожна хвилина у цих стінах – це боротьба за їхнє життя і здоров’я. Саме тут найсучасніше обладнання і найкваліфікованіший персонал», – запевнила Ірина Горавська.
«З відкриттям перинатального центру кожне живонароджене маля, не залежно від ваги і терміну доношеності має усі шанси на життя. Бо до 2006 року в Україні передчасно народжених дітей вагою менше кілограма навіть не намагалися рятувати, це вважали викиднем», – додає медичний директор з акушерства та гінекології Роман Савка. Про особливості порятунку найменших пацієнтів детально розповіли гостям керівники кожного з 4 відділень перинатального центру. Це фахівці з неординарним клінічним мисленням та надзвичайно високим рівнем кваліфікації, і саме такий симбіоз дозволяє виходжувати і повертати до повноцінного життя унікальних пацієнтів з неймовірно складним поєднанням проблем.
Мама трирічного Ромчика пані Наталя не втомлюється який рік поспіль дякувати усьому персоналу за свого порятованого довгоочікуваного і вистражданого сина. «В лікарняних стінах ми з ним провели 4 місяці, перенесли не одну операцію, зараз проходимо вже 6-ий курс реабілітації і маємо великі успіхи. За цей час лікарі, медсестри, няні стали для нас по- справжньому рідними людьми. Батькам поспішайок хочу побажати не втрачати віри. Наші діти – справжні супергерої, вони народжені, щоб жити і бути щасливими», – упевнена жінка.
Звертаючись до присутніх, голова обласної ради Григорій Недопад зазначив, що такі події як сьогодні має відвідати кожен чиновник і депутат. «Дивлячись на цих неймовірних малюків, їхніх щасливих батьків, розумієш справжню ціну бюджетних капіталовкладень у сферу охорони здоров’я. Коли вирішувалася доля тутешнього довгобуду, були сумніви у доцільності таких великих обсягів асигнувань в один лише структурний підрозділ дитячого медзакладу. Але Ігор Петрович Палиця, будучи головою обласної ради, тоді наполіг: перинатальному центру на Волині бути. Він дав хід проєкту, залучивши кошти державного, обласного і місцевих бюджетів. Наш депутатський корпус продовжує цю роботу – добудовується котельня, облаштовується укриття. Запевняю, підтримка буде й надалі. На депутатів чекає багато роботи, бо в Ірини Іванівни вже готовий до втілення новий амбітний проєкт», – зазначив Григорій Недопад. Директорка дитячого медоб’єднання підтвердила: на часі створення сучасного відділення невідкладної допомоги.
ЗАКОН ПРО ДРОВА, ПЛАН ПЕРЕМОГИ ТА З’ЇЗД МОНАРХІВ: ПРАЦЮВАЛА ДЕПУТАТСЬКА КОМІСІЯ
Під час засідання постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією депутати ухвалили низку звернень, які будуть винесені на розгляд чергової сесії Волиньради.
Зокрема, члени комісії підтримали звернення до президента України щодо недопустимості підписання законопроєкту, який в народі називають «законом про дрова». В документі йдеться, що проголосований в парламенті закон українці сприйняли як обмеження їхніх прав, оскільки у регіонах, де відсутня газифікація (до прикладу значна частина Ковельського району Волинської області), змушені збирати галуззя, щоб обігріти власні домівки. «За цим нормативним актом, всі ці люди підпадуть під дію кримінального чи адміністративного Кодексів України, що стане ще одним фінансовим тягарем під час війни. Крім того звертаємо увагу, що в більшості випадків заготівлею дров на зимовий період для опалення осель займаються соціально незахищені верстви населення», – йдеться в документі.
Також під час засідання комісії депутати проголосували за підтримку Плану Перемоги Президента. «Враховуючи, що в нас зараз війна, ми підтримуємо цей план», – зазначив очільник комісії Анатолій Вітів.
Крім того, члени комісії підтримали звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відзначення на державному рівні 600-річчя з’їзду європейських монархів у 2029 році. «Ми звертаємося з проханням та створити робочу групу для організації підготовки до цієї важливої події. Пропонуємо спільно розробити програму заходів, яка включатиме міжнародні конференції, культурні та просвітницькі заходи, що продемонструють нашу незламність і відданість європейським цінностям. Особливу увагу пропонуємо приділити проєктам, які висвітлюють історичне значення України в забезпеченні безпеки Європи від зовнішніх ворогів. Наша історична спадщина, зокрема Луцький з’їзд, є потужним нагадуванням про роль України у захисті європейських народів від імперських амбіцій, які зараз уособлює росія», – йдеться в проєкті звернення.
ВОЛИНСЬКИХ АГРАРІЇВ ПРИВІТАЛИ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ
З нагоди прийдешнього Дня працівників сільського господарства, який в Україні відзначають у третю неділю листопада, відбулися урочистості за участі заступника голови Волиньради Григорія Пустовіта, заступника очільника ОВА Олександра Троханенка та кращих представників галузі.
Директор департаменту агропромислового розвитку ОВА Юрій Юрченко наголосив на досягненнях та здобутках волинських аграріїв, які у нинішній складний для держави час продовжують професійно робити справу, від якої залежить продовольча безпека не лише регіону, а й країни в цілому. «Волинь по праву вважається аграрним регіоном, адже виробляє майже 5% загальнодержавних обсягів сільгосппродукції. Ми є лідерами за кількістю ВРХ м’ясного напряму, понад 20% всього поголів’я України вирощується на наших підприємствах. Волинь виробляє 4% загальнодержавних обсягів продукції тваринництва в цілому і є лідером у виробництві картоплі, жита, вівса та цукрових буряків. Агропромисловий комплекс формує майже 15% валового продукту регіону. Більше 40% експорту Волині складає саме аграрна продукція, і починаючи із 2013 року ми маємо лише позитивне торговельне сальдо по експорту, а це близько 300 млн доларів. Волинські агропідприємства активно інвестують в розвиток своїх господарств, залучаючи щороку майже 4 млрд гривень»,- наголосив він.
Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт привітав волинських сільгоспвиробників від імені голови та депутатського корпусу Волиньради. «Наша область завжди славилась хліборобами, тваринниками, людьми, для кого земля є поняттям сакральним. Адже без любові до землі, до своєї праці, не можна створити такі успішні аграрні виробництва, збирати таких високих врожаїв. Сьогодні на наших тваринницьких фермах ми бачимо сучасні технології, які зовсім не поступаються технологіям країн Європейського союзу. Ми навчилися не наздоганяти, а бути на рівні і навіть кращими. Тож у цей день хочу подякувати кожному волинському аграрію, за невтомну працю та жертовність. За те, що і в сьогоднішніх надскладних реаліях ви показуєте чудовий результат, забезпечуєте продовольством не лише Волинь, а й значну частину нашої держави. Переконаний, що сільське господарства стане ще більш успішним, коли ми переможемо ворога і в Україні запанує мир. Тоді ми зможемо з новою силою нарощувати наші досягнення, розвивати надсучасну аграрну галузь», – підкреслив він.
Кращим працівникам галузі сільського господарства та колективам аграрних підприємств було вручено ряд відзнак Міністерства аграрної політики та продовольства України, обласної ради та облвійськадміністрації.