офіційний сайт

Відеоверсія засідання постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fyoutu.be%2FFK4vsVBbAEk%3Ffbclid%3DIwZXh0bgNhZW0CMTAAAR0VB5e7OxXjalzX9b27ZnoSujwdhy9rxiNE8f8HkadZxZoqLEPBDkmOhbs_aem_U4weSYwVq0ET4S_9pebHnw&h=AT1B-rcax4YA3WNE8xHBtr7FD5ko8RC7YJB8DlQWbyHvW3NW7PNyJutNAAB0sRtmI1bcaH8hchUVS-l0uLsU6MJK3UBQAvb8VlnY3l2T2H-XTjNAW_Pz4U3I7um55hlb35c&tn=R]-R&c[0]=AT0LNJei3EBX3lJZl-TrMVrNK0q8lfELdHoHMxRroxydztm-qUdklc-bTCAJC5YdpST7kSXHNTXU5TF_tP_vVCmIYIsc-pxLkN5MyK76Z70VpGHvPHKhJ4Cndu-D9d_qCFYxKUvYVvD2u3UJN8iBBFYtYGBiqfowZhv90GUraL60AgWcflRLRmFK29jqAAHeoobKKQaUTq4aMzoQERWl3qktPGHWRGvtH7U

ДЕПУТАТИ ЗАСЛУХАЛИ ЗВІТИ ОРГАНІЗАЦІЙ СПІЛКИ МИСЛИВЦІВ І РИБАЛОК

Під час засідання постійної депутатської комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів депутати проаналізували діяльність обласної та 11 районних організацій Українського товариства мисливців та рибалок.

Нагадаємо, на попередньому засіданні комісії було рекомендовано ухвалити рішення про надання в користуванням терміном на 15 років (закон передбачає не менше від зазначеного періоду) мисливських угідь для 12 місцевих організацій мисливців і рибалок.

До обов’язків членів мисливського господарства належить виконання біотехнічних заходів, охорона, підгодівля, збереження та відтворення мисливських тварин. На ці потреби члени спілки щороку вносять певні суми коштів – членські внески, а також можуть робити добровільні пожертви. За словами керівника обласної УТМР Андрія Дмитрука, у 2021 році члени організації опікувалися більш як 17-ма тисячами гектарів угідь і витратили на їх утримання понад 440 тис грн. Від початку оголошення воєнного стану в Україні сума коштів на утримання мисливських угідь зменшилась втричі, як і кількість членів товариства. Наприкінці 2022 року термін користування мисливськими угіддями в організації закінчився, тож з того часу жодної діяльності товариство не веде. «Ми працювали до листопада 2022 року. Полювання не проводили, проте здійснювали охорону, підгодівлю тварин», – зазначає Андрій Дмитрук.

Попри те, що волинські організації УТМР не мають у користуванні мисливських угідь, її членами лишається майже 7 тисяч осіб. Від початку оголошення воєнного стану фінансові надходження та членство знизилися мінімум втричі. «Більша частина тих, хто був учасником УТМР, або на фронті, або ветерани», – констатують УТМР-івці. Проте за останні кілька місяців все більше людей виявляють бажання стати учасниками спілок мисливців і рибалок. «Люди хочуть бути господарями своєї землі», – запевняє керівник Турійського районного УТМР Олександр Войтович.

Очільники обласного і районних УТМР переконані в єдиному: відновлення полювання під час війни не на часі, але має бути організований відстріл хворих та регуляція популяції хижих тварин. «Останні два роки в районі збільшилася кількість шакалів (здичавілих собак), лисів і вовків. Зараз лисиці заходять на приватні господарства, душать курей. Деякі фермери змушені вбивати свійську худобу, бо мав місце контакт із хворим на сказ звіром», – каже очільник Рожищенського районного УТМР Іван Лукасевич.

«Навіть санітарний відстріл повинен відбуватися лише в межах чинного законодавства і під суворим наглядом контролюючих органів», – підсумував очільник комісії Юрій Ройко.

ПОЛЬЩА СВЯТКУЄ ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

З нагоди національного свята Генеральне Консульство Республіки Польща у Луцьку влаштувало урочистий прийом. Від імені Волиньради дипломатів та польську громаду привітали голова Григорій Недопад та його заступник Григорій Пустовіт.

Свою незалежність Польська Республіка відновила по завершенні Першої світової війни після 123 років перебування у складі російської, Німецької та Австро-Угорської імперій. 11 листопада 1918 року під командуванням державного і політичного діяча, засновника польської армії Юзефа Пілсудського полякам вдалося отримати контроль над своїми територіями. З тих пір дата відзначається як День Незалежності Польщі. В період комуністичної окупації свято було заборонено, але після краху режиму його відразу відновили.

«Відновлення Незалежності Польщі було результатом жертви крові, відданості та праці багатьох поколінь поляків. Цей великий дар є надійною основою для розвитку і безпеки країни та фундаментом наших особистих прагнень. Війна в Україні змусила нас усвідомити, що незалежність не є недоторканою і вічною, її потрібно плекати і боротися за неї. Сьогодні тут присутні наші українські друзі. Бажаємо вам наполегливості на шляху до перемоги та віри в краще майбутнє. Ми всі повинні усвідомлювати, що місце в Європі, успіх і безпека залежать від кожного з нас», – зазначив у своїй промові Консул Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку Марек Войцеховскі.

Зі 106-ю річницею національної незалежності добрих сусідів від імені депутатського корпусу та волинян привітав голова обласної ради Григорій Недопад. «Знадобилося більше сотні років, аби на карті Європи з’явилася ваша горда держава. Шлях польського народу до свободи був довгим і тернистим. Право на вільне життя доводилося відстоювати не лише зі зброєю в руках, але й оберігати і зміцнювати національну ідентичність: традиції, мову, культуру. Українці як ніхто розуміють суть такої боротьби. Тому сьогодні ми радіємо разом з польським народом. І ми завжди будемо вдячні за те, що ви зробили для української незалежності – від її визнання до підтримки у збройному захисті суверенітету.Бажаю щастя і процвітання, добробуту і миру, благополуччя і небесного покровительства в єдиній польській громаді, в самодостатній незалежній держав», – висловив він побажання.

ЧЛЕНИ НАГЛЯДОВОЇ РАДИ ЛЕСИНОГО ВИШУ ЗУСТРІЛИСЯ ЗІ СТУДЕНТСЬКИМ АКТИВОМ

Напередодні Міжнародного дня студента лідери студентського самоврядування Волинського національного університету ім. Лесі Українки мали предметну зустріч із членами Наглядової ради. їЇ ініціювали голова Волиньради, заступник голови Наглядової ради Лесиного вишу Григорій Недопад, народна депутатка, очільниця Наглядової ради ВНУ Ірина Констанкевич, ректорат університету та виконавчий апарат обласної ради.

Голова обласної ради Григорій Недопад наголосив на важливості та перспективності такого діалогу зі студентським активом вишу. «Приємно, що ми сьогодні започатковуємо такі зустрічі студентства та членів Наглядової ради університету спільно з обласною радою, як найвищого представницького і колегіального органу нашого краю. Керівництво та депутатський корпус як представники громади, зацікавлені, щоб на Волині формувалося ініціативне та потужне покоління активних та амбітних молодих людей. Адже саме їм належить замінити нас та продовжувати розбудовувати нашу область і Україну після перемоги», – наголосив він.

«Ми організували цю зустріч, щоб в рамках тижня підготовки до святкування дня студента в обличчя побачити кращих із кращих студентів університету і Волині, поспілкуватись із ними та надихнути на подальше успішне навчання. Це нестандартний захід, в рамках якого ми вирішили синхронізувати наші дії спільно із наглядовою радою, ректоратом та обласною радою», – додала парламентарка Ірина Констанкевич.

Ректор ВНУ ім. Лесі Українки Анатолій Цьось висловив вдячність керівництву Наглядової ради вишу, які ініціювали та організували захід, що покликаний розширити кругозір та можливості студентства. «Ми робимо усе можливе задля того, щоб наші студенти здобули якісну освіту, адже це головна місія університету. У нас діють ряд програм: академічної мобільності, дуальної освіти і багато інших. Водночас, умови сьогодення ставлять перед нами нові виклики, спричинені війною, тому ми багато займаємось волонтерством, допомагаємо ЗСУ. Життя кожного дня змінюється, і ми бачимо, що майбутнє саме за активними людьми, які мають гарні професійні компетенції і при тому є небайдужими. І сьогодні дуже правильно та знаково, що студентський актив Лесиного вишу має таку зустріч саме в стінах обласної ради, де приймаються важливі для життєдіяльності області рішення», – зауважив він.

Голова обласної ради Григорій Недопад найперше поінформував студентство про основні напрями роботи головного представницького органу краю у період дії воєнного стану, що спрямовані передусім на підтримку українського воїнства, створення безпечних умов навчання, лікування, соціального захисту населення Волині та підтримку територіальних громад у цих процесах. Він детально розповів про волонтерську та гуманітарну місію облради, про реалізацію регіональних програм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей, а також фінансове забезпечення Сил оборони та безпеки.

Крім того голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики Орест Маховський сконцентрував увагу студентів на існуючій мережа закладів, установ та підприємств, засновником яких є обласна рада, як потенційної бази для проходження ними практики, інтернатури чи працевлаштування.

Про сучасний стан та можливості працевлаштування випускників університету розповіла директорка обласного центру зайнятості Алла Куцин, а про дієву підтримку молодіжних ініціатив поінформувала керівниця обласного молодіжного центру Яна Романюк.

Насамкінець члени Наглядової ради виконали заохочувальну та мотиваційну місію з відзначення лідерів студентського самоврядування університету спеціальними стипендіями Наглядової ради ВНУ імені Лесі Українки, а також подяками голови обласної ради.

ВОЛИНСЬКИЙ КАРАТИСТ СТАВ ЧЕМПІОНОМ ЄВРОПИ

З переможцем чемпіонату Європи з кіокушинкай карате серед молоді Михайлом Наумчиком, його тренером Сергієм Долінко та директором обласної Федерації кіокушинкай карате Василем Смидюком зустрівся голова обласної ради Григорій Недопад.

У турнір із кіокушин карате серед кадетів та молоді U20, який проходив у польському Вроцлаві, змагалися майже півтисячі учасників з 25 країн. «Легко не було, адже кожен учасник – найкращий у своїй країні. Нам випало змагатися зі спортсменами з Азербайджану, Туреччини, Польщі. Завершальний поєдинок був із болгарським суперником, і Михайло зумів його перемогти», – розповів тренер спортсмена Сергій Долінко.

За результатами поєдинків збірна України посіла перше місце в загальнокомандному заліку. Такий високий результат національна збірна здобула вперше.«Це величезний вклад нашого волинського спортсмена в перемогу української команди і чергове підтвердження того, що українська нація – найсильніша. Дякую вам за вашу роботу! Вірю, що Михайло здобуде золото й на чемпіонаті світу», – висловив упевненість Григорій Недопад.

Він відзначив почесною грамотою обласної ради переможця чемпіонату Європи з кіокушинкай карате серед молоді Михайла Наумчика та вручив подяки тренеру спортсмена Сергію Долінку а також колективу обласної Федерації кіокушинкай карате. Наступними змаганнями для Михайла буде турнір у Бельгії, де спортсмени виборюватимуть путівку на чемпіонат світу.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*