офіційний сайт

ШОТЛАНДСЬКІ БЛАГОДІЙНИКИ ВТІЛЮВАТИМУТЬ НА ВОЛИНІ ПІЛОТНИЙ ПРОЄКТ ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ

Голова обласної ради Григорій Недопад провів робочу зустріч із представниками шотландської благодійної організації «HopeFull» з питань реалізації гуманітарних проєктів. Участь у перемовинах також взяв народний депутат, член парламентського комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Тарас Тарасенко.

БО «HopeFull» працює в Україні від початку повномасштабної війни. «Ми розпочинали свою діяльність із готування піци, яку розвозили по різних куточках України. За цей час ми відвідали 1 700 населених пунктів, були майже у всіх містах сходу та півдня. У нас теж є команда у Львові. Маємо тісні зв’язки з британською владою. Ми їх неодноразово привозили сюди в Україну і плануємо це робити й надалі, адже це допомагає нам збирати кошти і мати підтримку у Британії всього того, що ми робимо», – розповів один із засновників організації Ян Джеймісон.

Народний депутат України Тарас Тарасенко поінформував, що організація обрала Волинську область для втілення свого нового експериментального проєкту з психологічної допомоги ветеранам, адже мають такий практичний досвід. Ян Джеймісон додав, що в їх організації є колишні британські військові, а відтак психологічна підтримка ветеранів, які повертаються додому після бойових дій, є для них дуже важливим напрямом роботи. «Ми хочемо вкладати всі зусилля, аби започаткувати такі центри спільно з нашими українськими партнерами. Ми маємо намір всебічно допомагати українцям, щоб реалізувати цей задум», – зазначив він.

Представник організації «HopeFull» Саймон Едвардс розповів, що він особисто є ветераном британської армії і останні 12 років працює в напрямку реабілітації ветеранів. «Наша організація і я особисто долучились до розробки відповідної програми для Великого британського фонду допомоги ветеранам «Help for heroеs», і ця програма працює вже більше 12 років для усіх британських ветеранів. Ми вибрали вашу область, адже наразі тісно співпрацюємо з Центром допомоги ветеранам війни, який очолює Олена Звєрєва. Вона уже проводить таку роботу із українськими ветеранами, яка дуже схожа на те, що ми робимо у себе. Ми хочемо розробити спільну програму, яка буде корисна для психологічної реабілітації українських захисників. Наша роль у цьому процесі – поділитись знаннями та досвідом», -зазначив він. – Ми бачимо ветеранів як скарб нації, саме вони допомагатимуть іншим ветеранам. Вони мають усі можливості перетворити їх травми на навички і допомогти іншим побудувати суспільство, в якому буде повне розуміння один одного. І саме це є базисом нашої програми, яку ми реалізовували у Британії. Наша головна мета – щоб ветерани були не проблемою, а ресурсом для суспільства».

Закордонні гості також розповіли, що уже відзавтра на Волині розпочнуть навчання перших 12 фасилітаторів – групових комунікаторів. Цей досвід шотландські благодійники готові розвивати і в інших регіонах держави, щоб у підсумку в Україні діяла єдина програма щодо психологічної підтримки ветеранів, яка буде масштабована на всю країну.

Парламентар Тарас Тарасенко своєю чергою зауважив, що у держбюджеті України на наступний рік планують передбачити фінансування створення ветеранських центрів по моделі єдиної мережі. «Але головною проблемою, у вирішенні якої, я думаю, нам допоможуть наші британські колеги, є формування програми дій, що саме в цих центрах робити, аби наповнити її змістом. На кожну область передбачено два центри. Нам головне здобути навички роботи із ветеранами, бо в нас для цього поки не достатньо досвідчених фахівців. Тому навчання фасилітаторів вкрай важливе сьогодні», – зауважив він.

До голови Волиньради благодійники звернулися з проханням про забезпечення бази для реабілітації ветеранів. Григорій Недопад запропонував для цих цілей один із корпусів санаторію «Лісова пісня», який відповідає усім нормам та вимогам інклюзії та розташований на березі мальовничого озера. Цей заклад як базу для реабілітації ветеранів також розглядає і Міністерство у справах ветеранів України. «Ми чекаємо на їх відповідь щодо впровадження цього задуму. Адже саме держава має запропонувати модель, як ми маємо працювати в частині практичної реалізації ветеранської політики на місцях, зокрема й психологічної реабілітації ветеранів та джерел фінансування. Ми готові до будь яких варіантів співпраці з нашими британськими партнерами та щиро дякуємо, що обрали саме наш регіон для реалізації цього вкрай важливого проєкту», – підкреслив він.

За результатами обговорення сторони визначили коло відповідальних осіб від місцевої влади, парламенту та профільного міністерства для узгодження спільних практичних кроків з втілення пілоту.

КОСТЮХНІВСЬКА БИТВА – ПЕРЕДВІСНИК ВІДНОВЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ПОЛЬЩІ

У селі Костюхнівка Маневицької громади відбулося традиційне вшанування польських легіонерів, які загинули у протистоянні з військами російської імперії під час Першої світової війни. Участь у жалобних заходах взяв заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт.

Бій під Костюхнівкою вважають переломним і найжорстокішим під час Брусилівського прориву. Польські легіони Юзефа Пілсудського боролися у складі австро-угорських військ і саме під цим селом виявили неймовірну хоробрість, стримуючи російських вояків, які значно переважали їх числом. І хоча перемогу здобути не вдалося, цей епізод дав можливість говорити про відновлення державності Польщі.

Тоді у битві полягло понад 2 000 польських легіонерів, близько пів сотні з них знайшли останній спочинок на військовому цвинтарі легіонів у Костюхнівці. Щороку, напередодні Дня незалежності Польщі, вшанувати пам’ять співвітчизників сюди приїздять польська молодь, офіційні особи, дипломати, громадські діячі. Запалені тут лампадки харцери везуть до Варшави на святкування найбільшого державного свята.

Разом з поляками до молитви та вшанування польських легіонерів доєднуються і місцеві мешканці. У Маневицької громади давні партнерські взаємини і з польськими харцерами, і з Центром українсько-польського діалогу «Костюхнівка». Місцеві школярі доглядають за польськими похованнями, поляки вшановують українських героїв, полеглих у протистоянні з росією. «Ми вклоняємося їхньому героїзму, а також силі, наполегливості та єдності українського народу. Нехай пекло війни закінчиться якнайшвидше, щоб на цій землі було якомога менше солдатських могил», – зазначив директор Центру діалогу «Костюхнівка» Ярослав Гурецький.

«Кожен хрест на цьому цвинтарі – це свідчення героїзму і самопожертви польських воїнів, котрі віддали свої життя за майбутнє своєї країни. Така ціна незалежності і привілею мати власну державу. З тих пір минуло багато десятиліть. Але світ не змінився. Є народи, які прагнуть розвитку своєї державності і процвітання. А є народи-варвари, які сіють розруху і проливають кров. З ними воювали наші діди-прадіди, з ними сьогодні воюємо і ми. Неподалік звідси ховають і загиблих українських героїв, які боронили свою державу. Україна має майбутнє, і воно разом з Польщею», – звернувся до присутніх заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*