офіційний сайт

ВЕТЕРАНСЬКА ПОЛІТИКА, ВПО ТА ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЄКТИ – ЦІЛІ РОЗВИТКУ ВОЛИНІ

Про це йшлося під час розширеного засідання Волинського регіонального Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

За словами заступника Міністра у справах ветеранів Фархада Фархадова у ветеранській політиці є 4 основні завдання – це підтримка здоров’я ветеранів, їхніх родин; допомога у економічної спроможності, працевлаштування та навчання, а ще створення нової культури пам’яті, формування уніфікованих військових кладовищ та поховань. «До Волині є прохання створити регіональну структуру, яка займатиметься справами ветеранів. Крім того, немає суб’єктів надання послуг із психологічної допомоги для ветеранів і членів їх сімей», – наголосив заступник Міністра.

Як зазначали під час засідання, в області створюється мережа ветеранських просторів. Так, на базі Луцького технічного університету вже працює ветеранський ХАБ, ГО «Ветеран ХАБ» функціонує і у Володимирській громаді, такий же простір облаштовується Луцькою міською радою. В інших громадах області опрацьовується питання створення ветеранських просторів.

Що ж стосується питання внутрішньо переміщених осіб, то від початку повномасштабного вторгнення в територіальних громадах області знайшли прихисток понад 80 тис. переміщених осіб. Перша заступниця Міністра соціальної політики Дарія Марчак зазначила, що Уряд запроваджує нові інструменти для підтримки. «Зокрема, для тих ВПО, які мають інвалідність, оплачуються надання послуг з догляду, але на місцевому рівні має з’явитися спроможні надавачі таких послуг», – підкреслила вона. Крім того діє програма «Муніципальна няня» для дітей до 3-х років. Послугою також можуть скористатися батьки з інвалідністю та батьки, у яких діти мають серйозні хвороби. Тож заступниця Міністра просить, аби в громадах активно поширювали інформацію про таку послугу серед ВПО.

Обговорили також питання забезпечення енергонезалежності регіону. На Волині реалізуються кілька програм, які дозволяють фізичним та юридичним особам розвивати власну енергонезалежність. Зокрема, це програма кредитування під 0 % для фізичних осіб на придбання генеруючих установок; програма «Доступні кредити 5–7–9» та програма «Грін Дім» від Фонду енергоефективності. Зросла кількість індивідуальних побутових споживачів, які встановили сонячні батареї. На теплопостачальних підприємствах області встановлено та уведено в експлуатацію 3 когенераційні установки, ще 3 запустять до кінця року. Загалом в області планується збільшення розподіленої генерації на понад 300 МВт.

Волинь активно бере участь у різних програмах міжнародної технічної допомоги. Ключовими партнерами регіону є такі організації, як Interreg NEXT «Польща – Україна», USAID, програми NAKOPA, КУСАНОНЕ, ПРООН, НЕФКО та багато інших. Зокрема, проєкт USAID «ГОВЕРЛА» надав підтримку 10 громадам, які змогли отримати екскаватори, генератори, медичне обладнання, навчальні матеріали та інше обладнання на загальну суму понад 120 млн грн. У співпраці з німецькою програмою NAKOPA Іваничівська громада закупила автомобіль для збору твердих побутових відходів, Луцька громада працює над зменшенням наслідків пандемії та управлінням органічними відходами, а Боратинська провела енергоаудит та модернізувала вуличне освітлення. У 2024 році за програмою КУСАНОНЕ, що фінансується урядом Японії, для Любешівської багатопрофільної лікарні буде закуплено рентген-діагностичну систему. Крім того громади області активно співпрацюють з іншими країнами й уклали понад 130 міжнародних угод.

Під час засідання також обговорили пріоритетні проєкти регіонального розвитку, які фінансуватимуться з державного бюджету. Триває збір та опрацювання інвестиційних ідей до Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Волинської області до 2027 року.

На завершення присутні делегували представників від територіальних громад Волині для роботи у 6-ти комісіях Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, а також визначили перелік проблемних питань для розгляду під час засідань кожної з цих комісій.

ПІДТРИМКА ПЛАНУ ПЕРЕМОГИ, БЕЗПЕКА ТА ФОРТИФІКАЦІЇ

Ці та інші питання увійшли до порядку денного розширеного засідання Волинського регіонального Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. До форуму під головуванням очільника ОВА Юрія Погуляйка долучилися голова обласної ради Григорій Недопад, керівники органів місцевого самоврядування, представники військових формувань та правоохоронних органів.

Найперше лідерів територіальних громад закликали підтримати План Перемоги під час сесійних засідань місцевих рад та звернутися за такою підтримкою до міжнародних партнерів – громад-побратимів. «Це демонстрація нашої єдності в підтримці дій держави та Президента щодо пошуку гарантій і механізмів захисту незалежності України, і це дуже важливо», – йдеться в зверненні до органів місцевого самоврядування. Низка волинських громад уже підтримали План Перемоги та звернулися до іноземних партнерів із різних куточків світу з проханням підтримати цей документ.

Задля захисту області триває зведення фортифікаційних споруд. Так, уже збудована більша частина взводно-опорних пунктів та невибухових загороджень першого рубежу оборони. Крім того на Волині ведеться формування підрозділу охорони. Для захисту населення від надзвичайних ситуацій воєнного характеру створена та функціонує система попереджувальних заходів та сил протидії таким загрозам, облаштовано відповідні захисні споруди цивільного захисту. Утворено систему постів візуального спостереження, діють мобільні вогневі групи, також вжито ряд заходів із покращення стану фізичної захищеності об’єктів критичної інфраструктури від можливого вогневого ураження ворогом.

Також ведеться робота в частині базової військової підготовки населення, зокрема організовано навчання населення, яке спрямоване на формування знань, умінь і навичок, фізичних та психологічних якостей, необхідних для виконання визначених завдань у період дії воєнного стану. Щомісяця за участю представників ДФТГ та ТрО проводяться навчання у всіх районах області. Станом на 1 листопада участь у такій підготовці взяли понад 3 тисячі осіб.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*