Скликається чергова двадцять восьма сесія Волиньради, розпорядження про це підписав сьогодні голова Григорій Недопад.
https://new.volynrada.gov.ua/…/pro-sklykannya…/
Пленарне засідання призначено на 14 листопада 2024 року, початок об 11.00 годині.
Скликається чергова двадцять восьма сесія Волиньради, розпорядження про це підписав сьогодні голова Григорій Недопад.
https://new.volynrada.gov.ua/…/pro-sklykannya…/
Пленарне засідання призначено на 14 листопада 2024 року, початок об 11.00 годині.
Таке рішення сьогодні схвалили на позачерговому засіданні Правління Української асоціації районних та обласних рад. В режимі онлайн участь у його роботі взяв голова Волиньради, віцепрезидент з питань регіональної політики УАРОР Григорій Недопад.
План перемоги України члени правління підтримали одноголосно, а членам Асоціації – районним та обласним радам запропоновано розглянути це питання на найближчих сесійних засіданнях. «Ми маємо бути єдині та одностайні у прийнятті цього доленосного для держави рішення. Обласні, районні ради та міста повинні підтримати цю ініціативу, а також звернутися до своїх міжнародних партнерів, з якими вони співпрацюють», – підкреслила Президентка Асоціації Тетяна Єгорова-Луценко.
Окрім того членами Правління було схвалено звернення УАРОР до європейських та американських асоціацій органів місцевого самоврядування щодо підтримки Плану перемоги України.
«Те, що сьогодні УАРОР схвалила запропонований Главою держави мирний план, також є відображенням позиції і депутатів Волинської обласної ради. Ми проведемо сесію у найкоротші терміни, де першим питанням порядку денного буде підтримка Плану перемоги України», – запевнив голова Волиньради Григорій Недопад.
Про це йшлося під час зустрічі голови Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ) Олександра Новицького із керівниками волинських будівельних компаній. Участь в обговоренні нових умов в галузі будівництва взяв голова Волиньради Григорій Недопад.
Йшлося про вимоги до об’єктів будівництва, норми для систем електро-, газо- та водопостачання, пожежо- та вибухобезпеки, інклюзивності, процес сертифікації новобудов для введення в експлуатацію. Очільник структури Олександр Новицький зауважив, що більше 50% відмов у видачі сертифіката про прийняття в експлуатацію стаються через три помилки: відсутність необхідної виконавчої документації, передбачених проєктом елементів інклюзивності чи пожежо-вибухобезпеки.
«Після реформи архітектурно-будівельного контролю ми намагаємося створити чіткі та прозорі умови роботи для всіх, перетворити найкорумпованішу організацію на зразкову, європейську структуру. До ліквідації ДАБІ відсоток відмов у видачі сертифікатів сягав майже 50%. За півроку роботи ДІАМ цей показник знизився до 20%», – зауважив він та додав, що в ДІАМ створили автоматизовану систему, яка опрацьовує подані будівельниками документи та мінімізує корупційні ризики.
«В умовах воєнного стану будівельні компанії виконують важливі стратегічні завдання від держави, продовжують розбудовувати наші міста, відновлюють заклади різних форм власності в наших громадах. Це сфера критичної інфраструктури, яка забезпечує роботою тисячі волинян. Прозорі умови для роботи, відкритість очільника ДІАМ та самої структури дозволяє розвиватись нашій будівельній галузі», – зазначив Григорій Недопад.
Очільник ДІАМ також повідомив, що наприкінці року планується запуск застосунку «Прозоре будівництво», який розроблено у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України. За його словами, за допомогою застосунку головні інспектори ДІАМ здійснюватимуть фотофіксацію об’єкта з відміткою геолокації, і завантажуватимуть одразу в систему. Таким чином буде забезпечено громадський контроль за якістю здачі об’єктів в експлуатацію.
Про таку необхідність повідомив начальник Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Волинській області Микола Савчин під час робочої зустрічі із головою обласної ради Григорієм Недопадом.
Ініціатива регламентована президентським указом «Про заходи щодо забезпечення доступності медичної і реабілітаційної допомоги, лікарських засобів та медичних виробів у сільській місцевості». Йдеться про організацію на місцях доставки ліків у віддалені населені пункти, у тому числі за програмою «Доступні ліки», розширення мережі аптечних закладів, центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, що провадять діяльність, пов’язану з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, для покриття та забезпечення доступу пацієнтів до цих препаратів.
«Мобільний аптечний пункт – це інструмент поліпшення доступу до лікарських засобів. Щоб втілити цей задум в життя, нам необхідно налагодити співпрацю з органами місцевого самоврядування», – зауважив Микола Савчин. Він пояснив, що така співпраця із територіальними громадами є необхідною з огляду на ряд причин. Функціонування мобільного аптечного пункту передбачає наявність відповідно обладнаного транспортного засобу, для якого необхідно продумати логістику, забезпечити паливно-мастильними матеріалами та інтернет зв’язком, налагодити систему інформування населення.
Голова Волиньради Григорій Недопад схвально оцінив запропоновану новацію на теренах області. «Мобільні аптечні пункти у сільській місцевості суттєво розширять доступність до лікарських засобів для мешканців північних районів нашої області, де відстані до найближчої аптеки подекуди перевищують 25 кілометрів. Тому я ініціюватиму розгляд її практичного втілення на найближчому засіданні координаційної ради органів місцевого самоврядування, де ми обговорюємо найбільш актуальні питання регіону за участі усіх голів громад», – підкреслив Григорій Недопад.
На Краматорський та Покровський напрямок вантаж доправили голова обласної ради Григорій Недопад, депутати Ігор Лех та Іван Киричик.
Понад три десятки квадрокоптерів Mavic 3 Pro та FPV, лікарські засоби і вироби медичного призначення, а також випічку і страви домашнього приготування отримали підрозділи, в яких несуть службу волиняни. Це 100-а ОМБр, 47-а окрема артилерійська бригада, 3-й Луганський прикордонний загін та зведена стрілецька бригада Повітряних сил ЗСУ.
БПЛА придбано коштом працівників обласних комунальних закладів, зокрема: Затурцівського центру професійної освіти, Камінь-Каширського вищого професійного училища, Княгининівського ліцею, Волинського центру крові, облмуздрамтеатру, краєзнавчого музею та інституту післядипломної підготовки освітян.
«Допомога нашим воїнам залишається головним пріоритетом. І я вдячний керівникам та колективам обласних комунальних закладів, депутатам і працівникам апарату ради за ініціативність та безвідмовність у такій підтримці. Сьогодні – це одна з найдоступніших можливостей задовольнити запити наших захисників», – зазначив Григорій Недопад.