Керівництво Національної служби здоров’я України провело зустріч з директорами медзакладів області та їх засновниками – головами територіальних громад. Участь у дискусії також взяли голова Волиньради Григорій Недопад та очільник бюджетної комісії Орест Маховський.
«Це вже друга зустріч очі в очі медичної спільноти Волині та фахівців НСЗУ, і я всіляко підтримую такий формат спілкування. Бо живий діалог, відверта дискусія сприятимуть подоланню викликів, вирішенню болючих проблем, з’ясуванню очікувань, досягненню порозуміння. Усе це – задля надання безпечних і якісних медичних послуг», – зазначив у своєму вітальному слові Григорій Недопад.
Обговорити з власниками і керівниками закладів охорони здоров’я, які надають спеціалізовану медичну допомогу, результати моніторингу, проаналізувати основні порушення під час реалізації Програми медичних гарантій і роз’яснити шляхи вирішення ключових проблем, – так окреслила мету свого візиту заступниця голови НСЗУ Ірина Кондратова. Вона пояснила, що моніторинг здійснювався на основі аналізу даних, внесених медустановами до єдиної електронної системи охорони здоров’я. У випадках невідповідності даних чи значних відхилень від середніх показників в лікувальних установах проведуть предметні документальні перевірки. І вже за їх результатами прийматимуть рішення про відповідальність: у разі значного обсягу порушень вилучатимуть надані НСЗУ кошти за пакетами медичних гарантій, у легших випадках надаватиметься час для усунення проблем. «Наша ціль – не покарати, а змінити ситуацію на краще», – запевнила посадовця НСЗУ.
За її словами, до списку поглиблених перевірок потрапили медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади, Ковельське міськрайонне ТМО та Любомльське медичне територіальне об’єднання. Що ж до типових порушень у решті медустанов області, то це невідповідність вимогам щодо обладнання, кадрового забезпечення, внесення неправдивої інформації про надання послуг до електронної медичної системи, порушення маршрутів пацієнта, коли складні випадки намагаються лікувати на місцях не маючи відповідних пакетів, замість доправити хворого у медичний заклад вищого рівня, де для цього є всі умови та можливості. Аналізувалися і скарги волинян до НСЗУ, 50% з них стосуються плати за надані послуги.
Окремо було приділено увагу необхідності створення в закладах охорони здоров’я наглядових рад за умовами оновленої постанови кабінету міністрів. У вимогах – більшість складу таких органів повинні становити незалежні члени з числа громадськості, яких обиратиме спеціальна комісія на конкурсних засадах, решта – представники засновника. Існування наглядових рад буде обов’язковою передумовою для контрактування НСЗУ.