Одноденна зустріч українських членів та ключових партнерів Європейської Асоціації місцевої демократії ALDA відбулася в Києві.
На форумі були присутні Генеральна секретарка організації Антонелла Вальморбіда, представники Посольства Італії, Франції, Німеччини та Хорватії в Україні, Делегації ЄС в Україні, Комітету регіонів ЄС, Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, AICS та програми U-LEAD з Європою. Волиньраду як асоційованого члена ALDA представляв заступник голови Григорій Пустовіт.
Генеральна секретарка організації Антонелла Вальморбіда зазначила, що від березня 2024 року, коли відбулась перша асамблея асоціації, українська мережа ALDA розширилася до 28 членів. Вона наголосила, що теперішня зустріч присвячена визначенню ключових тем для майбутньої міжнародної Конференції з відновлення України, яка відбудеться в столиці Італії у першій половині 2025 року. «Ми маємо на меті використати колективні знання та досвід членів і партнерів ALDA в Україні, а також зацікавлених міжнародних інституцій для вирішення конкретних проблем, з якими стикаються сьогодні українські громади. Ми повинні визначити ключові напрямки та оптимізувати зусилля щодо подальших ефективних кроків з реконструкції та модернізації України», – підкреслила вона.
Так, в рамках асамблеї обговорено ключові виклики, які потрібно подолати до початку Ukraine Recovery Conference – URC 2025 (Конференції з відновлення України -2025), що покликана підтримати міжнародну координацію у відбудові України та залучити нові інвестиції.
Асоційовані члени ALDA в рамках нинішньої зустрічі окремо зупинились на питаннях посилення децентралізованої співпраці для сталого відновлення України та ролі ЄС і держав-членів у розширенні можливостей місцевого самоврядування. Також додатково було обговорено тему: «Уроки вступу Хорватії в ЄС: розбудова місцевого потенціалу для європейської інтеграції України». Крім того, на зустрічі йшлося й про пріоритети та виклики в частині донорської підтримки місцевих органів влади та громадських організацій.
Довідково:
ALDA є ключовим учасником у галузі місцевої демократії та співпраці між місцевими органами влади та громадянським суспільством у Європі, сусідніх країнах та по всьому світу, діючи в основному за допомогою методів співучасті в управління та децентралізованого співробітництва. Як основний елемент ALDA підтримує громадян та групи громадян у їхніх ініціативах, спрямованих на покращення місцевого контексту, наведення мостів з місцевою владою, щоб зробити цю зміну реальною. Організація об’єднує понад 350 членів, включаючи місцеві органи влади, асоціації місцевих органів влади та організації громадянського суспільства з більш ніж 45 країн Європи.