офіційний сайт

В ОБЛАСНІЙ ДЮСШ ОНОВИЛИ СПОРТИВНУ ЗАЛУ

Найбільший закритий легкоатлетичний майданчик відкрив двері для спортсменів після капітального ремонту. Оновлений об’єкт оглянули голова Волиньради Григорій Недопад, Луцький міський голова Ігор Поліщук та меценати, які долучилися до реконструкції.

За словами директора спортшколи Дмитра Піддубного, покриття у спортзалі востаннє замінювали понад 30 років тому. За стільки часу та за умов активного використання підлога просіла і струхлявіла. «Ремонтні роботи розпочали влітку, а завершили на початку жовтня. Щоб замінити покриття у залі, загальна площа якого 1060 м, витратили 4 млн грн, з яких 3,5 млн грн – з обласного бюджету, решту додав бюджет Луцької громади», – розповів керівник.

«У цьому залі відбуваються основні змагання з волейболу, баскетболу, футзалу. Тут проводять і більшість змагань найвищого рівня. І найважливіше – впродовж року тут тренуються більше тисячі дітей. Ми довго вагалися, але вирішили, що безпека вихованців спортшколи має бути на першому місці. Тому велика вдячність всім і кожному, хто долучився до цієї роботи», – зазначив Григорій Недопад.

ЛУЦЬКОМУ МІСЬКРАЙОННОМУ СУДУ – 20!

З ювілейною датою колектив найбільшого місцевого суду Волині привітали голова обласної ради Григорій Недопад, перший заступник очільника ОВА Сергій Мовенко, Луцький міський голова Ігор Поліщук, суддя Конституційного суду Петро Філюк, суддя Верховного суду Віктор Остапук, народний депутат України Сергій Демченко, ветерани судової системи, представники нотаріату та військовослужбовці.

«Сьогодні наш суд відомий в Україні як найсучасніший і один з найкращих і за формою, і за змістом. Ми маємо чи не найбільше з місцевих навантажень. Я дякую колективу за усі ці роки спільної праці. Особливі слова вдячності двом нашим колегам, які стали на захист держави – це секретар судових засідань Денисюк Іван та IT-спеціаліст Сергій Багрій, який, на жаль, вважається зниклим безвісти, але ми сподіваємося, що він живий… Слава цим хлопцям та усім нашим воїнам! Велика вдячність тим людям, які стояли біля витоків створення нашого суду та працюють дотепер. Щиро вірю, що 20-ти річчя – це лише початок історії», – висловив переконання голова Луцького міськрайонного суду Анатолій Пахолюк.

Зі словами вітань до присутніх звернувся і голова Волиньради Григорій Недопад. «Дуже важливо, що ви зберігаєте свою історію, адже це фундамент для майбуття. За цей час працівниками суду зроблено чимало, і я переконаний, що вашу діяльність буде продовжено новими здобутками та досягненнями. За ці роки вами опрацьовано майже 640 тисяч судових справ та матеріалів. Це шалені цифри, за якими стоїть копітка і відповідальна праця колективу. Нехай кожному із вас завжди з легкістю вдається суміщати закон і справедливість», – наголосив він.

З нагоди свята Григорій Недопад також вручив Почесні грамоти обласної ради начальниці відділу документального забезпечення та звернень громадян Луцького міськрайонного суду Ірині Коломиєць та завідувачці сектору забезпечення розгляду справ про адміністративні правопорушення Луцького міськрайонного суду Тетяні Миколишин.

Голова суду Анатолій Пахолюк також запропонував гостям оглянути робоче середовище, обладнане за останніми вимогами, і яке сьогодні вважають одним із найкращих будинків правосуддя в Україні. Тут є 9 сучасних залів судових засідань, один з яких спеціально обладнаний для розгляду справ, що містять секретну інформацію, 8 нарадчих кімнат, конференцзала, кімнати для свідків і для роботи адвоката з підсудними, створено зручні умови для відвідувачів, у тому числі для маломобільних груп населення. Адміністративний поверх суду обладнаний за принципом прозорого офісу. Анатолій Пахолюк також продемонстрував гостям новостворений музей історії суду. Він висловив переконання, що серед експонатів гідне місце відтепер займуть й світлини та пам’ятні сувеніри з нагоди 20-ї річниці заснування Луцького міськрайонного суду.

РЕФОРМА ПРОФІЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ: ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ НА ВОЛИНІ

Задля кращого розуміння суті та цілей реформи старшої школи, а також врахування особливостей регіонів і громад при формуванні мережі закладів зі здобуття профільної середньої освіти відбулася спільна дискусія представників Міністерства освіти і науки України з головами громад, керівниками органів управління освітою та самими освітянами. Від Волиньради участь у дискусії взяли перший заступник голови Юрій Поліщук, очільниця профільної депутатської комісії Ольга Омелько та депутата Ярослав Матвійчук.

У своєму вітальному слові Юрій Поліщук зауважив, що діалог надзвичайно потрібний, оскільки реформа профільної школи виявила чималий масив проблем на місцях. «З цим викликом стикнулася і Волинська обласна рада, не затвердивши план формування мережі, оскільки він далекий від оптимального і не цілком відповідає вимогам законодавства. Цю проблематику днями ми обговорили на Координаційній раді за участі лідерів громад, освітян і експертів. І те, що сьогодні прибули до нас на розмову заступники Міністра освіти – великий плюс. Маю надію, що діалог буде відвертим, конструктивним і принесе користь для надання якісних освітніх послуг у старшій профільній школі», – висловив він сподівання.

До дискусії посередництвом відеозв’язку доєдналася і парламентарка Ірина Констанкевич. Вона, зокрема, зауважила, що освітня реформа – це про формування людського капіталу задля майбутнього розвитку країни. А також зосередила увагу на тому, що освітні можливості для учнів великих міст і невеликих населених пунктів дуже відрізняються. Тож закликала зробити все для того, аби розвиток кожного українського школяра був максимально наближений до стандартів.

Заступник Міністра освіти і науки Андрій Сташків погодився, що освітня реформа непроста і потребує багато роз’яснень, саме для цього й організовано її громадське обговорення в регіонах. «Це завдання, яке ми повинні виконати спільно, бо зміни впроваджує не лише МОН, а й усі органи освіти», – констатував урядовець.

Під час форуму учасникам було запропоноване детальне опитування стосовно реформи профільної школи, після чого присутні мали можливість отримати детальні відповіді. Переважна більшість запитів на роз’яснення стосувалася вимог до формування мережі, покрокового алгоритму переходу до старшої профільної школи та моделі її фінансування.

НАРЕШТІ БЕЗПЕЧНО: В БЕРЕСТЕЧКІВСЬКОМУ ІНТЕРНАТІ ЗАВЕРШУЮТЬ МАСШТАБНИЙ ЕКОПРОЄКТ

Голова обласної ради Григорій Недопад спільно з депутатами – очільником екологічної комісії Юрієм Ройком та членом бюджетної комісії Володимиром Бондарем проінспектували фінальний етап капітальної реконструкції каналізаційно-очисних споруд у Берестечківському психоневрологічному інтернаті.

Аварійна каналізація, яка не знала ремонту з часу встановлення, і скиди забруднених вод просто у річку Стир – такою останні 20 років була ситуація в соціальній установі з найбільшою чисельність підопічних – понад дві сотні. Такий стан справ загрожував не лише санітарно-епідеміологічному та екологічному благополуччю, а й величезними штрафами, про що неодноразово попереджала Держекоінспекція.

«Ми розуміли можливі наслідки, а вони стосувалися не лише довкілля, а й здоров’я мешканців і персоналу інтернату, тож 2 роки тому як засновник обласної комунальної установи ухвалили рішення про реконструкцію каналізаційної системи та встановлення тут очисних споруд», – зазначив голова Волиньради Григорій Недопад. «До того ж нераціонально було витрачати обмежені бюджетні ресурси на безкінечне латання дірявих труб, не кажучи вже про кількасоттисячні штрафні санкції за завдання шкоди навколишньому середовищу», – додає член постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики Володимир Бондар.

Організаційно-контрольну функцію за фінансуванням та втіленням проєкту було делеговано профільній депутатській комісії – з питань екології, раціонального використання природних ресурсів. «Загальна вартість реконструкції становить понад 6 мільйонів гривень, майже 5 вже освоєно. Спрямовані асигнування – це кошти обласного екологічного фонду, який наповнюється з цільових зборів, які можуть бути використані винятково на поліпшення екологічної ситуації. Оскільки проєкт дороговартісний, довелося реалізовувати його поетапно. Спершу заміна мережі та каналізаційно-насосної станції, цьогоріч – встановлення власне обладнання для фізичного та біологічного очищення стоків потужністю 50 метрів кубічних за годину. Остаточно завершимо наступного року, коли будуть додані до наявного обладнання і жировловлювачі», – пояснив очільник екологічної комісії Юрій Ройко.

Керівник Берестечківського психоневрологічного інтернату Віталій Клемба зауважує: аби заощадити бюджетні кошти, роботи, які не потребували спеціальних навичок, були виконані силами персоналу, тож переважна більшість асигнувань пішла на закупівлю устаткування та матеріалів. Принагідно він розповів представникам засновника про решту поліпшень та змін, які також стараннями працівників вдалося здійснити в установі цьогоріч. Зокрема, остаточно завершено облаштування укриття за усіма вимогами, включно з місцями для прикутих до ліжка підопічних. З’явився до послуг мешканців і сучасно обладнаний стоматологічний кабінет. Продовжуються роботи з утеплення будівель інтернату та благоустрою території. Завершено підготовку і до зимового сезону з передбаченням кількох альтернативних варіантів на випадок знеструмлень чи припинення газопостачання.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*