офіційний сайт

НОВИЙ ЧЕСЬКИЙ ГРАНТ ДЛЯ ОБЛАСНОЇ ЛІКАРНІ: ТРИВАЮТЬ ФІНАЛЬНІ УЗГОДЖЕННЯ

У перемовинах з менеджерами проєкту та виробниками устаткування у чеському місті Брно беруть участь голова Волиньради Григорій Недопад, директор обласної клінічної лікарні Олександр Дудар та його заступник з хірургічної допомоги Микола Галей. Візит організовано на запрошення Чеського технологічного інституту у сфері охорони здоров’я.

Створення сучасного централізованого стерилізаційного відділення з чітко розділеними зонами чистоти, оснащеного найефективнішим устаткуванням, підібраним фахівцями – це суть і мета нового грантового проєкту, який головна мультифункціональна клініка Волині реалізовуватиме за підтримки чеських партнерів. Співпраця з ними уже мала успішний результат – надані Чеським урядом функціональні хірургічні столи, освітлення та інше обладнання уже допомагає волинським хірургам рятувати життя і повертати здоров’я пацієнтам.

В обласній клінічній лікарні – майже 1000 ліжок, 60% яких хірургічного профілю, упродовж року тут виконується більше 21 тисячі оперативних втручань, а стаціонарну допомогу отримують понад 38 тис. хворих. Тож, за словами Олександра Дудара, уникнення перехресного зараження, внутрішньолікарняних інфекцій – пріоритетне завдання для підтвердження статусу «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». Нещодавно в клініці з цією метою осучаснили бактеріологічну лабораторію, а новітнє стерилізаційне відділення, де за допомогою високотехнологічного устаткування знищуватимуться всі види мікроорганізмів на інструментарії, предметах і матеріалах, завершить ланцюжок. «Для нового структурного підрозділу ми вже виділили підвальне приміщення площею понад 300 кв.м в операційному корпусі, щойно буде готова ПКД, розпочнемо ремонтні роботи»,- запевнив директор лікарні.

Вартість устаткування для проєкту сиановить 3,3 млн. євро. Волинська делегація відвідала виробничі потужності одного зі світових лідерів у виготовленні обладнання для стерилізації чеську компанію «BMT». Її генеральний директор Milan Krajcar провів детальну презентацією, під час якої розповів про особливості та переваги продукції.

«Ми вражені і високотехнологічністю виробництва, і ефективністю обладнання. Якщо воно з’явиться на Волині, це, звісно, буде суттєвим проривом у створенні безпечних умов як для пацієнтів, так і для медперсоналу. Більше того, потужність стерилізаційного відділення обласної лікарні дасть змогу надавати цю послугу й іншим нашим обласним комунальним медичним закладам, що дозволить і їм досягти максимального ефекту з мінімальними вкладеннями. Від імені волинян і медичної спільноти я щиро дякую нашим чеським партнерам за підтримку», – підсумував візит голова обласної ради Григорій Недопад.

Грант фінансується Європейським банком, Урядом Чехії та за рахунок власних коштів Волинської обласної клінічної лікарні.

НА ВОЛИНІ – ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ З ПРОСТОРОВОГО ПЛАНУВАННЯ

До семінару долучилися понад 350 учасників – це народні депутати України, представники профільних міністерств, очільники територіальних громад. Волиньраду представляли заступник голови Григорій Пустовіт, а також депутати.

Цілі та актуальні питання комплексного просторового планування громад, їхній розвиток під час воєнного стану та у повоєнний період, необхідні законодавчі зміни– такі основні теми обговорювали під час всеукраїнського форуму, який відбувся за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

«Впевнений, що результатом форуму стануть нові ідеї, успішні практики та вдала співпраця. Хочу подякувати за підтримку уряду Сполучених Штатів Америки, програмі USAID,за те, що вони вірять в Україну і наш народ, наше прагнення бути успішними і стати частиною Європейського Союзу», – звернувся до учасників заходу Григорій Пустовіт.

Розробка комплексного плану просторового розвитку громади дозволяє чітко визначити функціональні зони, уникнути хаотичної забудови та знайти місце для різних видів діяльності. Він включає в себе генеральний план населених пунктів, віднесених до тергромади, детальні плани території самої громади, межі функціональних зон з вимогами до забудови та ландшафтної організації функціональних зон, історико-архітектурні опорні плани історичних ареалів населених пунктів. Складання комплексних планів – загальноприйнята європейська практика, адже така документація гарантує мешканцям громади, що території будуть використовуватися за затвердженим призначенням, і що зі зміною влади на місці рекреаційної зони не з’явиться, наприклад, завод.

«Питання просторового планування громад спирається на напрацьований міжнародний досвід. Кожна країна формує свою модель для громад, виходячи зі своїх потреб та різноманітних факторів – економічних, екологічних та інших чинників. Для нас зараз ключове – це війна та повоєнне відновлення. Крім того, гостро стоїть проблема екологічної ситуації в державі, зважаючи на забрудненість наших територій у зв’язку з бойовими діями. Це уже питання законодавчого характеру – як вирішувати цю проблему, кого залучати, які ресурси скерувати, якими мають бути національні програми. І саме громади мають стати потужним рушієм ініціатив та змін», – зазначила народна депутатка України Ірина Констанкевич.

В рамках форуму також відбулося урочисте підписання грантових угод з розроблення 8 комплексних планів просторового розвитку. Таку можливість отримали і дві волинські громади – Шацька та Любешівська.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*