офіційний сайт

«УКРАЇНА ЄДНАЄ СЕРЦЯ»: НА ВОЛИНІ СТАРТУВАВ ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ

Урочисте відкриття центрального заходу Олімпійського тижня відбулося на базі обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Небесної Сотні. Офіційний старт Європейському тижню спорту # BeActive дав президент НОК України Вадим Гутцайт.

Участь у святковому дійстві взяли також очільник Волинського осередку НОКУ, голова обласної ради Григорій Недопад, керівники та представники регіональних відділень НОКУ з інших регіонів держави, олімпійські чемпіони та учасники Олімпійських ігор, спортивні функціонери та тренери, юні та досвідчені спортсмени з усієї України.

«Радий вітати олімпійську родину на Волині. Мені дуже приємно бачити сьогодні тут команди регіональних відділень Національного олімпійського комітету з різних куточків України, у складі яких юні спортсмени, олімпійці та тренери. #BeActive– це означає бути активними, і ми доводимо це своїми діями. Навіть під час повномасштабної війни ми знову об’єдналися і вкотре показуємо і Україні, і Європі, і світу, що ми одна країна, що ми підтримуємо один одного, що ми займаємось спортом, ми за здоровий спосіб життя та розвиток олімпійського руху. На Волині я уже почуваюсь, як удома і це направду так. Адже це -спортивний регіон, це -олімпійський регіон», – додав президент НОК України Вадим Гутцайт.

Він висловив вдячність особисто голові Волинського відділення НОКУ, очільнику обласної ради Григорію Недопаду, обласній військовій адміністрації за підтримку та розвиток олімпійського спорту в регіоні.

«Спорт єднає Україну. Мені дуже приємно, що серця олімпійської родини сьогодні б’ються в унісон саме тут у нас, на Волині, у стінах потужного освітнього закладу, який гостинно нас приймає. Європейський тиждень спорту має запалити бажання кожного юного спортсмена-початківця активно займатись спортом упродовж усього року. А присутні тут олімпійці, які долучаться до спортивних активностей спільно із учасниками, я переконаний, стануть для кожного неабиякою мотивацією надалі йти до своєї мети та перемагати на найпрестижніших спортивних змаганнях», – наголосив Григорій Недопад.

Урочисте відкриття центрального заходу Олімпійського тижня супроводжувалось показовими виступами з елементами козацького бойового мистецтва, пожежно-прикладного спорту, брейк-дансу, а також художніми номерами у виконанні талановитих юних волинян.

РОЗВИТОК ПСИХІАТРІЇ І РАННЯ ОНКОДІАГНОСТИКА – ГОЛОВНЕ З МЕДИЧНОЇ КОЛЕГІЇ

Участь у роботі колегіального органу управління охорони здоров’я ОВА взяв заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт.

Найперше присутні заслухали звіт про діяльність обласної психіатричної лікарні за рік, що минув після реорганізації – її об’єднання з центром терапії залежностей. Т.в.о. директора медустанови Сергій Дудка зауважив, що попит на психіатричну та наркологічну меддопомогу стрімко зростає, і стаціонар, який розрахований на 620 ліжок, постійно переповнений. За І півріччя цього року тут проліковано без малого 8,5 тис пацієнтів (що майже на 20% більше відповідного періоду минулого року), ще 15 тисяч – це амбулаторні звернення.

Сергій Дудка констатував, що традиційно, ще з радянських часів, психіатрична служба фінансувалася державою за залишковим принципом. Відтак, у Волинській психлікарні з часів її будівництва не проводилося жодних оновлень: будівлі застарілі, окремі в аварійному стані, палати пристосовані, низька енергоефективність, застаріле обладнання і його критично бракує, в центрі терапії залежностей відсутнє укриття.

Між тим, констатує керівник, за останній рік вдалося капітально відремонтувати аварійні криті галереї між корпусами, лабораторію і наповнити її сучасним обладнанням, завершено першу чергу реконструкції психоневрологічного відділення, оновили і сучасно обладнали палати інтенсивної терапії, відкрили відділ інфекційного контролю, а ще – центр ментального здоров’я населення, де 12 психологів вже провели понад 2 тисячі консультацій, 1,5 тисячі психокорекцій, осучаснили й устаткування пральні. Встановлено також відеонагляд, здійснено благоустрій території з влаштуванням дитячого майданчика. Також поповнено кадровий потенціал – запрошено на роботу 6 лікарів-психіатрів, нестача яких гостро відчувалася в лікарні. Окрім того на 65% збільшено заробітну платню персоналу, яка досі була на межі мінімальної. Серед першочергових потреб Сергій Дудка називає термореновацію будівель, оновлення харчоблоку, ремонт решти відділень, а також будівництво додаткового лікувального корпусу.

Заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт зазначив, що обласна рада як засновник високо оцінює старання керівника з розвитку медзакладу, він також повідомив, що конкурсна комісія визнала Сергія Дудку переможцем відбору на посаду директора обласної психіатричної лікарні. «Я бажаю не втрачати темпу, ініціативності та зусиль. Ділянка відповідальна, складна і запущена через багаторічну неувагу держави до психіатрії. Але потреба у цих послугах лише зростатиме, тому маємо зробити усе від нас залежне, аби служба функціонувала ефективно», – звернувся Григорій Пустовіт до керівника.

Анонсуючи розгляд питання скринінгових програми та ранньої діагностики злоякісних новоутворень, начальник управління охорони здоров’я Юрій Легкодух зазначив, що в області прийнято багато організаційних рішень для стабілізації ситуації з онкозахворюваннями – від навчання лікарів до придбання різноманітного вартісного обладнання, однак результативність все ще низька. Тому, за його словами, цей сегмент потребує посилення.

Координаторка групи експертів управління охорони здоров’я за напрямом «Онкологія» Людмила Бубенова констатувала, що за останнє десятиліття в області спостерігається стійке зростання онкопатологій. Серед них переважають злоякісні новоутвори молочної і передміхурової залоз, шкіри, легень та колоректальний рак. При цьому особливу стурбованість викликає висока занедбаність недугу – у більш як 60% випадків рак діагностується на пізніх стадіях, тоді як до 80-90% мав би виявлятися на ранніх періодах, коли є можливість застосувати радикальне і ефективне лікування.

Зазначалося, що причиною цього є не тільки низька онкограмотність населення. З’ясувалося, що при профілактичних оглядах рак май же не діагностують. Дуже мало його виявляють і сімейні лікарі, хоча вони пройшли спеціальне навчання, є проблеми з дотриманням маршруту пацієнтів. Не краща картина і в районних та територіальних лікарнях, де достатньо сучасного обладнання, але лише 3,5 ставки онкологів на всіх. Тож колегія ухвалила рішення посилити контроль за ситуацією. Для цього буде запроваджено додаткову серію навчать для сімейних лікарів, а при управління охорони здоров’я створять протиракову комісію, яка аналізуватиме і загальну ситуацію з раннім виявом раку, і кожен окремий занедбаний випадок.

ФІНАЛІЗОВАНО ПЕРЕДАЧУ БУДІВЛІ ВОЛОДИМИРСЬКОЇ ФІЛІЇ ЦЕНТРУ КРОВІ

Підписанням акту приймання-передачі тристороння комісія завершила процедуру переходу цього цілісного майнового комплексу з обласної комунальної власності у володіння Володимирської міської громади. Від імені Волиньради участь у підписанні взяв заступник голови Григорій Пустовіт.

Після реформування служби крові, а ще раніше – згортання на базі Володимир-Волинської філії станції переливання крові виробництва фармацевтичного альбуміну комплекс будівель, включно з віварієм та гаражними боксами, багато років простояв пусткою. Для потреб Володимирської філії обласного центру крові тут використовували лише десяту частину площ. Тим часом Володимирське територіально-медичне об’єднання останні роки відчуває нагальну потребу у розширенні. Тож, муніципалітет Княжого міста вийшов із пропозицією передати цілісний майновий комплекс філії центру крові, який, до слова, розташований у пів сотні метрів від головного лікувального-амбулаторного закладу Володимира, з обласної комунальної власності – у міську. Це рішення було підтримано сесіями Волинської обласної та Володимирської міської рад.

Заступник Володимирського міського голови, депутат обласної ради Ярослав Матвійчук зазначив, що на нових площах у недалекій і середньостроковій перспективі заплановано облаштування реабілітаційного і психіатричного відділень, а також діагностичного комплексу, включно зі встановленням сучасного магнітно-резонансного томографа.

Голова обласної ради Григорій Недопад зауважив, що для повноцінної роботи Володимирської філії обласного центру крові залишено у будівлі понад 700 квадратних метрів приміщень.

ІНСТРУМЕНТИ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ В МОЛОДІЖНІЙ СФЕРІ

Такою є головна тема спеціалізованого тренінгу, що проводиться в рамках Програми «Молодіжний працівник» на базі Волинського обласного молодіжного центру. Молодіжних лідерів – учасників семінару привітав перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

За особистісним ростом, новими знаннями і досвідом на триденний курс навчання прибули понад 20 молодіжних лідерів – це представники молодіжних центрів, громадських організацій, освітніх закладів, бібліотек, молодіжних та студентських рад з Волинської, Рівненської, Хмельницької, Кіровоградської, Івано-Франківської, Одеської та Донецької областей.

Керівниця Волинського молодіжного центру Яна Романюк розповіла, що тренінг був розроблений спільно з Асоціацією молодіжних працівників України, а практична реалізація стала можливою завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку в рамках Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Вона також зазначила, що тренінг покликаний сформувати у слухачів знання та розуміння концепції Позитивного розвитку молоді, розвинути навички її практичного застосування в публічному управлінні молодіжною сферою. «Ми маємо на меті ознайомити наших слухачів з кращими практиками та розвинути навички застосування актуальних інструментів молодіжної політики на різних рівнях публічної влади на основі партисипативних підходів», – розповіла Яна Романюк.

Перший заступник голови облради Юрій Поліщук побажав усім слухачам тренінгу змістовного навчання, спілкування та обміну досвідом, а також подякував учасникам, які попри усі труднощі, спричинені війною, прибули на Волинь з інших регіонів. «Молодь – це рушійна сила, адже саме молодому поколінню в майбутньому доведеться відбудовувати Україну та сприяти її становленню в Європі та світі. Дуже важливо, що наші міжнародні партнери долучаються до впровадження розвиваючих тренінгів для молодіжних лідерів. В Україні програма «Молодіжний працівник» реалізовується уже десять років поспіль, а у нашому регіоні з 2017 року. За цей період навчанням було охоплено понад чотири сотні молодіжних працівників, у тому числі й з територіальних громад Волині. Усі вони відзначають її ефективність та дієвість. Тож зичу нинішнім слухачам тренінгу здобути саме ті знання і навички, які вони зможуть реалізувати у своїй діяльності», – резюмував він.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*