офіційний сайт

25 ВЕРЕСНЯ – ДЕНЬ ПОЗАШКІЛЛЯ

З нагоди професійного свята в Центрі позашкільної освіти відбувся день відкритих дверей під назвою «Подорож країною Позашкілля». Кожен охочий мав змогу поринути у дивовижну атмосферу свята та одночасно ознайомитись із діяльністю закладу. Участь у заході взяв також і перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук.

Директорка центру, депутатка облради Оксана Філіпчук розповіла, що у нинішньому навчальному році вихованцями центру стали 2300 дітей із 20-ти територіальних громад області. Попри перестороги, спричинені війною, заклад розвивається та відкриває нові можливості для своїх відвідувачів. Так, сьогодні з нагоди свята відбулось також урочисте відкриття простору розвитку дитини, який облаштовано за підтримки благодійного фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Тут розвитково-корекційні заняття з дітьми проводитиме психолог.

«Я хочу подякувати нашим благодійникам, а також владі, яка попри обмежене бюджетне фінансування підтримує та посильно допомагає нам. За два останні роки ми спільними зусиллями суттєво модернізували та оновили заклад. Ми усіма силами стараємося, щоб нашим дітям тут було комфортно, безпечно, цікаво та затишно. Наші педагоги завжди працюють на результат, і я переконана, що так і буде надалі. Позашкілля Волині у багатьох напрямках попереду інших на всеукраїнському рівні. Я з гордістю констатую: наш центр з науково-технічного спрямування є лідером в Україні», – наголосила Оксана Філіпчук.

Перший заступник голови облради Юрій Поліщук привітав працівників позашкілля з професійним святом від імені голови та волинського парламенту. «Серед усіх галузей освіти позашкілля займає особливо вагоме місце. Позашкільна освіта неабияк доповнює традиційну. Вона максимально розкриває усі дитячі здібності і таланти, бо саме в позашкільних закладах вихованці та їх батьки можуть обрати ті види занять, які найбільше до душі малечі, тож діти відвідують їх із задоволенням. Це вкрай важливо й для майбутнього вибору профілю навчання у загальній середній школі. Для тих діток, які відвідували гуртки, все буде значно зрозуміліше, адже вони будуть зорієнтовані на майбутній фах. Звісно, хотілося б, аби не лише органи місцевого самоврядування, а й держава з більшою відповідальністю віднеслася до фінансування закладів позашкільної освіти, адже порівняно з іншими закладами позашкільники програють в оплаті праці і матеріальному забезпеченні. Але я думаю, що і обласна влада, і територіальні громади й надалі будуть докладати максимум зусиль, щоб позашкілля жило і розвивалося», – наголосив він.

Юрій Поліщук також висловив вдячність працівникам позашкілля за їхню потужну волонтерську місію та допомогу, яку вони надають ЗСУ. Він відмітив, що майже кожен обласний комунальний заклад позашкільної освіти з початком великої війни перетворився фактично на волонтерський хаб, де плетуть маскувальні сітки і збирають найнеобхідніше.

НАЗВАНО ДВОХ ПЕРЕМОЖЦІВ – РЕЗУЛЬТАТИ ТРЬОХ КОНКУРСНИХ ВІДБОРІВ

Відбулося засідання конкурсної комісії на зайняття вакантних посад керівників обласних комунальних закладів: Луцького геріатричного пансіонату, Берестечківського та Олицького психоневрологічних інтернатів.

Очільник конкурсної комісії – перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук повідомив, що на посаду директора кожної із соціальних установ претендують по одному кандидату – це чинні керівники цих закладів, які після завершення терміну дії їхніх контрактів перебувають у статусі виконувачів обов’язки до результатів нового конкурсу. Після перевірки пакету документів, поданих претендентом, процедура відбору передбачає презентацію перспективного плану установи, а також співбесіду.

Першою своє бачення розвитку закладу представила директорка Луцького геріатричного пансіонату Алла Гнатюк. Сьогодні у закладі перебуває майже 170 підопічних, яким надається повний спектр побутових, соціальних та реабілітаційних центрів. «Зроби те, що вважають неможливим» – таким кредо послуговується персонал установи, стверджує його керівниця, і з цією метою має намір втілювати інноваційні моделі соцпослуг. Йдеться про різноманітні форми денної зайнятості, які будуть запроваджені у рамках спільного з польськими партнерами проєкту, вдосконалення реабілітації і придбання для цього сучасних засобів, відкриття нового відділення денного перебування з наданням платних послуг, облаштування мистецького простору, приєднання до електронної медичної системи. У плані розвитку також безперервне навчання і вдосконалення кваліфікації персоналу, фінансовий моніторинг. Технологічна ж компонента передбачає завершення термореновації будівель, заміна покрівлі і каналізаційної мережі, розширення системи відеоспостереження задля безпеки підопічних, встановлення у житлових кімнатах кондиціонування, облаштування додаткового укриття за умови надходження цільової субвенції, а також надбання за рахунок партнерської допомоги мікроавтобуса.

Після проведення співбесіди і таємного голосування члени комісії привітали Аллу Гнатюк з успішним проходженням конкурсного відбору та рекомендували голові Волиньради укласти з нею контракт терміном на 5 років.

Таке ж рішення конкурсна комісія ухвалила і щодо претендента на посаду директора Берестечківського психоневрологічного інтернату Віталія Клемби. Заклад він очолює з 2021 року. За цей період для майже 220 підопічних тут суттєво поліпшено умови перебування. Утеплено фасад, замінено покрівлю в житловому корпусі, облаштовано укриття з місцями, в тому числі і для лежачих підопічних, зведено спортмайданчик з поліуритановим покриттям та сценою, збудовано капличку, відремонтовано пральню. Майже всі роботи виконувалися силами персоналу. Також в установі велике підсобне господарство – майже 30 га посівних площ, чимале поголів’я свиней та великої рогатої худоби. Представлений претендентом перспективний план розвитку інтернату на 2025-2029 роки передбачає розширення переліку соціальних послуг, запровадження енергоощадних технологій, в тому числі й з відновлювальних джерел, будівництво нового замість аварійного приймально-карантинного відділення. Найгострішою проблемою, яка потребуватиме найбільших капіталовкладень, Віталій Клемба назвав завершення робіт зі встановлення очисних споруд. Нову систему каналізування уже прокладено, залишилось придбати і змонтувати обладнання для очистки стоків, вартість робіт і устаткування – 2,7 млн грн. Депутат Ігор Лех запропонував детально розглянути це питання на майновій комісії, аби знайти оптимальне фінансове рішення проблеми. Очільник екологічної комісії Юрій Ройко додав, що частину суми вдасться залучити за рахунок обласного екофонду.

Плану розвитку Олицького психоневрологічного інтернату, який представив його керівник Сергій Кучер, бракує виразності і конкретики, – такими були зауваження членів конкурсної комісії. Так, депутат Андрій Козюра вважає необґрунтованим виділяти бюджетні кошти на виготовлення ПКД для будівництва прально-банного комплексу та укриття, оскільки є ймовірність, що на території пам’ятки національного значення (установа розташована під мурами Олицького замку) такі роботи можуть бути заборонені. Ігор Лех зауважив, що наміри не підкріплені конкретними цифрами, відтак важко буде визначити джерела фінансування. Він також вважає, що керівник інтернатної установи не достатньо тісно комунікує з депутатами, профільними комісіями та Олицькою громадою.

Оголошуючи результати відбору, голова конкурсної комісії Юрій Поліщук повідомив, що Сергій Кучер не набрав необхідної більшості голосів. Відтак, конкурс на зайняття вакантної посади директора Олицького психоневрологічного інтернату буде оголошено повторно.

Кандидатури ж переможців відбору Алли Гнатюк та Віталія Клемби має погодити також профільна комісія, остаточне рішення про призначення – за сесією обласної ради.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*