офіційний сайт

ВОЛИНЯНИ ПЕРЕЙМАЮТЬ ПОЛЬСЬКИЙ ДОСВІД АДАПТАЦІЇ ДОРОСЛИХ З ІНВАЛІДНІСТЮ

До складу делегації увійшли фахівці виконавчих і самоврядних органів влади, представники освітніх та соціальних закладів, громадських організацій та бізнесу. Обласну раду представляли голова постійної депутатської комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови Ольга Омелько та керівниця відділу з питань гуманітарної та соціально-культурної сфери виконавчого апарату ради Галина Карнаухова.

П’ятиденний інтенсив відбувся у рамках міжнародного проєкту «Світле майбутнє – створення терапевтичного середовища для розвитку та підтримки шкільних навичок, професійної та соціальної реабілітації дорослих з інвалідністю», який Волиньрада провадить у співпраці з Сілезьким регіональним відділенням Товариства друзів дітей в Катовіце за фінансової підтримки Польсько-Американського Фонду Свободи в межах програми RITA «Зміни в регіоні», що реалізується Фондом Освіта для Демократії. Кінцева мета проєкту – реалізація в Україні заходів, спрямованих на покращення життя, психічного та фізичного здоров’я, змістовного дозвілля дорослих людей з інвалідністю, а також створення передумов для відкриття офіційних установ, насамперед неурядових, що опікуватимуться цією категорією осіб, пошук оптимальних джерел для їхнього фінансування.

Упродовж тижня волиняни відвідали серію семінарів, а також предметно знайомилися з діяльністю польських центрів, установ і організацій, функціонування яких пов’язане з проблемами дорослих людей з інвалідністю. Зокрема, у державному Фонді реабілітації неповносправних осіб Сілезького відділення в м. Катовіце вивчали різноманітні адаптивні програми для осіб з обмеженими можливостями, правила та джерела фінансування; у Центрі професійної активізації у м. Забже – зразки професійної реабілітації; у громадському Домі самодопомоги у м. Кшепіце – різні форми догляду за неповносправними; в ерготерапевтичних майстернях міст Свєнтохловіце і Хутце – принципи функціонування і ведення документації; муніципалітет Клобуцка презентував свою територіальну модель соціальної допомоги, а Сілезький музей, Шахти Guido продемонстрував приклад ревіталізованих постіндустріальних територій з урахуванням їх доступності для осіб з обмеженими можливостями. Окрім того, волиняни мали можливість детально обговорити тему з представниками влади різних рівнів Сілезького воєводства.

«Досвід польських колег вражає своєю актуалізацією та спрямуванням на особистісний розвиток кожного, хто має інвалідність. В роботі з цією категорією переважають індивідуально-групові форми занять в міні-колективах, сформованих за різними спрямуваннями. Набуті ними знання відразу переносяться в практичну площину, що сприяє активній соціалізації осіб з інвалідністю. Застосовуються дуже різні форми відпочинку та дозвілля. Наша делегація перейняла чимало цікавих ідей, які маємо намір втілити у себе», – підсумувала поїздку депутатка обласної ради Ольга Омелько.

ВОЛИНСЬКИЙ ГОСПІТАЛЬ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ ВТІЛЮЄ МІЖНАРОДНИЙ ГРАНТОВИЙ ПРОЄКТ

Проєкт «Спільний розвиток доступної та стійкої медичної допомоги для людей похилого віку і людей з інвалідністю лікарень Білостока та Волині» реалізується в рамках грантової програми Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027.

Його мета – покращення якості медичної допомоги для найбільш вразливих груп населення, зокрема літніх людей та осіб з інвалідністю. Завдяки співпраці з польськими колегами планується впровадити низку важливих заходів, спрямованих на модернізацію госпіталю та підвищення рівня медичних послуг.

Бюджет оновлення Волинського обласного госпіталю складає майже 900 тис євро, 90% цієї суми – грантові кошти, які надійдуть як міжнародна технічна допомога Європейського Союзу в рамках програми Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027.

Як розповіла директорка госпіталю Тетяна Масікова, у рамках проєкту планується модернізувати автоматичну пожежну сигналізацію в закладі, здійснити капітальний ремонт відділень ортопедії, травматології та хірургії, також буде придбано нове обладнання та меблі для цих відділень.

Окрім того будуть створені відеоматеріали для родичів пацієнтів з порадами з догляду за людьми похилого віку та особами з інвалідністю. Понад 500 сімей отримають і психологічні консультації з догляду за своїми близькими. У співпраці з польськими партнерами планується розробка нових методик лікування літніх пацієнтів, які будуть поширені серед інших медичних установ прикордонного регіону. Кінцева дата реалізації проєкту – середина 2026 року.

«КРАЯНИ»: МИСТЕЦТВО ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ ІСТОРІЇ

Під такою назвою в музейному просторі «Окольний замок» відкрилася виставка робіт студентів Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені І. Ф. Стравінського. З дебютом художників-початківців привітали перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук і директор освітнього закладу Тарас Войтович.

В експозиції представлені графічні роботи, на яких зображено неповторний архітектурний ансамбль Луцька, його історичні місця та сучасні краєвиди. Крім того студенти презентували і роботи в жанрі автопортрету, де приміряли на себе історичні образи мешканців краю через призму відомих творів українського портретного живопису минулих століть.

Ділячись враженнями, перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук зауважив, що власне прочитання теми, пошук та розуміння образного портрету в мистецтві через призму історії та втілені образи надзвичайно гармонізують саме тут – в Окольному замку. «Я вражений неймовірним талантом цих молодих людей. Вони щойно почали опановувати фах і вже презентували виставку своїх робіт. Заслуговує на повагу і тематика доробку. У ньому відображена ціла епоха волинської історії – є образи селянок, містянок, шляхтянок, козачок. Дякую авторам за чудові роботи, які надихають та зачаровують. Впевнений, ми будемо пишатися нашими майстрами образотворчого мистецтва, бо на них очікує заслужена слава не лише в Україні, а й в усьому світі», – переконаний Юрій Поліщук.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*