Таким був порядок денний засідання постійної депутатської комісії з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму. Участь у роботі комісії також взяли перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук, заступник керуючого справами виконавчого апарату ради Юрій Ройко, керівники профільних структурних підрозділів облвійськадміністрації.
Звіти про виконання обласних цільових програм у сферах туризму, національно-патріотичного виховання, молодіжної політики та фізкультури і спорту стосувалися періоду минулого року. Так, доповідаючи про реалізацію Програми розвитку туризму у Волинській області на 2022-2026 роки, директорка департаменту економічного розвитку, зовнішніх зносин та з питань туризму і курортів ОВА Вероніка Бальбуза зазначила, що замість запланованих на 2023 рік майже 7 млн грн, на заходи програми з обласного бюджету було виділено лише 200 тис. грн. Їх спрямували на: облаштування доступності музею Волинської ікони для осіб з інвалідністю; участь у туристичних, міжнародних, національних та регіональних виставках-ярмарках заходах; виготовлення друкованої продукції про туристичні можливості області; організацію туристично-реабілітаційних турів для військовослужбовців. Окрім того, за рік, що минув, без залучення коштів було узагальнено реєстри туристичних даних по 54 громадам області та сформовані електронні бази екскурсоводів, гідів, перекладачів, інших фахівців у сфері туризму Волинської області.
Минулого року в рамках обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2021-2025 роки було проведено 13 заходів, на що з обласного бюджету спрямували 430 тис. грн. Йдеться про вишкіл із покращення військових навичок молоді «Військово-патріотична ініціатива «Центр базової військової підготовки “Рекрут”», військово-патріотичний табір «Повстанець», щорічний зліт ветеранів ОУН-УПА та молодіжних громадських організацій патріотичного спрямування у вишкільно-патріотичному таборі відродження українського духу «Вовчак», пластовий табір «Велика гра», міжобласний наметовий національно-патріотичний табір «Волинська Січ» та інші. Про це розповіла керівниця відділу молоді департаменту культури, молоді та спорту ОВА Анна Герасимюк. Під час обговорення депутатка обласної ради Яна Гончарук зауважила, що вкрай важливо до подібних заходів залучати молодь з числа внутрішньо переміщених осіб задля вивчення історії і традицій Волинського краю та кращої їх інтеграції.
550 тисяч з обласного бюджету минулоріч передбачалося для цільова соціальна програма «Молодь Волині». Переважна більшість асигнувань була спрямована на проведення базових тренінгів. Зокрема, за Програмою «Молодіжний працівник», які мають на меті підвищити теоретичні знання та практичні навички молодіжних лідерів з формування та реалізації обґрунтованої молодіжної політики та їх залучення до громадянського політичного життя; по створенню молодіжних центрів і просторів; «Школа управління»; «Стартапи та відкриття власної справи», «Профорієнтація» тощо. Анна Герасимюк зазначила, що упродовж 2023 року в громадах області також було створено три молодіжних центри. Депутат Андрій Мельник вніс пропозицію одне із виїзних засідань профільної комісії присвятити ознайомленню з роботою новостворених молодіжних середовищ.
Про виконання у 2023 році обласної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту доповідала заступниця керівника департаменту культури, молоді та спорту ОВА Тетяна Грицук. Фінансовий ресурс обсягом у 63 мільйони гривень було розподілено на такі основні напрямки: утримання дитячо-юнацьких спортивних шкіл – 33 млн грн; підтримка та розвиток олімпійського, паралімпійського та дефлімпійського спорту, в тому числі і виплата одноразових стипендій цій категорії спортсменів – понад 7,5 млн грн; фінансування закладів мережі «Спорт для всіх», центру «Інваспорт», ШВСМ та підтримка обласних організацій фізкультурно-спортивних товариств – 14,3 млн грн; на організацію та проведення спортивно-масових заходів – майже 10 млн грн. Голова депутатської комісії Віктор Галан-Влащук зазначив, що 2023 рік був чи найкращим у сенсі забезпечення для фізкультурно-спортивної галузі краю з часів незалежності і загалом відзначив високу інтенсивність спортивного життя Волині.
Після уточнюючих питань члени комісії ухвалили у висновках взяти усі звіти про виконання цільових обласних програм до відома. Окрім того комісією погоджено нову редакцію Положення про стипендії для видатних діячів і ветеранів фізичної культури та спорту Волинської області і рекомендовано сесії обласної ради затвердити відредаговану версію. Зміни торкнулися конкретизації параметрів відбору, зокрема, при визначенні кандидатур на призначення Стипендій перевага надається тим, хто відзначений державними нагородами, почесними званнями, спортивними званнями, пропрацював в галузі фізичної культури і спорту понад тридцять років, а також непрацюючим та одиноким. Також посилюється персональна відповідальність суб’єктів подання в частині підготовки документів та дотримання умов Положення.