офіційний сайт

ЧЛЕНИ ПРАВЛІННЯ УАРОР СХВАЛИЛИ РЯД ЗВЕРНЕНЬ ДО ЦЕНТРАЛЬНОЇ ВЛАДИ

Голова Волиньради, віцепрезидент Української асоціації районних та обласних рад з питань регіональної політики Григорій Недопад в режимі онлайн взяв участь у засіданні Правління Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування.

Окрім асоційованих членів організації до участі в обговоренні долучились члени парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування – народні депутати України Вячеслав Рубльов, Віталій Безгін та Роман Лозинський.

Ключовими питаннями порядку денного чергового засідання Правління УАРОР стали звернення до центральних органів влади. Так, більшістю голосів члени Правління схвалили відозву до Комітету з питань бюджету Верховної Ради України та Міністерства фінансів України з пропозиціями щодо посилення спроможності органів місцевого самоврядування районного рівня. Зокрема, пропонується внести зміни до механізму горизонтального вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів, а також встановлення нормативного перерахування бюджетами громад до відповідних районних бюджетів частини податку на доходи фізичних осіб, які мають бути диференційованими і визначатися в залежності від індексу податкоспроможності громад, що входять до складу району. Зазначалося, що такі новації, які слід передбачити при формуванні державного бюджету на 2025 рік, є вкрай необхідними в контексті подальшого розширення загальних повноважень районних рад. Йдеться про реалізацію програм національно-патріотичного виховання, зведення фортифікаційних споруд, створення районних центрів психо-соціальної реабілітації для військовослужбовців та ВПО, надання соціальної допомоги, підтримку недієздатних осіб, збереження об’єктів культурної та історичної спадщини, реалізацію екологічних програм та охорони довкілля, утримання доріг тощо.

Підтримане членами Правління і звернення, яке буде адресоване Комітету з питань бюджету Верховної Ради України та Міністерства фінансів України, щодо підвищення фінансової спроможності обласних бюджетів для забезпечення стабільного функціонування комунальних підприємств, які перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.

Схвалена більшістю й ініціатива асоційованих членів щодо направлення відозви до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про призупинення запровадження просторового планування (розробка генеральних планів, геодезія) на період дії воєнного стану.

Підтримане й звернення до Уряду, яке стосується створення робочих груп у центральних органах виконавчої влади (міністерствах) за безпосередньої участі представників УАРОР з метою опрацювання внесення змін до чинних законодавчих актів, що регулюють повноваження органів місцевого самоврядування.

Обговорили члени правління й необхідність розробки та реалізації на рівні обласних і районних рад програм з підтримки і підготовки цивільних, залучених до роботи у секторі безпеки і оборони України, у тому числі ветеранів, резервістів і членів їх сімей у взаємодії з ключовими відомствами України та міжнародними партнерами.

Йшлося на засіданні й про співпрацю з Радою Європи в рамках Програми «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні».

ОГОЛОШЕНО КОНКУРС НА ПРЕДСТАВНИКА ДО СКЛАДУ ПОЛІЦЕЙСЬКОЇ КОМІСІЇ

Рішення про це прийнято під час засідання постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією.

Поліцейська комісія в Управлінні поліції охорони у Волинській області була створена на початку 2023 року для конкурсного відбору співробітників.Відповідно до нормативних документів представників громадськості до складу комісії делегує обласна рада.У зв’язку з подачею заяви про вихід одного із членів поліцейської комісії Управління поліції охорони у Волинській області виникла потреба у погодженні нового претендента.

Тож, до 9 вересня громадські організації області можуть подати кандидатуру представника, який має бездоганну репутацію, високі моральні якості, суспільний авторитет для включення до складу поліцейської комісії. До відповідного клопотання необхідно додати заяву особи про включення її до складу згаданої комісії.

Відеоверсія засідання постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією

КЕРІВНИКИ ОБЛАСТІ ВІДЗНАЧИЛИ ВОЛИНСЬКИХ ОЛІМПІЙЦІВ ТА ЇХ НАСТАВНИКІВ

З нагоди пошанування волинських спортсменів – учасників Олімпійських ігор та їх тренерів відбулися урочистості за участі голови Волиньради, очільника регіонального осередку НОК України Григорія Недопада та начальника ОВА Юрія Погуляйка.

Загалом на XXXIII літніх Олімпійських іграх, що пройшли у Парижі Україна показала найкращий результат за останні 12 років, виборовши 3 золоті, 5 срібних та 4 бронзові медалі. Серед найкращих спортсменів світу були й семеро волинян, а саме: Марія Сахарук — легка атлетика (спортивна ходьба), Олена Собчук — легка атлетика (спортивна ходьба), Ірина Климець — легка атлетика (метання молота), Яна Беломоіна — велосипедний спорт (маунтенбайк), Марія Повх — веслування на байдарках і каное (байдарка одиночка), Іван Банзерук — легка атлетика (спортивна ходьба), Данило Даниленко — легка атлетика (естафета 4Х400 мікс). Усі вони сьогодні отримали сертифікати на виплату грошової винагороди у розмірі 50 тисяч гривень.

Голова облради, очільник регіонального осередку НОКУ Григорій Недопад зауважив, що внесок волинських олімпійців у загальну складову збірної України є важливим, адже наші спортсмени впевнено заявили про себе. Він висловив вдячність олімпійцям та їхнім тренерам за самовіддану працю, а також поділився своїми враженнями від перебування на відкритті Олімпійських ігор та на окремих стартах, де виступали, у тому числі, й волиняни.

«В нашій країні триває війна і чимало спортсменів були змушені тренуватися без своїх наставників, за кордоном і подекуди у несприятливих умовах, однак Олімпійській збірній України загалом вдалось показати дуже хороший результат у медальному заліку. Як державні функціонери ми розуміємо, що нам потрібно дбати про більш якісний медичний супровід наших спортсменів, про зміцнення тренувальних баз та загалом про гідну мотивацію та забезпечення спортсменів і тренерів, адже те, у яких умовах вони тренуються, проживають і взагалі працюють, відображається на результатах їх виступів. Тому, навіть не зважаючи на війну та обмежені бюджетні можливості, ми як керівники області будемо робити усе від нас залежне, щоб на Волині найперше спорт вищих досягнень завжди був у пріоритеті», – підкреслив він.

Почесними грамотами Волинської обласної ради та символічними подарунками НОКУ за високий рівень професійної майстерності, вагомий особистий внесок у розвиток спорту вищих досягнень та підготовку учасників Олімпійських ігор Григорій Недопад нагородив: Валентину Борисюк – Заслуженого працівника фізичної культури і спорту, Віктора Ковальова – заслуженого працівника фізичної культури і спорту, Заслуженого тренера України; Володимира Яловика – заслуженого працівника фізичної культури і спорту, Заслуженого тренера України, Романа Черкашина – заслуженого працівника фізичної культури і спорту, заслуженого тренера України, Миколу Калитку – майстра спорту міжнародного класу, Олега Вегнера – Заслуженого тренера України, Андрія Шевчука – заслуженого працівника фізичної культури і спорту, Заслуженого тренера України, Романа Повха – Заслуженого тренера України та Ігоря Сахарука – майстра спорту України міжнародного класу з легкої атлетики.

ВИЗНАЧЕНО ПЕРЕМОЖЦЯ НА ПОСАДУ КЕРІВНИКА ОБЛАСНОГО КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Відбулося засідання конкурсної комісії на визначення претендента на зайняття посади директора Головненської спеціальної школи «Центр освіти». Роботу конкурсної комісії очолив перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Документи на участь у конкурсі подала лише одна кандидатка – нинішня очільниця освітнього закладу Наталія Сушик. Вона успішно виконала тестові і практичні завдання та презентувала бачення розвитку установи. Вона наголосила, що найпершим завданням є забезпечення рівних можливостей для всіх учнів, включаючи створення безбар’єрного середовища та адаптацію навчальних програм під особливі потреби учнів, здійснення комплексної педагогічної, психологічної, корекційної реабілітації дітей з особливими освітніми потребами, включаючи ранню корекцію та якісну допрофесійну підготовку. «Також плануємо розвивати освітні програми, продовжувати впроваджувати сучасні технології та методики навчання, розробляти і втілювати програми соціальної адаптації, системну психологічну підтримку учнів, що підвищить показники фізичного і психологічного здоров’я», – зазначила Наталія Сушик.

Крім того, вона поставила за ціль розвивати комфортний простір для дітей та поліпшити матеріально-технічне забезпечення закладу. Зокрема, модернізувати спортивний майданчик, створити ігрові та фізкультурно-рекреаційні зон, навчально-дослідні ділянки.«Це також і переобладнання спальних кімнат, створення арт-коридорів, оновлення бібліотеки, застосування енергозберігаючих заходів, зокрема утеплення фасаду», – доповнила Наталія Сушик.

Усі ці кроки, на думку кандидатки, дозволять створити справді дитиноцентричну школу, де для кожного учня буде можливість розвиватися та натхнення навчатися. Щоб втілити ці задуми колектив закладу долучається до різноманітних грантових проєктів та активно співпрацює із закордонними партнерами.

Юрій Поліщук зазначив, що Наталія Сушик успішно пройшла всі етапи конкурсного відбору та оголосив її переможцем конкурсу на посаду директора Головненської спеціальної школи «Центр освіти».

10-ТІ РОКОВИНИ ІЛОВАЙСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ. ПАМ’ЯТАЄМО.

29 серпня у День пам’яті захисників України біля пам’ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за Єдність України» на Театральному майдані Луцька відбулися скорботні заходи. До спільної молитви за полеглих захисників долучилися голова обласної ради Григорій Недопад, начальник ОВА Юрій Погуляйко, очільник Луцької міської громади Ігор Поліщук, представники силових структур, військові, рідні загиблих воїнів, духовенство та громадськість.

Бої за місто Іловайськ Донецької області велися у серпні 2014 року. На початковому етапі українські війська оточували проросійських бойовиків, а з 24 серпня українському угрупуванню в тил зайшла значна кількість регулярних військ РФ, змінивши хід битви. В результаті, в котлі опинилися близько 1,3 тис. українських військових та понад 15 різних бригад і батальйонів. Було прийнято рішення залишити Іловайськ задля збереження життя захисників, а командування спробувало домовитися з російською стороною про вихід бійців з оточення. З росіянами узгодили шлях відступу українських сил з котла «зеленим коридором» двома маршрутами. Насправді ж коридор став пасткою: 29 серпня російські війська відкрили вогонь, розстрілявши українські колони на марші.

Для Волині Іловайськ теж став трагедією – в операції брала участь 51-а механізована бригада, бійці спецроти «Світязь», а також чимало волинян у складі добровольчих батальйонів. За офіційними даними українська армія втратила 366 воїнів, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 – потрапили у полон.

Під час пам’ятних заходів присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих під час виходу із Іловайська та спільно помолилися за них. Панахиду очолов митрополит Луцький і Волинський Михаїл. «Іловайська трагедія – це те, що завжди нагадуватиме нам про підступність та віроломність росіян, про те, що довіряти їм не можна», – зазначив владика.

По тому учасники жалобних заходів поклали квіти до фотостенду. В пам’ять про усіх полеглих Героїв також відбулося погашення благодійної марки Укрпошти «Хвилина мовчання». Цей випуск присвячений вшануванню пам’яті військовослужбовців та учасників добровольчих формувань, які віддали свої життя за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. Тираж марки – 350 000 примірників.

Порядок денний засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку

1. Про керівника Головненської спеціальної школи.
Доповідач:
Кузьменко Олена Олексіївна – заступник керуючого справами, начальник відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату обласної ради
Поліщук Юрій Петрович – перший заступник голови ради, голова комісії з проведення конкурсу на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти Волинської обласної ради
Запрошені:
Матвіюк Наталія Василівна – начальник управління освіти і науки обласної державної адміністрації

2. Про обласну Премію імені Й. В. Гошовського за заслуги у сфері освіти.
Доповідач:
Омелько Ольга Анатоліївна – голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку
Запрошені:
Матвіюк Наталія Василівна – начальник управління освіти і науки обласної державної адміністрації

3. Про проєкт рішення ради «Про присвоєння звання «Почесний громадянин Волині».
Доповідач:
Хороша Світлана Василівна – заступник керуючого справами, начальник відділу з питань юридичного забезпечення діяльності ради

4. Про перейменування Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки.
Доповідач:
Кузьменко Олена Олексіївна – заступник керуючого справами, начальник відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату обласної ради
Запрошені:
Хвіщук Олександр Віталійович – директор департаменту культури, молоді та спорту обласної державної адміністрації

5. Про готовність закладів освіти спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області до нового навчального року: стан та проблеми.
Доповідач:
Матвіюк Наталія Василівна – начальник управління освіти і науки обласної державної адміністрації

6. Про план формування мережі закладів освіти Волинської області, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти».
Доповідач:
Матвіюк Наталія Василівна – начальник управління освіти і науки обласної державної адміністрації

7. Різне.

Засідання комісії відбудеться 30 серпня о 14.00 годині у пресцентрі обласної ради (в режимі відеоконференції).

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*