офіційний сайт

Порядок денний засідання постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією 

  1. Про оголошення конкурсу для визначення представників до складу поліцейської комісії Управління поліції охорони у Волинській області.
    Інформує: Анатолій ВІТІВ – голова постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією.
  2. Різне.

    Засідання комісії відбудеться 29 серпня о 15.00 годині у пресцентрі обласної ради.

СПІВПРАЦЯ БІЗНЕСУ, ВЛАДИ, ГРОМАДСЬКОСТІ ТА ОСВІТИ: НА ВОЛИНІ ВІДБУВСЯ ФОРУМ

До участі у дискусіях долучилися голова обласної ради Григорій Недопад, його заступник Григорій Пустовіт, народні депутати України Вячеслав Рубльов та Ірина Констанкевич, представники виконавчих органів влади, територіальних громад, а також підприємці.

Головна мета заходу – налагодити та посилити діалог між органами місцевого самоврядування та регіональної влади, бізнесом і громадянським суспільством для сталого економічного розвитку регіону. Під час форуму було презентовано результати опитування представників бізнесових кіл області, першочергові потреби мікро та малого підприємництва, розробку типової програми підтримки бізнесу органами місцевого самоврядування, обговорили і створення сприятливого середовища для релокованих підприємств, а також питання експорту та співпрацю кластерів.

Дослідження проблем бізнесу, яке представили під час форуму, засвідчило, що найбільший негативний вплив на підприємницьку діяльність має брак кадрів через мобілізацію, а ще обмеження закордонних відряджень. Актуальні також збільшення витрат, перебої з електропостачанням, зниження купівельної спроможності населення та попиту, а також транспортні і логістичні проблеми. Щоправда, на вирішення більшості із цих проблем місцева влада вплинути не може.

«Волинь відносно спокійний і сприятливий для розвитку бізнесу регіон. Нам важливо, аби наш край розвивався, саме тому ми завжди знаходимось в діалозі з громадами та оперативно реагуємо на усі виклики і проблеми, які постають перед нашими підприємцями», – зазначив Григорій Недопад.

Під час опитування 79% респондентів підтвердили, що не відчувають підтримки громад. Лише 21% опитаних таку підтримку мають. Це, на думку експертів, свідчить про недостатність чи недоступність заходів з боку органів влади для стимулювання розвитку бізнесу, або низький рівень поінформованості цільових аудиторій про наявні інструменти підтримки.

Парламентар Вячеслав Рубльов зазначив, що в умовах війни громадам подекуди не вистачає коштів навіть на найнагальніші потреби, тож знайти їх на підтримку підприємництва дуже важко. Він закликав представників територіальних громад налагоджувати співпрацю із закордонними партнерами та брати участь у грантових проєктах, які пропонують міжнародні донори. «Вважаю, що поштовхом для підтримки бізнесу на рівні всієї області мають стати саме територіальні громади. Так, на жаль, зараз в бюджетах громад не вистачає, але в цьому їм можуть допомогти закордонні партнери, які зможуть підтримати ідеї для розвитку як сфери бізнесу, так і громадського сектору», – зауважив народний депутат.

Його підтримала Ірина Констанкевич, яка в свою чергу наголосила на важливості підтримки бізнесу з боку контролюючих органів. На її думку, під час війни вони повинні розуміти важливість підприємницької діяльності.

НА ВОЛИНІ ПІДСУМУВАЛИ РОЗВИТОК ОСВІТИ І ВИЗНАЧИЛИ ЗАВДАННЯ НА НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК

У розширеному засіданні колегії управління освіти і науки ОВА взяли участь перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, перший заступник очільника ОВА Сергій Мовенко, керівники органів управління освітою РДА і територіальних громад та освітянська спільнота.

Перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук переказав освітянам слова вітань та вдячності від голови Григорія Недопада та депутатського корпусу, а також зупинився на проблематиці. «Сьогодні освітня галузь переживає непрості часи поряд із викликами, спричиненими війною, скажімо, реформування профільним міністерством загальної середньої освіти у мене викликає більше запитань, аніж відповідей. Обласна рада намагається оперативно реагувати на всі виклики, приймаючи необхідні рішення або ж звернення до центральної влади. Зокрема, не так давно ми клопоталися про перерозподіл субвенції на фінансування малих сільських шкіл. Я щиро бажаю, аби наша волинська освіта пережила усі етапи реформування гідно і з найменшими втратами. На мою думку, урядовцям сьогодні варто розробити концепцію щодо залучення молодих, талановитих вчителів у школи, зокрема за посередництвом мотиваційних і конкурентоспроможних моделей, щоб освітня субвенція зрештою «ходила» конкретно за учнем, є потреба запровадити й інші новації, які обговорюються в освітянському середовищі і потребують реалізації», – зауважив він.

Начальниця управління освіти і науки ОВА Наталія Матвіюк поінформувала присутніх про підсумки розвитку освіти області у минулому навчальному році та наголосила, що у новому пріоритетними залишається безпека усіх учасників освітнього процесу. Зокрема, триватимуть облаштування укриттів, забезпечення охорони закладів освіти та створення безбар’єрного простору. «На сьогодні в області організовано укриття в 92 % закладів освіти. Охороною забезпечено 267, у 254 встановлено системи зовнішнього і внутрішнього відеоспостереження», – повідомила вона.

За словами Наталії Матвіюк, цьогоріч в області функціонує 481 заклад дошкільної освіти, де виховується майже 29 тисяч дітей. «Гордимося, що в цей складний минулого навчального року мережа закладів дошкільної освіти збільшилась на дві одиниці, що сприяло створенню 50 додаткових місць для малечі», – зазначила вона.

Разом із тим, Наталія Матвіюк повідомила, що сьогодні триває процес оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти, який триватиме до 2027 року. Загалом у новому навчальному році в області функціонуватиме 521 заклад загальної середньої освіти (минулого року було 533). Цьогоріч до першого класу зараховано понад 13,5 тис. учнів, що на 2 тисячі дітей більше, аніж у попередньому.

«Законом передбачено, що до 1 вересня 2024 року повинна бути сформована мережа закладів старшої профільної освіти академічного та професійного спрямування, яка має запрацювати у вересні 2027-го. З урахуванням рішень сільських, селищних та міських рад, ми підготували відповідний проєкт рішення обласної ради. Запропоновано утворити 120 закладів старшої профільної школи, з них: 93 академічних ліцеїв та 27 професійних коледжів. Втім, ці цифри не є остаточними», – повідомила вона.

За словами Наталії Матвіюк, важливим питанням залишається належна організація підвезення учнів та педагогічних працівників, що проживають за межею пішохідної доступності, до місця навчання та у зворотному напрямку. «На сьогодні парк шкільних автобусів Волинської області налічує 242 одиниці, в тому числі 6 спеціальних для підвезення маломобільних груп населення, що дає можливість підвозити 14,5 тис. осіб. На умовах співфінансування за кошти державного та місцевого бюджетів цьогоріч ми плануємо придбати 16 шкільних автобусів. Разом із тим, є потреба у ще 52-ох», – зауважила вона.

Під час розширеного засідання колегії розглянуто низку інших важливих питань освітньої галузі, зокрема: можливості використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на впровадження реформи «Нова українська школа»; організацію харчування та зміцнення матеріальної бази шкільних харчоблоків; забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя в закладах освіти; формування навичок здорового способу життя та підтримки ментального здоров’я учнів тощо.

Також кращі освітяни області отримали відзнаки Міністерства освіти і науки України за вагомі досягнення у роботі.

СИНІВ НЕМА – ЗАЛИШИЛИСЬ ГЕРОЇ: ВОЛИНЯНИ ВШАНУВАЛИ ЗАГИБЛИХ ВОЇНІВ

Скорботні заходи в пам’ять про полеглих в російсько-українській війн захисників «Час не лікує» відбулися біля пам’ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні – загинули за єдність України». Разом з рідними, духовенством та громадськістю на честь воїнів схилив голову і заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Присутні вшанували хвилиною мовчання полеглих захисників та помолилися за загиблих Героїв під час панахиди, яку відслужили священники. Потому присутні поклали квіти до фотостенду.

«Час не лікує – він перетворює біль в хронічний. В кожного своя історія життя, свої діти, але у всіх нас – спільна скорбота за цими втратами. Так, час не лікує, але в нас є ці фото, відео, на яких зберігається їхня посмішка, рухи, голос. Наші рідні загинули за те, щоб українці мали можливість мріяти, навчатися, працювати, радіти, сумувати. Ми всі маємо можливість жити. Тож я вдячна кожному, хто цінує та пам’ятає. Для нас це безцінно», – звернулася до присутніх мама загиблого бійця, голова відокремленого підрозділу ВГО «Об’єднання матерів і дружин Захисників України» Катерина Свищ.

Присутні на скорботних заходах, рідні загиблих мали змогу виступити та згадати теплим словом своїх синів, батьків, чоловіків та розділити скорботу з учасниками жалобного заходу.

ІДЕЇ ДЛЯ ІНВЕСТИЦІЙ: ВОЛИНЬ ВІДВІДАВ КЕРІВНИК АМЕРИКАНСЬКОЇ КОНСАЛТИНГОВОЇ КОМПАНІЇ

З директором консультативної фірми «MKONSULTY» Михайлом Коном зустрілися голова обласної ради Григорій Недопад і заступник голови ОВА Олександр Троханенко.

Американська консалтингова компанія MKONSULTY Inc. спеціалізується на наданні бізнес-консультацій, стратегічному плануванні у різних галузях, допомозі в розвитку бізнесу, покращенні ефективності управління та оптимізації операційних процесів., – розповів її керівник.

Учасники зустрічі обговорили, зокрема, можливості облаштування на Волині установок для виробництва екологічно чистих видів біопалива та добавок для заміни нафтового дизельного палива. «Готовий продукт з рапсу значно збільшує його ціну. Волинь – це прикордонний регіон, який має зручне розташування та близькість до Європи, що може стати поштовхом для розвитку сфери відновлювальних видів палива», – зазначив Михайло Кон.

Голова обласної ради ідею підтримав та зазначив, що цей бізнес-проєкт буде цікавий для розвитку регіону. «Багато фермерів в Україні вирощують ріпак, проте продають його як сировину для переробки в країни Євросоюзу. Втілення проєкту з виробництва біопалива дозволить залучити інвестиції, створити додану вартість і нові робочі місця», – підкреслив він і запевнив, що в області такий проєкт має шанси на реалізацію.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*