офіційний сайт

«ІСТОРІЯ ВОЛИНІ»: У ВНУ ПРЕДСТАВИЛИ НОВИЙ ДОРОБОК

Презентацію книги відвідали голова обласної ради Григорій Недопад разом із першим заступником – Юрієм Поліщуком, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, ректор ВНУ Анатолій Цьось, а також представники наукової спільноти.

Два роки над унікальним виданням працював колектив із понад 30 авторів – науковців та істориків Волинського національного університету імені Лесі Українки, які дослідили політичні події та суспільні рухи, економічне життя, розвиток освіти й мистецтва, культурні зв’язки краю.Воно побудоване за хронологічно-проблемним принципом і складається із одинадцяти розділів, в яких окреслюється головні віхи історичного, соціально-економічного, суспільно-політичного, культурного розвитку, а також комплексна реконструкція основних явищ і процесів, що відбувалися на Волині.У книзі багато ілюстрацій – репродукцій гравюр, ікон, давніх портретів, картин, архівних і сучасних фотографій, які засвідчують уявлення волинян про минувшину краю. Вона розрахована на науковців, викладачів, учителів, аспірантів, студентів, учнів, усіх, хто цікавиться історією Волині.

«Історія Волині» – це наша візитівка, яка презентує наш край, наших людей. Робота, яку провів колектив авторів, насправді колосальна, тож хочу подякувати кожному, хто долучився до створення цієї книги. На жаль, досі в бібліотеках окремих закладів замість наших українських книг про історію, є книги часів радянщини. Цього треба позбуватися. Ми маємо вивчати свій край, досліджувати його історію та презентувати це на увесь світ», – зауважив Григорій Недопад.

Він також відзначив грамотами обласної ради авторський колектив факультету історії, політології та національної безпеки, а також наукового редактора, керівника авторського колективу видання, професора Миколу Кучерепу.

Анатолій Цьось закликав авторів напрацювати матеріали книги «Історія Волині» для англомовного видання. На думку ректора, це допоможе популяризувати Волинь серед закордонних партнерів.

КОЛАБОРАЦІЇ ПІД ЧАС ВІЙНИ – ІСТОРИЧНИЙ І СУЧАСНИЙ ДИСКУРС

У Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки відбулось засідання круглого столу на тему: «Колабораціонізм вчора і сьогодні. Друга світова війна. Початок». Участь в експертному обговоренні взяв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Завідувач філії Національного військово-історичного музею України – Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки Олег Ткачук зауважив, що тематичні дискусії, які проводяться у музеї, уже стали традиційними, а надто в період великої війни, яка триває в Україні. «Я переконаний, що завдяки мужності та героїзму українських воїнів, ми неодмінно здобудемо перемогу. Одночасно, ми не маємо забувати, що сьогодні війна триває не лише на полі бою, а на культурному, історичному, релігійному та ідеологічному фронтах. І ми не маємо права програти цю війну, бо брати до рук зброю будуть змушені наші нащадки», – зауважив він.

Заступник голови облради Григорій Пустовіт виступив з аналітичною доповіддю, в якій ґрунтовно розкрив тематику діяльності європейських колаборантів Вермахту у Другій світовій війні. Зокрема, він зосередив увагу на діяльності дивізій СС та інших військових формувань, які діяли у різних частинах Європи і світу та співпрацювали з фашистською Німеччиною.

«У радянські часи нам нав’язували думку, що колабораціонізм – це зрадництво, і воно властиве виключно українцям, наводячи приклад діяльності дивізії СС «Галичина», але це не так. Всяка співпраця з ворогом – неприпустима, однак є різні форми і рівні колаборації. Щоб ми зрозуміли, що це за явище і могли розібратися, властиве воно виключно нам, чи усьому світові, на цю тему треба говорити і порівнювати. Скажімо, для населення західної України у той час загрозу становили саме радянські війська. Ця тема дуже делікатна, адже і сьогодні в лавах ЗСУ служать росіяни, які воюють спільно із нашими бійцями, вони боряться за свою країну, за своє майбутнє. Війни різні, є агресор і є жертва агресії. Співпраця з агресором – це зло, співпраця із жертвою – це благо», – зазначив Григорій Пустовіт.

Заступник декана факультету історії, політології та національної безпеки ВНУ ім. Лесі Українки Тарас Літковець розкрив тему Російської визвольної армії у військово-політичних проєктах Третього Рейху. Доктор історичних наук, професор, заступник директора ВІППО Олександр Дем’янюк поділився дослідженням на тему: «Колабораціоністські уряди країн Європи періоду Другої світової війни». Присутні також обмінялись думками щодо мотивів діяльності та призначення російського добровольчого корпусу та легіону «Свобода росії» у нинішній російсько-українській війні.

ВОЛИНЯНИ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА

В урочистостях взяли участь голова обласної ради Григорій Недопад, заступники голови обласної ради Юрій Поліщук та Григорій Пустовіт, працівники виконавчого апарату ради, представники виконавчих органів влади, військовослужбовці та громадськість.

Розпочали зі спільного виконання Державного Гімну України та вшанування хвилиною мовчання героїв, які віддали життя задля збереження цілісності та незалежності держави.

Синьо-жовтий прапор – це символ національної єдності. Державний стяг – з нашими воїнами на передовій. Він майорить над вільними і звільненими містами України, а український людна окупованих територіях чекає, коли знову зможе його з гордістю здійняти.

Також відбулося погашення марки «Все буде UA». Ця поштівка виготовлена у формі мапи України, символізуючи національну єдність ті цілісність нашої країни.

«У 1994 році, до 3-ї річниці Незалежності України Укрпошта випустила поштовий блок, на якому вперше була зображена мапа України. І це була перша марка, надрукована в Україні. Символічно, що сьогодні,в найважчий для кожного українця час, під час війни, Укрпошта знову випускає марку у формі мапи», – зазначив Григорій Недопад.

Тираж марки – 800 000 примірників. Її можна придбати у відділеннях Укрпошти, філателістичних крамницях, а також онлайн у Поштовому маркеті.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*