Освітній процес, опалювальний сезон та створення безпечних умов навчання – такою була мета ознайомчого візиту першого заступника голови обласної ради Юрія Поліщука до Крупівського навчально-реабілітаційного центру, Волинського наукового та Княгининівського ліцеїв.
Директорка Крупівського НРЦ Юлія Гринчук розповіла, що у новому навчальному році тут очікують близько сотні вихованців з різними нозологіями. За її словами, заклад до старту навчального року готовий на 95%, тут вже наводять лад після поточних ремонтів. За сприяння обласної ради, спільно з благодійниками оновлено навчальні кабінети та встановлено нові шкільні меблі. Юлія Гринчук також продемонструвала два сертифіковані укриття, які забезпечать безперервний освітній процес.
Юрій Поліщук з’ясував й першочергові проблеми, які потребують вирішення. З поміж іншого Юлія Гринчук виокремила потребу ремонту застарілих котлів, що опалюють відокремлене дошкільне відділення центру «Сонечко», а також, відповідно до приписів ДСНС, є необхідність обробки вогнетривкими засобами дерев’яних конструкцій горища. У перспективі знадобиться й утеплення стін будівлі, облаштування зовнішньої системи водовідведення та благоустрій прилеглої території.
Очільниця Волинського наукового ліцею Ірина Лозовська повідомила, що у новому навчальному році за парти сядуть 240 ліцеїстів. Готовність закладу – 98%. Вона розповіла, що відповідно до приписів надзвичайників, у коридорах, які слугують шляхами евакуації під час повітряної тривоги, силами колективу закладу було демонтовано дерев’яні панелі та пофарбовано стіни і підлогу. У сертифікованому укритті ліцеїсти можуть повноцінно продовжувати освітній процес під час повітряної загрози. За словами директорки, власна твердопаливна котельня готова до початку опалювального сезону та повністю забезпечена торфобрикетом і дровами. Серед проблемних питань, які озвучила Ірина Лозовська, – реконструкція спортивного майданчика.
Директорка Княгининівського ліцею, депутатка обласної ради Ольга Омелько розповіла, що у новому начальному році заклад буде завантажений на повну потужність, тут очікують майже пів тисячі ліцеїстів. Готовність – 95%. Тут завершують облаштування пандусу для людей з особливими потребами та встановлюють лед-освітлення, з яким допомогли польські партнери. Упродовж канікул було здійснено поточні ремонти, за сприяння обласної ради і благодійників заклад також оновив шкільні меблі й комп’ютерну техніку. Укриття розраховане на 500 осіб і цілком забезпечує безперервний навчальний процес. Минулоріч його було відремонтовано та облаштовано коштом субвенції з державного та обласного бюджетів на загальну суму 3,8 млн гривень. Втім, у процесі експлуатації назріла додаткова потреба у встановленні системи примусової вентиляції. Серед інших проблемних питань, які озвучила керівниця закладу Ольга Омелько, є й заміна старої руберойдової покрівлі над їдальнею, а також гідроізоляція фундаменту гуртожитку, що періодично підтоплюється дощовими водами. Потребує оновлення й спортивний майданчик зі штучним покриттям.
Загалом станом підготовки освітніх закладів до початку навчального процесу перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук залишився задоволеним. Він також закликав керівників активніше брати участь у написанні проєктів, аби залучати на розвиток матеріально-технічної бази закладів грантові кошти. Він акцентував увагу й на необхідності додатково подбати про альтернативні джерела енергії.