Про керівника Волинського обласного навчально-курсового комбінату Інформує: Олена Кузьменко – заступник керуючого справами – начальник відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату обласної ради
Про критерії оцінювання при розгляді подань комунальними підприємствами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області щодо погодження преміювання їх керівників Інформує: Олена Кузьменко – заступник керуючого справами – начальник відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату обласної ради
Різне
Засідання комісії відбудеться 18 липня об 11.00 годині у пресцентрі обласної ради в режимі відеоконференції.
ВОЛИНСЬКІ ПРИКОРДОННИКИ ВІДЗНАЧИЛИ 106-ТУ РІЧНИЦЮ ЗАСНУВАННЯ
Привітати військовослужбовців із днем частини прибули заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, представники обласної та районних адміністрації, голови громад, ветерани-прикордонники.
Начальник 6 Волинського прикордонного загону Сергій Лозінський зазначив, що військова частина є правонаступницею 3-ї Волинської кордонної бригади, яка була створена у липні 1918 року. До річниці створення на території підрозділу відкрили музей, присвячений історії прикордонного загону та здобуткам його військовослужбовців, а також погасили лімітовану тематичну марку.
Від імені голови та депутатського корпусу Григорій Пустовіт подякував за надійний захист та щоденну службу військовослужбовців як на волинських землях, так і в зоні бойових дій. «Ви стоїте на захисті українських кордонів та робите усе, аби відкинути ворога з української землі. Навіть у мирний час за вашими спинами – Україна та її населення. Тож дякую вам за те, що ви присвятили себе цій справі – захисту непорушності нашої землі», – зазначив заступник голови Волиньради. Він також відзначив почесними грамотами обласної ради тих прикордонників та прикордонниць, які проявили під час виконання службових обов’язків високий професіоналізм, старанність та ініціативу.
Під час урочистостей присутні також поклали квіти до пам’ятного знаку «Вічна пам’ять та шана полеглим Героям-прикордонникам, які загинули, захищаючи територіальну цілісність і суверенітет України».
Крім того прикордонники організували товариський футбольний матч, який також приурочили до відзначення річниці військової частини. До спортивного поєдинку долучилися 12 команд: збірна обласної ради та облдержадміністрації, збірна професійних гравців «Волинь», команда 6 прикордонного загону, управління Служби безпеки України у Волинській області, Державної служби з надзвичайних ситуацій, військової частини 1141 Національної гвардії України, Севастопольської бригади тактичної авіації, волинського ОТЦК ОСП, волинської митниці, головного управління Національної поліції у Волинській області, управління патрульної поліції та команда зведеної бригади Національної поліції у Волинській області «Скеля».
До вболівальників, які прийшли поспостерігати за турніром та підтримати футболістів, доєднався голова Волиньради Григорій Недопад.
«Це стало чудовою традицією – відзначати свята спортивними турнірами. Впевнений, що боротьба буде запекла, тому хай переможе найсильніша команда», – звернувся до учасників турніру Григорій Недопад.
За результатами матчу 1-ше місце здобула збірна команда «Волинь», 2-ге – команда ДСНС, а 3-тє місце вибороли спортсмени з СБУ.
ПОВЕРНУТИ ІСТРИЧНІ ХРАМИ ДЕРЖАВІ: ЗАСІДАЛА КОНТРОЛЬНА ДЕПУТАТСЬКА КОМІСІЯ
Під час засідання тимчасової контрольної комісії депутати розглянули виконання рішень обласної ради щодо заборони діяльності церков московського патріархату на території області та питання про закінчення договору на безоплатне користування пам’ятками архітектури національного значення – комплексом Свято-Успенського собору у місті Володимир.
За словами очільника департаменту культури, молоді та спорту Олександра Хвіщука, з 2019 року 182 релігійні організації змінили конфесійне підпорядкування із УПЦ до ПЦУ. Загалом в області зареєстровано 635 статутів релігійних громад Православної церкви України, в той час у єдності з московським патріархатом 507 організацій. Що ж до пам’яток архітектури і культури, якими користуються релігійні організації, то ситуація наступна: «64 об’єкти культурної спадщини національного значення використовують релігійні організації московського патріархату, 64 – ПЦУ, 14 – римо-католицька церква, 1 – іудейська релігійна громада», – зазначив Олександр Хвіщук.
Що ж стосується пам’ятки архітектури національного значення – комплексу Свято-Успенського собору у місті Володимир – то договір на користування ним у представників церкви московського патріархату закінчився 1 липня цього року. Того ж дня на території собору працювала ревізійна комісія, яка обстежила культові споруди для їх подальшого приймання від релігійної громади, проте акт прийманні-передачі відмовився підписувати настоятель релігійної громади, то ж зараз це питання розглядатиметься у суді.
«Вважаю, за доцільне опломбувати приміщення, і тільки після цього йти в суд, тому що це історична пам’ятка і власність держави», – зазначив депутат Андрій Бокоч.
Очільник тимчасової комісії Володимир Бондар зазначив, що на наступне засідання тимчасової контрольної комісії запросять представників правоохоронних органів, аби спільно вибудувати стратегію щодо повернення культових споруд у власність держави.