офіційний сайт

ЮНІ ВОЛИНЯНИ – ЧЕМПІОНИ СВІТУ З РАДІОПЕЛЕНГАЦІЇ. ВДРУГЕ ПОСПІЛЬ!

ЮНІ ВОЛИНЯНИ – ЧЕМПІОНИ СВІТУ З РАДІОПЕЛЕНГАЦІЇ. ВДРУГЕ ПОСПІЛЬ!

Переможців привітав і нагородив також і голова Волиньради Григорій Недопад.

До складу збірної України увійшли одразу дев’ятеро вихованців Центру позашкільної освіти Волинської обласної ради та Луцького міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Волиняни склали половину національної команди зі спортивної радіопеленгації. Директорка Центру позашкілля, депутатка обласної ради Оксана Філіпчук зазначила, що пишається кожним своїм учнем: «Наші діти найкращі! Не лише з радіопеленгації, а також і в інших дисциплінах як от спортивне орієнтування, моделювання, керування БПЛА тощо – вони незмінні переможці міжрегіональних, всеукраїнських і міжнародних змагань. Я щойно повернулася із засідання Міжнародної асоціації позашкілля, де про наших юних техніків говорили багато і з захопленням».

Юнацький Чемпіонат світу зі спортивної радіопеленгації проходив у Молдові за участі 12 країн. Сильні суперники – це лише частина випробувань, – розповіли тренери Анатолій та Ігор Долинські. Неабияких складнощів додали сорокаградусна спека і буревій, який пронісся напередодні змагань і зробив ліс практично непрохідним. Та навіть в таких екстремальних умовах українська збірна блискуче пройшла 10-ти кілометрову дистанцію і здобула найкращий результат. Волинські спортсмени зробили визначальний внесок у цю перемогу і заслуговують бути названими поіменно. Отож, Вікторія Іщук здобула одразу 3 золоті медалі, два срібла – в Анастасії Прокоп’юк, Андрій Островець виборов дві золоті та одну бронзову нагороди, Софія Приємська – одну срібну та одну бронзову, срібло – і в Данила Новака, по бронзовій нагороді мають Дарина Моружко та Ілля Ярошук, також золото завоювала і наймолодша спортсменка Богдана Осіюк у класичній дистанції 3,5 МГц.

«Дякую, що піднімаєте Волинь і Україну до нових висот. Я сам в дитинстві займався радіопеленгацією, тому знаю, яких зусиль вона вартує. Це – інтелектуальний спорт, крім спритності та витривалості, потрібні й метикуватість, винахідливість, дедуктивне і одночасно індуктивне мислення і, звісно, глибокі технічні знання. Це неабияке підґрунтя для інженерних професій у майбутньому», – зазначив голова Волиньради Григорій Недопад і нагородив переможців подяками.

Такі ж відзнаки отримали і наставники – Заслужений тренер України Анатолій Долинський, Ігор Долинський та Оксана Молошик. Директорка Волинського Центру позашкільної освіти Оксана Філіпчук відзначила високий рівень фаховості та відданості справі тренерської команди: «З дітьми у них надзвичайно довірливі стосунки. Це професіонали, які цілковито присвятили себе вихованцям. Шукають спонсорів, особистим транспортом возять дітей на змагання, організовують їм дозвілля та відпочинок. Разом – вони справжня сім’я».

Під час зустрічі також обговорили перспективи розвитку в області дитячої науково-технічної творчості. Міністерством освіти цей напрямок визначений як пріоритетний. Тож зазначалося, що в громадах неодмінно має бути збережена мережа позашкілля у цій галузі.

Окрім того Григорій Недопад поцікавився нагальними потребами гуртка радіопеленгації, аби була можливість підтримувати високі результати. З’ясувалося, що найактуальніше – це дороговартісне обладнання, яке, до того ж, і складно знайти. Найкраще воно – чеського виробництва. «У нас склалися хороші взаємини з Генеральним Консулом Чехії, то ж маю намір попросити його про благодійну підтримку наших талановитих дітей», – пообіцяв голова обласної ради.

ВОЛИНСЬКИМ ВОЇНАМ – ВІД КОМУНАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ОБЛАСТІ

ВОЛИНСЬКИМ ВОЇНАМ – ВІД КОМУНАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ОБЛАСТІ

Обладнання, яке допоможе краще бачити та нищити ворога, передали військовослужбовцям «Азову», «Любарта», Сил Спеціальних Операцій, а також для бійців 67-ої, 109-ої, 100-ої, 95-ої, 128-ої бригад .

FPV-дрони-камікадзе, багатоцільові Mavic 3 Pro, тепловізійні приціли та павербанки – усе це для волинян, які несуть службу у згаданих підрозділах, доправили на передову депутат обласної ради Ігор Лех та парламентар Вячеслав Рубльов. Придбання ж необхідної техніки стало можливим завдяки зусиллям колективів обласних комунальних закладів, зокрема це: Крупівський навчально-реабілітаційний центр, Володимирський фаховий коледж, Володимирський центр професійно-технічної освіти, Володимирський педагогічний фаховий коледж, Нововолинський центр професійно-технічної освіти, Нововолинський електромеханічний коледж, Нововолинська спеціальна школа, Шацький лісовий фаховий коледж, інститут післядипломної підготовки освітян, обласний навчально-курсовий комбінат, обласна стоматполіклініка. Крім того до формування вантажу для військових доєднався і колектив Луцької районної ради.

«Ми будемо допомагати нашим військовим до того часу, поки вони будуть стояти на захисті кордонів нашої держави і миру в нашій країні. Віримо, що це обладнання допоможе їм краще бачити ворога та прицільніше його нищити», – зазначив голова обласної ради Григорій Недопад.

УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВНІСТЬ: ПОНАД 1000 РОКІВ ДЕРЖАВОТВОРЧИХ ТРАДИЦІЙ

УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВНІСТЬ: ПОНАД 1000 РОКІВ ДЕРЖАВОТВОРЧИХ ТРАДИЦІЙ

Вчетверте, одночасно з датою хрещення Русі та вшануванням пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира-Хрестителя, Україна відзначає День своєї державності.

Державне свято запроваджено з метою утвердження спадкоємності українського державотворення, захисту національних інтересів, збереженню історичної справедливості та на противагу брехливим і маніпулятивним фальшуванням країною-терористом росією історичних аспектів українського державотворення.

З нагоди цієї значущої дати поблизу монументу Борцям за волю України зібралися військові, правоохоронці і рятувальники, молодь, представники громадськості і влади, аби солідарно засвідчити: витоки української державності – у заснуванні столиці Давньоруської держави – Києва та хрещенні України-Русі, а Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна – етапи її розвитку.

«Увесь тисячолітній період самобутнього існування українського народу – це боротьба за незалежність та утвердження державності. Триває вона і зараз. Сьогодні – нагода вкотре згадати історію нашої країни і відчути гордість за неї. Це привід цінувати і примножувати те, за що проливали кров наші предки і досі б’ються наші сучасники. Це заповідь пам’ятати, якою ціною українці творять своє майбутнє і вірити в те, що воно буде успішним», – зазначив заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт.

Присутні спільно виконали Держаний Гімн України і вшанували хвилиною мовчання усіх полеглих, котрі віддали життя за державність і волю країни. Право першим покласти квіти до пам’ятника-каплиці Борцям за волю України надали кавалеру ордену «Золота зірка», майстер-сержанту Олегу Пришневському. Звання Героя України він удостоєний за оборону Авдіївки. Після пам’ятного заходу військовослужбовець знову вирушає на передову, щоб на полі бою відстоювати цілісність і незалежність України.

ВІДНОВЛЕННЯ ТА ВІДБУДОВА: ОЛИЦЬКИЙ ЗАМОК ВІДВІДАЛИ ПАРЛАМЕНТАРІ

ВІДНОВЛЕННЯ ТА ВІДБУДОВА: ОЛИЦЬКИЙ ЗАМОК ВІДВІДАЛИ ПАРЛАМЕНТАРІ

У другий день виїзного засідання Комітету гуманітарної та інформаційної політики на Волині депутати Верховної Ради України відвідали маєток Радзівілів та обговорили питання відновлення та реставрації культурної спадщини у повоєнний час. До роботи парламентського Комітету долучилися голова обласної ради Григорій Недопад, депутати облради, в.о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, представники органів місцевого самоврядування, історики та науковці.

Під час огляду Олицького замку депутати обговорили можливість залучення донорів до відбудови та збереження цієї пам’ятки історії, а також роль місцевого самоврядування та органів виконавчої влади у забезпеченні функціонування замку.

«Перед початком повномасштабного вторгнення Олицький замок або як його ще називають замок Радзівілів, потрапив у програму національного проєкту «Велика реставрація». Ми, тут на місцях, і наша депутатка Ірина Констанкевич зробили все для того, аби замок взяв участь у цьому проєкті, та покладали великі надії на його реалізацію. На жаль, війна поставила на паузу всі роботи», – розповів Григорій Недопад.

Парламентарі також оглянули колегіальний костел Пресвятої Трійці та давній костел св. Петра і Павла та обговорили шляхи залучення коштів у реставрацію памʼяток.

«Олика – це одна із перлин Волинського краю, багата на історичні та культурні пам’ятки. Усі вони потребують належних умов для збереження та дослідження. Досвід Волинського краєзнавчого музею щодо збереження історичних пам’яток та використання їх у розвитку туристичного потенціалу регіону і територіальних громад варто примножувати та ділитися з іншими музейними закладами України», – зазначила депутатка Верховної Ради України Ірина Констанкевич.

За підсумками засідання буде ухвалено рекомендації Комітету щодо перспектив розвитку сфери культури.

МІСТО ТВОЄЇ ІСТОРІЇ: У ВОЛОДИМИРІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ МІСТА

МІСТО ТВОЄЇ ІСТОРІЇ: У ВОЛОДИМИРІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ МІСТА

Урочисте дійство, присвячене 1036-річчю заснування, відвідав заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

День народження Володимира містяни і гості розпочали відзначати із велопробігу, до якого доєдналися близько пів сотні учасників. Також влаштували усілякі атракції для дітей, а ще крафтовий ярмарок та виставку продаж виробів декоративно-ужиткового мистецтва, провели екскурсії стежками древнього міста, а також організували концерти з виступами місцевих колективів та гутірки із письменниками і військовими.

Григорій Пустовіт висловив вдячність містянам та керівництву муніципалітету за те, що спільно працюють над розвитком міста та бережуть його багату історію. «Тим, що ми можемо відзначати день Володимира, насолоджуватися його красою та працювати задля його вдосконалення, ми завдячуємо Збройним Силам України. Впевнений, що після нашої перемоги, після того, як мешканці цього прекрасного міста повернуться з фронту до своїх домівок, Володимир буде процвітати», – звернувся до містян та гостей свята Григорій Пустовіт.

Також він відзначив почесними грамотами голови обласної ради фахівців з різних сфер діяльності.

В КОЛОДЯЖНОМУ ОНОВИЛИ БРЕНД САДИБИ КОСАЧІВ І ПРОВЕЛИ ЗАСІДАННЯ ПАРЛАМЕНТСЬКОГО КОМІТЕТУ

В КОЛОДЯЖНОМУ ОНОВИЛИ БРЕНД САДИБИ КОСАЧІВ І ПРОВЕЛИ ЗАСІДАННЯ ПАРЛАМЕНТСЬКОГО КОМІТЕТУ

У роботі Комітету Верховної ради з питань гуманітарної та інформаційної політики взяли участь голова обласної ради Григорій Недопад, депутати обласної ради, в.о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, голови громад, представники органів виконавчої влади, історики, науковці.

«Реалізація гуманітарно-культурних політик в умовах війни і поствоєнного часу: регіональні моделі, їх множинність і трансформації» – такою була тема виїзного засідання. На прикладі музейно-історичних об’єктів парламентарі вивчали питання адаптації сфери культури до умов воєнного стану та у повоєнний період, залучення коштів на утримання в належному стані історичних пам’яток, музеїв, інших об’єктів культурної спадщини.

«Ми почали наше виїзне засідання Комітету саме в Колодяжному, тому що це одне з місць сили та духовності українського народу, тут формувалася українська еліта, люди, які згодом стануть маркерами нашої ідентичності. В 2019 році ми обрали низку пріоритетних напрямків для роботи нашого Комітету. Це музеї і все, що пов’язане з музеєзнавством, розбудова культурної мережі в громадах в рамках децентралізації, то ж сьогодні ми будемо робити аналіз того, що зроблено», – зазначила парламентарка, перша заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич.

Гостей привітав голова Волиньради Григорій Недопад. Він зазначив, що під час війни культура та історія лишаються важливими для українського народу. «Багато що на Волині було зроблено до повномасштабного вторгнення завдяки роботі нашої народної депутатки Ірини Констанкевич, голів територіальних громад. Почалось відновлення будинків Косачів, музею В’ячеслава Липинського, стартувала реставрація Олицького замку. Поза сумнівом – українська історія і культура є надзвичайно важливими, і як би не намагався їх знищити ворог, ми зможемо її зберегти, примножити та популяризувати не тільки серед українців, а й по всьому світу», – зазначив Григорій Недопад. Він також додав, що в питанні відновлення пам’яток історичної спадщини доєднуються й країни-партнери. Так, в Олиці за кошти Республіки Польща триває реставрація колегіального костелу Святої Трійці ХVІІ століття, який є спільною історичною спадщиною польського та українського народів.

В. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв доповів, що в умовах повномасштабної війни виникло багато викликів: збереження пам’яток та створення умов для функціонування сфери культури. Крім того болючим є питання кадрів – 40% працівників культури виїхали за межі Україну з початком війни або залишили роботу в цій сфері. Він також зазначив, що від початку війни росії проти України постраждали 1080 об’єктів культурної спадщини, деякі з них майже втрачено.

«З початком війни із зони бойових дій була релокована низка закладів культури. На жаль, визначаємо певну неефективність їхньої роботи. Так, це збереження людей, їхньої зарплати, але ми маємо вивчити їх роботу і ефективність використання бюджетних коштів. Що ж стосується пам’яток культури, то їхня втрата особливо болісна, адже виклик війни не дає можливість проводити реставрацію, бо держава не може забезпечити проведення таких робіт. Залишається ресурс за програмою «Велике будівництво», «Велика реставрація», ми завершуємо ті роботи, які були початі ще в довоєнний період, проводимо протиаварійні заходи. Але це дуже малий ресурс», – зазначив урядовець.

Під час роботи Комітету відбулося відкриття відреставрованих будинків сім’ї Косачів. Їх було презентовано через театральні мініатюри променад-вистави, що відобразили найяскравіші епізоди життя, творчості та літературного світу родини Косачів. Дійство створено за фінансової підтримки Українського культурного фонду в рамках проєкту «Садиба Косачів – сучасний осередок культурних наративів і сенсів українського суспільства», реалізація якого стартувала цього ж дня. Суть ініціативи у представленні родинного маєтку широкому загалу як сучасного культурного центру, який сприятиме усвідомленню національної ідентичності, цінностей українців на прикладі родини Косачів. Сюжети створених мініатюр стануть основою серії коротких відео для соцмереж, які використовуватимуться для просування садиби, формування моди на українське.

Також сьогодні стартував фестиваль «Літо в садибі Косачів», який приурочили до 175-річчя від дня народження Олени Пчілки, матері Лесі Українки. Цій події також присвятили погашення лімітованого випуску поштових марок, які «Укрпошта» випустила на замовлення Колодяжненського музею імені Лесі Українки. До поштового блоку входять марка, конверт, поштовий блок у буклеті з дев’ятьма фотографіями з історії життя Олени Пчілки. Випуск налічує лише 20 примірників.

На завершення першого дня виїзного засідання комітету парламентарів та гостей фестивалю запросили на променад-перформанс «Садиба Косачів: то власне дома», який презентували актори театру «Гармидер», а також провели екскурсії меморіальними будинками та садибою Косачів.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*