офіційний сайт

«МЕДСЕСТРА ГРОМАДИ»: УЗГОДЖЕНО ПРАКТИЧНУ РЕАЛІЗАЦІЮ ПІЛОТНОГО ПРОЄКТУ

Участь в обговоренні взяли очільниця Центру розвитку медсестринства МОЗ Катерина Комар, заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт та директорка Волинського медичного інституту Тетяна Пастрик. В режимі онлайн до дискусії також долучились представники Любешівської, Ратнівської та Камінь-Каширської громад, де запроваджується новація.

Реформаторка інституту медсестринства Катерина Комар розповіла про уже здійснені кроки в реалізації проєкту на Волині. Так, за її словами для 20-ти медичних сестер із кожної з трьох пілотних громад за спільної ініціативи Міністерства охорони здоров’я та ВООЗ було проведено серію тренінгів з попередження та лікування інфекційних захворювань, цукрового діабету, гіпертонічної хвороби тощо.

«Це абсолютно безпрецедентна та унікальна подія на рівні держави. Це було навчання у роботі медичної сестри первинної ланки з розширеними повноваженнями. Їм давались знання на рівні із лікарськими. Відтак, кожна з трьох громад відтепер має потужний пул сертифікованих медичних сестер із грунтовними знаннями. Тому я звертаюсь до голів громад із проханням відшукати можливість підтримати цих фахівців, адже вони сьогодні працюють лише на пів ставки. Їм неабияк потрібна фінансова мотивація, оскільки у пунктах тимчасового базування їм доводиться працювати 24/7. Якщо ж вам вдасться перевести їх на повну ставку, то про це буде позитивний прецедент, про який дізнається вся країна», – наголосила вона.

Катерина Комар також анонсувала, що восени спільно із Волинським медінститутом буде проведено навчальний курс тематичного вдосконалення для медсестер, які працюють у пунктах без лікаря.

Своєю чергою директорка медінституту Тетяна Пастрик закликала голів громад об’єднувати зусилля в напрямку реалізації цього проєкту. «Ми просимо вашої підтримки і зі свого боку беремо на себе велику частину роботи з фахової підготовки медичних сестер», – зауважила вона.

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт підкреслив, що на Волині уже закладено якісне підгрунтя регіональної політики розвитку медсестринства.

«Це тема спрямована на підтримку нашого населення. Все це задля того, щоб люди у найвіддаленіших населених пунктах відчували себе в безпеці, знаючи, що стан їхнього здоров’я під контролем фахового медичного працівника і що вони в разі потреби отримають якісну медичну допомогу. Це кроки заради майбутнього, нам треба піклуватися про те, як ми будемо жити після перемоги, як ми будемо розвивати вітчизняну медицину. Те, що сьогодні наші Любешівська, Ратнівська та Камінь-Каширська територіальні громади беруть участь у цьому проєкті – великий здобуток. Висловлюю вдячність за активну участь у його практичній реалізації, переконаний, що на основі їх позитивного досвіду в перспективі до проєкту долучаться й інші громади», – резюмував Григорій Пустовіт.

КОНКУРСНА КОМІСІЯ ВИЗНАЧИЛАСЬ З КАНДИДАТАМИ НА КЕРІВНИКІВ ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ

Йдеться про переможців конкурсу на посади директорів Рожищенського навчально-реабілітаційного центру та Княгининівського ліцею.

Очільник комісії з проведення конкурсів на посади керівників обласних комунальних закладів загальної середньої освіти, перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук зазначив, що на посаду керівника Рожищенського НРЦ претендує лише одна кандидатка – Наталія Хведчак. Відповідно до правил проведення відбору конкурсантка у присутності членів комісії пройшла три етапи випробувань. За результатами письмового тестування на знання законодавства України у сфері загальної середньої освіти вона набрала 27 із 30 можливих балів. Професійні компетентності шляхом виконання ситуаційного завдання (йшлося про організацію навчального процесу в умовах воєнного стану) члени комісії оцінили у 15 балів з 20-ти максимальних.

Під час третього завдання – відкритої презентації перспективного плану розвитку навчально-реабілітаційного центру – Наталія Хведчак визначила такі пріоритети: розвиток інноваційних форм та методикосвітньо-реабілітаційного процесу, активізація роботи педагогів в науково-методичній, пошуковій діяльності, забезпечення системного кваліфікованого соціально-психологічного супроводу вихованців центру з урахуванням особливостей їх психофізичного розвитку, забезпечення ранньої соціалізації дітей, надання реабілітаційних послуг згідно з індивідуальною програмою реабілітації, профорієнтаційна робота з дітьми з особливими освітніми потребами.

Відкриту презентацію перспективи розвитку навчально-реабілітаційного центру, яку представила Наталія Хведчак, члени комісії оцінили у 17 балів із 20 можливих.

За результатами конкурсу члени комісії оголосили переможницею конкурсу Наталію Хведчак.

На посаду директора Княгининівського ліцею претендувала також лишень одна особа – нинішня тимчасово виконувачка обов’язки директора ліцею Ольга Омелько. За результатами письмового тестування на знання законодавства України у сфері загальної середньої освіти вона набрала 28 із 30 можливих балів. Що ж до письмового вирішення ситуаційного завдання – заходи із забезпечення підвищення якості освіти, то члени комісії оцінили у 20 балів з 20 максимальних.

Третє завдання передбачало презентацію перспективного плану розвитку закладу. Претендентка провела SWOT-аналіз, визначила сильні та слабкі сторони освітнього закладу, виокремила можливості та виклики. Розвиток закладу Ольга Омелько бачить через реалізацію ціннісних пріоритетів особистості, задоволення освітніх потреб молоді, створення розвивального середовища для реалізації сучасної моделі випускника. Важливим на думку кандидатки також є формування сучасного освітнього середовища, зокрема, створення потужної матеріально-технічної бази (придбання комп’ютерної техніки, мультимедійних комплексів, оргтехніки, створення необхідної інфраструктури), реорганізацію бібліотеки у сучасний ресурсний центр, облаштування місць для самопідготовки та відпочинку у приміщеннях ліцею та на території закладу.

Крім того Ольга Омелько вважає, що важливою є підтримка вчителів, зокрема, планує провести модернізацію робочого місця вчителя, створити осередок для відпочинку та психологічного відновлення педагога. Вона також планує ввести в освітню програму прикладну лінгвістику, що дозволить учням отримати конкретне професійне спрямування.

За результатами відкритої презентації претендентка отримала 20 балів із можливих 20. Члени комісії оголосили Ольгу Омелько переможницею конкурсу на посаду директора Княгининівського ліцею.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*