офіційний сайт

ВОЛИНЬ І ХЕРСОНЩИНА СПІВПРАЦЮВАТИМУТЬ У СФЕРІ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ

Агенція регіонального розвитку Волині допомагає перезавантажити Агенцію регіонального розвитку “Офіс євроінтеграції” Херсонської області.

З цією метою досвідчена експертка зі стратегії розвитку, директорка Волинської АРР Валерія Гончаренко разом з командою прибула у Херсон для участі у стратегічній сесії Агенції регіонального розвитку «Офіс євроінтеграції». «Для нас дуже важливо поділитися своїм досвідом, ідеями і напрацюваннями, щоб відновлення Херсонської області було швидшим, якіснішим», – зазначила вона.

Представники влади, бізнесу і громадського сектору під час сесії обговорили проблеми і виклики регіону: безпекову ситуацію, руйнування інфраструктури і житлового фонду, розмінування територій, нестачу кадрів, корупцію, складнощі в комунікації між владою та громадою. Деякі учасники висловили сумніви у доцільності стратегічних планувань в умовах часткової окупації та постійних обстрілів у звільнених громадах. Однак більшість зійшлися на твердженні, що про відновлення варто міркувати вже, щоб мати готовий план дій. Відразу ж і напрацювали ідеї для співробітництва та передпроєктні пропозиції.

Волиняни також допоможуть колегам у розробці стратегії діяльності “Офісу євроінтеграції” із зазначенням візії та напрямків програмної роботи. Інституційну підтримку херсонцям також надає уряд Німеччини в межах проєкту «Сприяння економічній участі вразливих груп населення, включно з внутрішньо-переміщеними особами, в Україні».

НА ВОЛИНІ ВІДКРИЛИ СЬОМИЙ «ПРОЗОРИЙ» ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ ОФІС

Система «Custody Records» відтепер запрацює і в Ківерцівському міському відділку поліції № 1. На відкриття прибули заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт, заступник начальника Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Національної поліції України Володимир Захаренко, начальник Волинського ГУ Національної поліції Юрій Крошко та представники місцевої влади.

Головний поліцейський області Юрій Крошко нагадав, що проєкт «Custody Records» покликаний посилити захист прав як затриманих осіб, так і поліцейських посередництвом електронної фіксації всіх подій і процедур, які відбуваються із затриманим у підрозділі поліції. «Цей проєкт реалізовано завдяки співфінансуванню Нацполіції та бюджету Ківерцівської громади. Усе це – задля безпеки місцевих мешканців», – підкреслив він.

«На сьогодні таких прозорих офісів в країні працює вже 92, цьогоріч плануємо впровадити ще пів сотні таких систем у підрозділах поліції. Ми це робимо також і в інтересах держави, адже Україна займає третє місце за поданими громадянами позовами і скаргами до Європейського суду з прав людини, за вироками якого держава сплачує чималі суми штрафів», – пояснив заступник начальника Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини НПУ Володимир Захаренко.

Під час презентації оновленого відділку поліції, присутнім продемонстрували практичну ситуацію поводження із затриманим у відділку. Його реєструють в інформаційній системі, дають можливість конфіденційної аудієнції з адвокатом і лише потім із підозрюваним проводять інтерв’ю та слідчі дії. Одночасно поліцейських, які проводили затримання та підозрюваного, опитує інспектор з дотримання прав людини.

Присутні також ознайомилися з роботою фронт-офісу, оглянули простір для прийому громадян та кімнату, дружню до дитини.

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт відзначив перспективу та ефективність впровадження новітньої системи. «Відеофіксація – це найперше про захист людини, незалежно від того, чи вона у поліцейській формі, чи вона затримана. Це дисциплінує кожного у його кроках і діях. Така новація внесе позитивні зміни у життя громади, адже її запровадження обов’язково впливатиме на поведінку та психологію як поліцейських, так і підозрюваних, – наголосив він. – Хочу також подякувати органам місцевого самоврядування, які долучаються до впровадження таких новацій, адже це інвестиція у безпеку громади та гарантування дотримання прав її мешканців».

НСЗУ ПОСИЛЮЄ КОНТРОЛЬ ЗА ЯКІСТЮ НАДАННЯ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ І ФІНАНСАМИ

Національна служба здоров’я України ініціювала онлайн-конференцію за участі представників громад та обласних рад – власників медичних закладів з аналізу актуальних питань реалізації програми державних медичних гарантій у 2024 році. Волиньраду представляв очільник депутатської комісії з питань бюджету, фінансів і цінової політики Орест Маховський.

Найперше голова НСЗУ Наталія Гусак підсумувала результати контрактування закладів охорони здоров’я на теперішній рік. Серед основних тенденцій вона назвала суттєве збільшення послуг з стаціонарної та амбулаторної реабілітації, йдеться не лише про травми війни, а й відновлення після інсультів. Одночасно зауважила, що служба підвищила вимоги до умов, включно з безбар’єрністю, та якості надання цієї послуги. Зазначалося, що усе ще недостатньою є доступність послуги з лікування інфаркту міокарда, натомість, враховуючи демографічну ситуацію в країні, громадам слід готуватися до скорочення кількості пологових відділень.

В НСЗУ повідомили, що невдовзі запровадять нові пакети медичних послуг, в тому числі й дороговартісні, але безоплатні для пацієнтів – це лікування непліддя, включно зі штучним заплідненням, трансплантація органів і стовбурових клітин, а також зубопротезування і стоматологія для військовослужбовців. Будуть змінені підходи та збільшені тарифи на стаціонарну психіатричну допомогу і окремі напрямки хірургії.

Цьогоріч законтрактовано на 1400 аптек і аптечних пунктів більше за державною програмою «Доступні ліки». Упродовж 2-х місяців додалося 136 тисяч нових пацієнтів, які скористалися можливістю отримати безоплатні ліки.

Особлива увага під час конференції була приділена контролю за виконанням умов договорів на закупівлю медичних послуг. Наталія Гусак зауважила, що програма медичних гарантій цілковито фінансується за кошти міжнародних донорів, тому моніторинг за їх раціональним використанням буде прискіпливим і посиленим. За її словами, позапланові перевірки окремих закладів охорони здоров’я вже виявили чимало порушень та зловживань як от бездумно роздуті штати, необґрунтовано високі заробітні плати, їх нарахування працівникам, які насправді перебувають за кордоном, надання медичних послуг пацієнтам, які померли, інші неправомірні маніпуляції, спрямовані на отримання фінансування за медпослуги, які не надавалися. За виявленими фактами НСЗУ уже розпочала претензійну роботу з повернення коштів, також вдаватимуться до розривання договорів з такими лікувальними установами, а в окремих випадках настане і кримінальна відповідальність, – заявила Наталія Гусак. Вона також запевнила, що перевірки проводитимуть постійно і систематично.

Ще одне питання, яке обговорили учасники наради, – це помилки при реорганізації закладів охорони здоров’я, що призводить до призупинення фінансування НСЗУ. Керівниця служби закликала засновників та керівників медустанов завчасу повідомляти про наміри переформатувань, аби фахівці НСЗУ змогли надати кваліфіковані консультації щодо таких процесів.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*