офіційний сайт

5 ЧЕРВНЯ – ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ АКАДЕМІЇ РЕКРЕАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ПРАВА

З нагоди 9-ї річниці заснування в Академії рекреаційних технологій і права відбулось відкрите засідання Вченої ради. Участь у ньому взяв голова Волиньради, очільник регіонального осередку НОК України Григорій Недопад, професорсько-викладацький склад та студентство вишу.

Ректорка академії, депутатка обласної ради Людмила Стасюк привітала колектив та студентство з річницею заснування закладу та підсумувала досягнення вишу.

«Як наймолодший в Україні заклад вищої освіти, академія відкрита для молоді з різнорівневою освітньою підготовкою, диференційованих соціальних можливостей і різного стану здоров’я. Сьогодні в академії навчається 855 студентів. Навчально-виховний процес забезпечують 4 кафедри, які очолюють досвідчені доктори та кандидати наук. При кафедрі «Права» працює Юридична клініка для надання безоплатної юридичної допомоги громадянам. При кафедрі «Освітні педагогічні технології» діє психологічна служба, яка забезпечує соціальний та психологічний супровід навчально-виховного процесу. Особливістю академії є те, що в нас здобуває освіту значна кількість осіб з інвалідністю: наразі навчається 45 студентів з обмеженими фізичними можливостями (з різними нозологіями), а здобули освіту – 78. В академії є всі необхідні умови для належного супроводу навчання та технічні пристосування. Сьогодні в академії працює колектив із значним науковим, творчим та спортивним потенціалом – загалом 67 працівників. Ми фінансово підтримуємо студентів з малозабезпечених сімей, сиріт, студентів з особливими потребами. В закладі надається вагома підтримка учасникам бойових дій та їхнім дітям, студентам-відмінникам, молодим науковцям, спортсменам, активним учасникам студентського самоврядування, талановитим та обдарованим студентам», – розповіла вона.

Людмила Стасюк також запропонувала усім присутнім вшанувати пам’ять одного із засновників Академії, доктора педагогічних наук, професора, Заслуженого тренера України, депутата обласної ради кількох скликань Романа Карпюка. «Завдяки зусиллям Романа Петровича у нашому закладі здобуває вищу освіту спортивна еліта України, яка прославляє Волинь та Україну на всеукраїнських та міжнародних змаганнях, виборюючи призові місця та досягаючи найвищих спортивних результатів», – наголосила вона.

Голова облради Григорій Недопад у своєму вітальному слові також пригадав роки дружби та спільної роботи із Романом Карпюком.

«Звісно усім нам зараз дуже не вистачає цієї людини з великої літери, він був моїм добрим другом і колегою. Але у стінах академії завжди відчувається дух і завзяття Романа Петровича. На думку спадає його улюблений вислів: нехай вам яскраво мріється, а ваші мрії збуваються. Усі ми маємо сьогодні одну спільну мрію про якнайшвидшу українську перемогу. Я бажаю академії подальшого розвитку, хороших результатів та поступу вперед. Сподіваюсь на зміцнення співпраці вишу із волинським осередком Національного олімпійського комітету та із обласною радою», – наголосив він.

За вагомий внесок у розвиток Олімпійського руху та Олімпійських видів спорту на Волині, популяризацію здорового способу життя та залучення студентів до занять з фізичної культури та спорту, колектив академії відзначено подякою регіонального відділення НОК України у Волинській області.

Окрім того, Григорій Недопад вручив почесні грамоти обласної ради кращим науковцям вишу: завідувачці відділу з навчально-виховної та наукової роботи академії Людмилі Тарасюк, кандидатці географічних наук, завідувачці кафедри фізичної терапії Інні Мезенцевій та доктору юридичних наук, професору кафедри право та економіко-фінансова безпека Івану Панкевичу.

ГРИГОРІЙ ПУСТОВІТ ВІДВІДАВ ВОЛИНСЬКИХ СИРІТ В ЕВАКУАЦІЇ І ОСОБИСТО ПОДЯКУВАВ ПОЛЬСКОМУ ПРЕМ’ЄРУ

Візит організовано на запрошення настоятельки монастиря у містечку Кшидліна-Мала сестри Агати Войцік.

На пропозицію польської громади до передмістя Вроцлава 19 вихованців обласного будинку дитини разом з частиною персоналу евакуювалися ще у березні минулого року. Прихисток волинським дітям з ментальними розладами надав сиротинець «Весна», яким опікуються сестри-черниці. Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт упевнився, що для малюків створено якнайкращі умови. «Дітки спокійні і радісні. Про них цілодобово піклується персонал, який супроводжує дітей в евакуації – це лікар, чотири медсестри і директор дитбудинку. Засоби догляду, медикаменти, харчування, одяг забезпечує польська сторона», – зазначив він.

Днями монастирському дитбудинку виповнюється 80 років з часу заснування. Тож сестри-черниці з цієї нагоди організували як святкові розваги для своїх підопічних, так і офіційні урочистості. Участь у них взяли не лише представники місцевої влади, а й глава польського уряду Матеуш Моравецький. Тож Григорій Пустовіт мав нагоду особисто подякувати Прем’єр-міністрові за неоціненну підтримку України у військовій, гуманітарній і дипломатичній сферах.

Заступник голови обласної ради також провів перемовини з бургомістром гміни Волув Даріушем Хмурою щодо термінів перебування волинських дітей у монастирському дитбудинку. У планах також зустріч з Генеральним Консулом України у Вроцлаві щодо потреб українських біженців.

Особливі слова подяки від імені голови та депутатів обласної ради, а також волинської громади Григорій Пустовіт адресував сестрам-черницям. За наданий прихисток вихованцям обласного дитбудинку, внесок у захист здоров’я і життя дітей він вручив почесну грамоту Волиньради, а також передав у подарунок ікони волинських майстрів та ілюстроване видання «Костели Волині». «І наші країни, і наші терени мають спільну історію, я переконаний, що і спільне майбутнє. Ми вдячні вам за те, що у ці лихі часи між нашими народами просто зараз пишеться ще одна сторінка історії, вона про людяність, милосердя і національні чесноти», – констатував Григорій Пустовіт.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*