офіційний сайт

ГОЛОВНИЙ ПОДАТКІВЕЦЬ ЗАПРОШЕННЯ ВОЛИНЬРАДИ ПРОІГНОРУВАВ. ДЕПУТАТИ ПРИЙШЛИ В ПОДАТКОВУ

Першим і одним з головних питань позачергової дев’ятнадцятої сесії обласної ради було інформування виконувача обов’язків начальника Головного управління Державної податкової служби у Волинській області Сергія Лисеюка про роботу фіскального органу, а також проблематику, заявлену місцевим бізнесом.

Рішення запросити головного податківця до сесійної зали визріло на підставі численних повідомлень бізнесових кіл Волині про невмотивовані дії податкової служби, що перешкоджають веденню підприємництва, завдають матеріальних збитків та репутаційних втрат. З метою систематизації претензій обранці громади створили робочу групу з питань, що виникають у сфері діяльності Головного управління ДПС у Волинській області.

Очільник обласної ради Григорій Недопад зазначив, що виконувач обов’язків керівника ДПС був завчасу та з дотриманням процедур запрошений на сесію, проте законну вимогу депутатів проігнорував. При тому, що решта керівників силових та правоохоронних відомств краю постійно, в тому числі і сьогодні, присутні на пленарних засіданнях.

Відтак, перервавши сесійне засідання обранці громади на чолі з головою обласної ради Григорієм Недопадом та начальником обласної військової адміністрації Юрієм Погуляйком вирушили до управління ДПС за роз’ясненнями. Однак, до державного органу ніхто потрапити не зміг. В супереч закону, керівників області та депутатів тримали перед замкненими дверима. І тільки наполегливість та виклик поліції змусили головного податківця таки вийти до представників влади.

Так, у відповідь Сергій Лисеюк заявив, що запрошення на сесію отримав, але виконує свої обов’язки у спосіб, визначений законом, тобто вимогу найвищого представницького органу може і не виконувати. Він також стверджував, що одночасно із засіданням сесії у нього призначена зустріч з підприємцями. Але заперечив намір депутатів теж бути присутніми на цій зустрічі, як і відхилив пропозицію разом з підприємцями усе ж прийти на сесійне засідання. Натомість зазначив, що усі, хто бажає спілкування з ним, можуть попередньо зареєструватися і провести зустріч у ZООM- режимі.

Продовжуючи засідання уже в сесійній залі очільник Волиньради Григорій Недопад назвав прецедентом недопуск представників влади у державну установу в порушення законодавства про місцеве самоврядування і попросив правоохоронців дати правову оцінку цьому факту. «Поведінка головного податківця обурлива, він не може підлаштовувати закон під себе. Якщо обрані людьми представники громади не можуть потрапити до нього, то що казати про підприємців? На урядовому порталі зареєстрована петиція щодо знущання фіскальних органів над бізнесом. Вона за кілька днів набрала майже 11 тисяч голосів, а попереду ще 3 місяці голосування. Тим з депутатів, хто вважає, що систему треба міняти зверху, скажу: поки ми тут, у себе, не наведемо лад, не буде його і в країні. Тому, перед голосуванням за рішення спитайте кожен себе, чи має так бути і надалі, та чи відповідальні ми перед Волинською громадою?», – звернувся очільник ради до депутатського корпусу.

Депутат обласної ради, голова робочої групи Володимир Бондар зазначив, що ситуація з податковою трансформується зі складної в абсурдну. «Не може діяти податковий орган як Коза ностра. Він повинен працювати з підприємцями, як з партнерами. Сплата податків – це вкрай важливо, але ж не розривати бізнес на частини! І що особливо небезпечно, блокується робота виробничників – АПК, перевізників, лісопереробки, тобто основних для краю галузей», – стверджує Володимир Бондар.

Депутат Олександр Пирожик зауважив, що бізнес – це не тільки податки, це – і люди, і робочі місця, і підтримка оборони. «В країні війна. Кожен бізнес вважає за справу честі поділитися прибутком з армією, ТрО, волонтерами». Депутат вважає, що про зверхність, яку демонструють волинські податківці, повинні знати Президент та Прем’єр-міністр. Відтак, запропонував додати їх до адресатів рішення Волиньради про визнання роботи головного податківця області незадовільною.

Перевести питання у юридичну площину, зібрати факти, довести справу до суду та законних висновків, – такою була пропозиція депутата Сергія Кошарука.

Депутат Юрій Харченко додав, що сьогодні створювати штучні перепони для бізнесу – це не просто кримінал, а злочин проти держави. «Сьогодні бізнес втратив постачальників і ринки збуту, мобілізовують працівників, є проблеми з енергозабезпеченням і при цьому він допомагає фронту та волонтерам». Як помічник парламентаря він зазначив, що народний депутат Вячеслав Рубльов надіслав до компетентних органів звернення про відкриття карних проваджень за фактами, які зібрала робоча група з питань діяльності податкових органів.

В обговоренні проблематики також взяли участь і представники бізнесу. Вони наводили безліч прикладів необґрунтованих дій фіскалів, заявляли про масове блокування податкових накладних, вибіркове повернення ПДВ, вимагання хабарів та ігнорування рішень суду. Представник, делегований від бізнесового середовища Ковельщини, зауважив, що серед підприємців багато відчаю, а значна їх частина остерігається від прямого протесту, побоюючись ще більших репресій з боку податківців.

«У мене двоє дітей та четверо онуків і я не хочу, щоб вони вели свій бізнес так, як я. Тому прошу вас не забалакати цю проблему, а вплинути на її вирішення», – звернувся до депутатів підприємець-перевізник.

Керівник будівельної компанії вважає, що корінь зла – у нечіткості законів та відсутності персоніфікованої відповідальності фіскалів за блокування податкових накладних. Тому просить депутатів обласної ради також клопотатися і перед парламентом про вдосконалення податкового законодавства.

За підсумками обговорення більшістю голосів депутати визнали незадовільною роботу виконувача обов’язків керівника податкової служби в області. В рішенні також зазначено, що Волиньрада звернеться до Президента, голови Уряду та керівництва Державної податкової служби України щодо невідповідності займаній посаді Сергія Лисеюка.

Депутати також доручили Григорію Недопаду донести позицію Волиньради до очільника ДПС України під час особистої зустрічі.

ДЕПУТАТИ СХВАЛИЛИ БЛИЗЬКО ДЕСЯТКА РЕГІОНАЛЬНИХ ПРОГРАМ

Зокрема, у ході нинішньої 19-ї позачергової сесії обласною радою затверджено нову Комплексну програму розвитку агропромислового комплексу Волині на 2023-2026 роки. Документом передбачена підтримка сільгоспвиробників за 4 напрямками. Загальний кошторис програми перевищує 35 мільйонів гривень. Так, програмою передбачені дотації з обласного бюджету на закупівлю якісного насіннєвого матеріалу для одноосібників, які обробляють до 50 га землі, вирощування молодняка великої рогатої худоби, створення громадських пасовищ, а також безвідсоткові поворотні кредити до 100 тис. грн. власникам особистих селянських господарств на створення або розвиток бізнесу.

Більшістю голосів депутати також підтримали внесення змін до Обласної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2023 роки. Новація стосується вирішення житлових питань провідних спортсменів, які посіли рейтингові місця на Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських іграх, Європейських іграх. Згідно із запропонованими змінами до переліку видатних волинських спортсменів, які можуть претендувати на отримання житла, додалось ще 4 осіб, а саме: Іван Банзерук, який посів 6 місце в особистому заліку на командному чемпіонаті світу зі спортивної ходьби, Марина Мажула, яка була срібною призеркою літніх Паралімпійських іграх в Токіо, Андрій Рибачок – минулорічний переможець чемпіонату світу з веслування на байдарках і каное, що відбувся у Данії, а також Людмила Ведерко – дев’ятиразова чемпіонка світу з шашок. Нагадаємо, придбання квартир спортсменам відбувається на умовах співфінансування з обласного та місцевого бюджетів (50%/50%).

Обранці громади також проголосували «за» внесення змін до Комплексної регіональної програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій в області. Йдеться про потребу придбання для волинських надзвичайників додаткового пересувного пункту управління.

Більшістю голосів депутати пролонгували до 2023 року та погодили зміни до Регіональної програми підтримки учасників антитерористичної операції/ООС та членів їхніх сімей та до цільової програми соціального захисту населення. Основні програмні завдання обох документів, як і у попередні роки, фінансуватимуться майже у повному обсязі, адже йдеться про соціальні гарантії та допомогу вразливим категоріям громадян, сучасним Героям України та їх родинам, а також внутрішньо переміщеним особам.

Рішенням сесії продовжено й термін дії, а також внесено зміни до Програми підтримки фінансово-господарської діяльності підприємств та установ спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області на 2016-2023 роки.

Схвалено більшістю депутатського корпусу й пролонгацію на 2023 рік Програми фінансової підтримки та розвитку обласних комунальних підприємств та закладів охорони здоров’я області. Її кошторис на прийдешній рік складає майже 500 млн гривень. Найбільші статті видатків – це комунальні послуги та енергоносії, заробітна плата медперсоналу, медикаменти, у тому числі і для орфанних хворих та пацієнтів з трансплантованими органами, придбання медичного обладнання, включно для реабілітації.

Зауважимо, що обсяги виконання заходів і завдань регіональних програм будуть залежати від інтенсивності наповнення обласного бюджету.

ДЕПУТАТ ОБЛАСНОЇ РАДИ ЮРІЙ РОЙКО ОТРИМАВ ВІДЗНАКУ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Під час сесії Волинської обласної ради очільник депутатського корпусу Григорій Недопад нагородив грамотою та медаллю Верховної ради за заслуги перед українським народом депутата облради Юрія Ройка.

«Це висока відзнака депутатської та громадської роботи. Вірю, що ця нагорода спонукатиме вас працювати ще продуктивніше для Волині та краян», – зазначив Григорій Недопад.

ГОЛОВА ФРАКЦІЇ «ЗА МАЙБУТНЄ» ІГОР ЛЕХ ЗАЯВИВ ПРО ТИСК НА ДЕПУТАТІВ

Депутат зазначив, що проти обранців громади, які зацікавились роботою Державної податкової служби, ведеться брудна кампанія з дискредитації їхньої діяльності.

Відповідну заяву Ігор Лех озвучив під час позачергової сесії Волинської обласної ради.

Як відомо, в обласній раді сформували робочу групу з питань роботи податкової. Це пов’язано з тим, що представники бізнесу масово скаржаться на необґрунтовані дії державної фіскальної служби щодо блокування податкових накладних, неповернення ПДВ, невиконання рішень суду тощо. Ігор Лех зазначив, що депутати відстоюють законні права підприємців та можливість працювати.

«Зараз надзвичайно непростий час для кожного з нас і для країни в цілому. Кожен допомагає, волонтерить та працює задля перемоги України, – наголосив депутат. – Ми працюємо для того, аби захистити тих підприємців, на яких ДПС чинить тиск, і які масово звертаються до нас, депутатів обласної ради. І наша діяльність не подобається тим корупціонерам, які тиснуть на бізнес та блокують його роботу».

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*