офіційний сайт

КОЖНОМУ ФАКТУ ТИСКУ НА БІЗНЕС ПОВИННА БУТИ ДАНА ОЦІНКА

В обласній раді відбулося відкрите засідання робочої групи з проблематики у сфері діяльності податкових органів.

Участь у роботі круглого столу взяли очільник Волиньради Григорій Недопад, начальник обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко, депутати обласної ради, а також понад пів стоні суб’єктів господарювання – від представників великого системного бізнесу до підприємців малої та середньої руки. Окремі підприємства надіслали на адресу робочої групи письмові претензійні заяви.

Голова обласної ради Григорій Недопад констатував, що до депутатів та голів громад надходять численні звернення від суб’єктів господарювання про невмотивований тиск з боку податкових органів. Саме тому ця проблематика двічі розглядалася на профільній депутатській комісії, також на минулій сесії обласний депутатський корпус прийняв звернення до правоохоронних та антикорупційних органів із закликом втрутитися в ситуацію.

«За моїм розпорядженням створено робочу групу з розгляду скарг на неправомірні дії Головного управління ДПС в області. Обласна рада не може залишатися бездіяльною у цій ситуації. Працюючий бізнес в умовах війни – це не тільки основа економіки, а й обороноздатності країни. Натомість податкові органи є внутрішнім дестабілізуючим фактором, оскільки, за твердженням суб’єктів господарювання, мають місце упереджені дії, необґрунтовані перевірки, масове бойкотування реєстрації податкових накладних, вибіркове повернення ПДВ. Тому я закликаю підприємців не боятися і активно співпрацювати з членами робочої групи», – звернувся до присутніх голова обласної ради.

Очільник робочої групи депутат облради Володимир Бондар констатував: всупереч законодавству волинські податківці почали самовільно трактувати податкові зобов’язання суб’єктів господарювання. «А потім з’являється група людей, які за певну плату обіцяють прибрати перепони. Налагоджена ціла система поборів. З цієї причини одне з релокованих на Волинь підприємств перебралося в іншу область. За цим фактом ДБР уже встановлено вимагання незаконних платежів».

Володимир Бондар зазначив, що до роботи новоствореного органу будуть залучені правники, фінансисти та налагоджена взаємодія з правоохоронними органами і обласною військовою адміністрацією. Також діятиме телефон довіри (778 311). Він пообіцяв підприємцям повну анонімність звернень до робочої групи і документування фактів про неправомірність дій податківців лише у протоколах правоохоронних органів.

Беручи слово, представники бізнесу наводили немало фактів протиправних дій податкової служби в області і, навіть, називали конкретні суми та прізвища вимагачів. Безпідставні обшуки, незаконний арешт та неповернення майна, десятки необґрунтованих перевірок упродовж року, а також невиконання рішень суду – далеко не повний перелік претензій бізнесу до податківців.

Так, юрист підприємства «Укрпетроль» зазначив, що дії податківців завдають не лише матеріальних, але й репутаційних втрат. «Мало того, що нам заблоковано податкові накладні на мільйони гривень, нас ще й необґрунтовано віднесли до статусу ризикованих, тобто неблагонадійних. Це при тому, що аудити підтверджують нашу доброчесність. Ми не раз спростовували безпідставні звинувачення у судах, але податкова не виконує рішень суду і тут же знову виносить новий припис про нашу ризикованість! Коли, через бомбардування нафтобаз, довелося вибудовувати нові логістичні шляхи поставок нафтопродуктів, іноземці нам відмовляли у співпраці через тавро ризикованих, яке навісила податкова. Повірте, нам надзвичайно важко було переконувати партнерів у зворотному. Навіть війна не змусила податківців працювати на користь держави», – з прикрістю констатує юрисконсульт.

Через незаконні дії податкових органів зазнають непоправних втрат і сільськогосподарники, – стверджує депутат і аграрій Тарас Щерблюк. «Разом зі мною сюди приїхала група фермерів. Розповім лише про ситуацію однієї власниці господарства. Їй безпідставно не повернули 400 тисяч ПДВ. У неї лише 50 гектарів землі і це – величезні оборотні кошти. В результаті вона не може продати пшеницю, яка вже псується, вона не може купити добрив і провести посівну. Щоб розблокувати одну податкову накладну вимагається подати 74 документи! Для цього маленькому фермерському господарству треба тримати юриста, адвоката і трьох бухгалтерів. Ми хочемо залишитися без хліба?»,- завершив риторичним питанням свій емоційний виступ депутат.

Приклад свавілля податківців, що, радше, нагадує театр абсурду, навів підприємець, який займається пасажирськими перевезеннями. Він продемонстрував протокол результатів перевірки, де збирачі податків вказали, що відстань від Луцька до Києва становить 10 (!) кілометрів, на що потребується 30 літрів пального. Оскілки перевізник використав 150 літрів, його оштрафували за перевитрату. Підприємець уже кілька місяців оскаржує це стягнення у суді.

Підсумовуючи результати зустрічі, голова обласної ради Григорій Недопад ще раз закликав представників бізнесу до співпраці у намаганні подолати системну проблему діяльності податкових органів. Він також повідомив, що на найближчій сесії депутати заслухають звіт про роботу виконувача обов’язки керівника Головного управління ДПС в області. Окрім того, депутати мають намір постійно заслуховувати і результати розгляду фактів неправомірних дій податківців правоохоронними органами.

ЗА ЧИСТОТОЮ ПОВІТРЯ В ОБЛАСТІ СТЕЖИТИМУТЬ ПРИСКІПЛИВІШЕ

Відбулось засідання робочої групи з обговорення питань реалізації у 2023 році Програми державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря. Участь у ній взяв голова постійної комісії з питань екології та раціонального використання природних ресурсів Юрій Ройко.

Він, зокрема, нагадав, що програма була розглянута і проаналізована на засіданні профільної депутатської комісії 23 лютого. Юрій Ройко наголосив на актуальності програмного документу, більше того він має корелюватися із природоохоронними заходами на рік прийдешній.

«На разі триває період узагальнення і збору інформації щодо природоохоронних заходів, які мають виконуватись у 2023 році коштом обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Одним із передбачених заходів щодо покращення якості атмосферного повітря, якраз має бути питання пов’язане із реалізацією цієї програми», – наголосив він.

Юрій Ройко звернув увагу, що кількість діючих в області стаціонарних пунктів спостереження за станом атмосферного повітря є недостатньою, адже їх лише 4, три з яких розміщені у Луцьку.

«Це не дає повної і об’єктивної картини стану атмосферного повітря на усій території Волині, а відтак необхідно подбати про встановлення додаткових стаціонарних постів. Ватро також впроваджувати заходи з їх модернізації, тобто автоматизовані вимірювання забруднюючих речовин. Крім того, має бути розширено перелік забруднювачів, які підлягають моніторингу», – акцентував увагу колег голова екологічної комісії.

Усі ці заходи члени робочої групи рекомендували вжити в рамках першого етапу реалізації програми. Окрім того, виконавці програми зобов’язались звернутися до муніципалітетів Луцька, Ковеля, Володимира і Нововолинська, які є найбільш вразливими до забруднення атмосферного повітря щодо визначення основних заходів та місць для проведення моніторингу джерел забруднення.

У ВОЛИНЬРАДІ ОГОЛОШЕНО КОНКУРС НА ТРИ КЕРІВНІ ПОСАДИ

Конкурсна комісія обласної ради повідомила про конкурс на заміщення вакантних посад керівників трьох комунальних закладів: обласної дитячо-юнацької спортивної школи для осіб з інвалідністю, обласної дитячо-юнацької спортивної школи з видів боротьби та обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

У конкурсі можуть брати участь громадяни України, які мають освіту за спеціальністю фізична культура і спорт та ступінь “магістр”; стаж роботи в установах, закладах фізичної культури та спорту та організаціях фізкультурно-спортивної спрямованості на керівних посадах нижчого рівня не менше трьох років, відповідні моральні та фізичні якості, що дозволяють виконувати професійні обов’язки.

Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, подають до Волинської обласної ради за адресою: м. Луцьк, Київський майдан, 9, каб. 514 такі документи:

– заяву про участь у конкурсі;

– особовий листок з обліку кадрів;

– автобіографію;

– копію диплома про освіту;

– копію паспорта;

– копію е-декларації у встановленому законодавством порядку;

– попередження про спеціальні обмеження;

– письмову згоду на обробку персональних даних;

– дві фотографії розміром 6х4 см;

– копію трудової книжки;

– копію державного сертифікату про рівень володіння державною мовою або витяг з Реєстру державних сертифікатів про рівень володіння державною мовою;

– пропозиції кандидата щодо подальшої фінансово-економічної діяльності установи, передбаченої їх установчими документами, викладені у довільній формі (програма діяльності, бізнес-план тощо);

– інші документи, передбачені чинним законодавством.

Особи можуть подавати додаткову інформацію стосовно своєї освіти, досвіду роботи, професійного рівня і репутації (характеристики, рекомендації).

Термін подання заяв: 30 календарних днів з дня опублікування оголошення.

Довідки за телефоном: 77-83-33.

ЗАСІДАННЯ МАЙНОВОЇ КОМІСІЇ: ГОЛОВНІ РІШЕННЯ

Під час засідання постійної комісії з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області депутати погодили низку важливих рішень.

Зокрема, щодо передачі продукти харчування з балансу Заболоттівської спеціальної школи (невикористані залишки утворилися через тривалу дистанційну форму навчання) на баланс комунального підприємства «Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцька», де через суттєве збільшення пацієнтів спостерігається дефіцит асигнувань на харчування хворих.

Окрім того, депутати проголосували за прийняття у комунальну власність наданих державою станцій супутникового зв’язку «Starlink».

Також погоджено передачу приміщення аптеки, що знаходиться в селі Доросині, на баланс громади. Будівля перебувала на балансі ДВТП «Волиньфармпостач» і тривалий час не використовувалася. Доросинівська сільська рада планує облаштувати об’єкт під потреби внутрішньопереміщених осіб.

Засідання постійної комісії обласної ради з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*