офіційний сайт

КОЖНОМУ ФАКТУ ТИСКУ НА БІЗНЕС ПОВИННА БУТИ ДАНА ОЦІНКА

В обласній раді відбулося відкрите засідання робочої групи з проблематики у сфері діяльності податкових органів.

Участь у роботі круглого столу взяли очільник Волиньради Григорій Недопад, начальник обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко, депутати обласної ради, а також понад пів стоні суб’єктів господарювання – від представників великого системного бізнесу до підприємців малої та середньої руки. Окремі підприємства надіслали на адресу робочої групи письмові претензійні заяви.

Голова обласної ради Григорій Недопад констатував, що до депутатів та голів громад надходять численні звернення від суб’єктів господарювання про невмотивований тиск з боку податкових органів. Саме тому ця проблематика двічі розглядалася на профільній депутатській комісії, також на минулій сесії обласний депутатський корпус прийняв звернення до правоохоронних та антикорупційних органів із закликом втрутитися в ситуацію.

«За моїм розпорядженням створено робочу групу з розгляду скарг на неправомірні дії Головного управління ДПС в області. Обласна рада не може залишатися бездіяльною у цій ситуації. Працюючий бізнес в умовах війни – це не тільки основа економіки, а й обороноздатності країни. Натомість податкові органи є внутрішнім дестабілізуючим фактором, оскільки, за твердженням суб’єктів господарювання, мають місце упереджені дії, необґрунтовані перевірки, масове бойкотування реєстрації податкових накладних, вибіркове повернення ПДВ. Тому я закликаю підприємців не боятися і активно співпрацювати з членами робочої групи», – звернувся до присутніх голова обласної ради.

Очільник робочої групи депутат облради Володимир Бондар констатував: всупереч законодавству волинські податківці почали самовільно трактувати податкові зобов’язання суб’єктів господарювання. «А потім з’являється група людей, які за певну плату обіцяють прибрати перепони. Налагоджена ціла система поборів. З цієї причини одне з релокованих на Волинь підприємств перебралося в іншу область. За цим фактом ДБР уже встановлено вимагання незаконних платежів».

Володимир Бондар зазначив, що до роботи новоствореного органу будуть залучені правники, фінансисти та налагоджена взаємодія з правоохоронними органами і обласною військовою адміністрацією. Також діятиме телефон довіри (778 311). Він пообіцяв підприємцям повну анонімність звернень до робочої групи і документування фактів про неправомірність дій податківців лише у протоколах правоохоронних органів.

Беручи слово, представники бізнесу наводили немало фактів протиправних дій податкової служби в області і, навіть, називали конкретні суми та прізвища вимагачів. Безпідставні обшуки, незаконний арешт та неповернення майна, десятки необґрунтованих перевірок упродовж року, а також невиконання рішень суду – далеко не повний перелік претензій бізнесу до податківців.

Так, юрист підприємства «Укрпетроль» зазначив, що дії податківців завдають не лише матеріальних, але й репутаційних втрат. «Мало того, що нам заблоковано податкові накладні на мільйони гривень, нас ще й необґрунтовано віднесли до статусу ризикованих, тобто неблагонадійних. Це при тому, що аудити підтверджують нашу доброчесність. Ми не раз спростовували безпідставні звинувачення у судах, але податкова не виконує рішень суду і тут же знову виносить новий припис про нашу ризикованість! Коли, через бомбардування нафтобаз, довелося вибудовувати нові логістичні шляхи поставок нафтопродуктів, іноземці нам відмовляли у співпраці через тавро ризикованих, яке навісила податкова. Повірте, нам надзвичайно важко було переконувати партнерів у зворотному. Навіть війна не змусила податківців працювати на користь держави», – з прикрістю констатує юрисконсульт.

Через незаконні дії податкових органів зазнають непоправних втрат і сільськогосподарники, – стверджує депутат і аграрій Тарас Щерблюк. «Разом зі мною сюди приїхала група фермерів. Розповім лише про ситуацію однієї власниці господарства. Їй безпідставно не повернули 400 тисяч ПДВ. У неї лише 50 гектарів землі і це – величезні оборотні кошти. В результаті вона не може продати пшеницю, яка вже псується, вона не може купити добрив і провести посівну. Щоб розблокувати одну податкову накладну вимагається подати 74 документи! Для цього маленькому фермерському господарству треба тримати юриста, адвоката і трьох бухгалтерів. Ми хочемо залишитися без хліба?»,- завершив риторичним питанням свій емоційний виступ депутат.

Приклад свавілля податківців, що, радше, нагадує театр абсурду, навів підприємець, який займається пасажирськими перевезеннями. Він продемонстрував протокол результатів перевірки, де збирачі податків вказали, що відстань від Луцька до Києва становить 10 (!) кілометрів, на що потребується 30 літрів пального. Оскілки перевізник використав 150 літрів, його оштрафували за перевитрату. Підприємець уже кілька місяців оскаржує це стягнення у суді.

Підсумовуючи результати зустрічі, голова обласної ради Григорій Недопад ще раз закликав представників бізнесу до співпраці у намаганні подолати системну проблему діяльності податкових органів. Він також повідомив, що на найближчій сесії депутати заслухають звіт про роботу виконувача обов’язки керівника Головного управління ДПС в області. Окрім того, депутати мають намір постійно заслуховувати і результати розгляду фактів неправомірних дій податківців правоохоронними органами.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*