офіційний сайт

ВОЛИНЬ І СІЛЕЗІЯ ПОБРАТАЛИСЯ: ПАРТНЕРСТВО БУДЕ ТРИВАЛИМ. ФОТО

За ініціативи керівника Сілезького регіонального відділення Товариства друзів дітей Яна Вєсьолека і його заступника Артура Лібора, а також за координації депутатки облради Ольги Омелько на Волинь із Польщі вчергове доправлено кількатонний гуманітарний вантаж.

Благодійники з польського Катовіце у співпраці з меценатами і волонтерами з Нідерландів, Ірландії, Німеччини та з інших міст Польщі привезли допомогу для українських бійців, а також шпиталів. Це, зокрема, продукти харчування тривалого зберігання, термобілизна, натільна білизна, каремати, засоби особистої гігієни, інвалідні візки, ходунки, ортопедичні фіксатори, милиці та антисептики.

Цю співпрацю із польськими партнерами започаткував колектив обласного еколого-натуралістичного центру під час робочих відвідин Польщі у вересні. Тоді ж між обласною комунальною установою та Сілезьким регіональним відділенням Товариства приятелів дітей було підписано меморандуму про співпрацю. У складі делегації була й депутатка обласної ради, заступниця директора центру Ольга Омелько. Саме за її сприяння сторони й домовились про постачання гуманітарних вантажів для потреб українських військових та медичного обладнання для реабілітації поранених.

Сьогодні польські волонтери зустрілись із головою обласної ради Григорієм Недопадом та його заступником Григорієм Пустовітом, аби обговорити шляхи подальшої співпраці.

Очільник Волиньради високо оцінив щиру підтримку польських друзів. «З вашою допомогою нам буде легше забезпечувати усі запити наших захисників та внутрішньо переміщених осіб, які продовжують прибувати. Сьогодні ми готуємося до важкої зими, тобто ми потребуватимемо теплі речі, генератори, насоси. Усе це ми зможемо передавати й у інші регіони, де ситуація буде найбільш складною. Сподіваюсь, що започаткована між нами співпраця буде тривалою та ефективною, адже Польща першою подала нам руку підтримки і продовжує це робити», – наголосив він.

Очільник Сілезького регіонального відділення Товариства друзів дітей Ян Вєсьолек зауважив, що доправлений гумвантаж – не перший і не останній.

«Ми налаштовані на тривалу співпрацю. В умовах війни- це й надалі буде гуманітарна підтримка, а у перспективі – поетапна реалізація підписаного меморандуму, адже основна наша діяльність все ж спрямована на всебічний розвиток та допомогу дітям. Ми маємо підтримку наших муніципалітетів, зокрема міст Свєнтохловіце, президент Даніель Бегер та Пекари-Шльонські під головуванням Санепіда Хожува, а також партнерів та фондів з інших європейських країн, а тому спільно будемо шукати та доправляти Україні цільову допомогу і усе найнеобхідніше сьогодні», – запевнив він.

Григорій Недопад висловив готовність до розширення співпраці між рештою обласних комунальних закладів і спорідненими структурами та фондами Польщі. Також він звернувся до представників Сілезького регіонального відділення Товариства друзів дітей із пропозицією виступити амбасадорами та розширити рамки міжнародної співпраці наших регіонів і держав. Своєю чергою польські гості пообіцяли своє сприяння та розповіли, що уже працюють над цим, адже наразі у них тривають перемовини із Колодяжненською тергромадою Ковельщини, з якою вони теж мають намір підписати меморандум та побрататися.

НЕСУТЬ БОЙОВУ ВАРТУ І ОСУЧАСНЮЮТЬ ПРИКОРДОННУ ІНФРАСТРУКТУРУ

Після капітальної реконструкції відкрили відділення інспекторів прикордонної служби «Гута». Оглянути оновлену інфраструктуру волинські прикордонники запросили голову обласної ради Григорія Недопада, начальника ОВА Юрія Погуляйка, представників районної влади та громад, а також меценатів.

Облаштування пункту пропуску «Гута» здійснювалося в тому числі і коштом обласного бюджету. Тут не лише відремонтували споруди, а й проклали усі необхідні комунікації. Тепер підрозділ відповідає усім стандартам сучасного прикордонного менеджменту. Також ділянка надійно інженерно укріплена й оснащена камерами відеоспостереженням. У складі сил оборони України прикордонники пильнують тут близько 20 кілометрів кордону з білоруссю.

«У теперішніх реаліях прикордонники не лише несуть службу з охорони державних рубежів, але є й повноцінним бойовим підрозділом. Вищим керівництвом країни визнано, що на Волині кордон облаштовано і захищено чи не найкраще. Велика дяка усім, хто докладає до цього зусиль. Військовослужбовцям прикордонного загону бажаю результативного виконання завдань без втрат. Віримо у перемогу», – зазначив у своєму виступі очільник Волиньради Григорій Недопад.

Своєю чергою начальник прикордонного загону Сергій Лозінський подякував представникам влади та усім, хто долучився до розбудови підрозділу й облаштування кордону, і вручив їм пам’ятні відзнаки. На завершення присутні разом висадили пів сотні дерев у парку імені Героїв України.

Окрім того, на території військового містечка відділу «Світязь» освятили капличку, збудовану на честь Святого Юрія Переможця. Вона слугуватиме місцем духовної підтримки для військовослужбовців.

«За молитвами цього святого нехай Господь береже наших воїнів, дарує їм довгий земний вік, Перемогу та мир нашій славній Україні», – звернувся до присутніх військовий капелан протоієрей Михайло Хімчак.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*